PDA

View Full Version : Истината за света



Jagger
01-25-2009, 20:26
Цялата тази система, в която живеем
ни внушава идеята
колко сме неспособни, немощни, слаби,
колко зло е обществото ни,
колко е непочтено и така нататък
до безкрай.
Всичко това е една голяма тлъста лъжа.
Ние сме силни, красиви, изключителни.
Няма причина да не можем да разберем
кои всъщност сме и къде отиваме.
Не съществува причина, заради която
всеки да не може да развие своя
пълен потенциал.
Ние сме невероятно силни същества.
Мисля, че прекарах 30 години от моя живот,
първите 30, опитвайки се да постигна нещо.
Исках да стана добър в нещо,
исках да стана добър в тениса,
Исках да стана добър ученик
с добри оценки...
и гледах всичко в тази перспектива.
Не се чувствам добре такъв, но
ако стана добър в нещо...
...и осъзнах, че
схващам погрешно играта.
Играта беше да разбера какъв съм бил.
В нашата култура усъвършенстваме
индивидуалните различия, за да се отличим,
така че ако погледнете някой човек
веднага да си помислите:
по-светъл, по-глупав, по-стар,
по-млад, по-богат, по-властен...
Отбелязваме всички мерни различия,
поставени в категории и спрямо тях общуваме.
И става така, че виждаме другите
отделно от нас
и по този начин напълно се отделяме
от другите.
А една от драматичните
характеристики на опита е,
че когато сме с друг човек,
веднага забелязваме
всичко по което си приличаме
и че не е по-различен от вас,
и опитът е факт че вашата същност,
моята същност е една,
и разбираме че друго не съществува.
Всички сме едно.
Не съм роден богат, или във висшата класа,
просто съм роден като човешко същество
а после съм учил всичко за това какво съм,
или дали съм добър или лош
успешен или не,
всичко съм научил през живота.
Старите заблуди произлизащи от расов,
сексуален и религиозен шовинизъм,
от пламенна националистична ярост,
престават да вършат работа.
Развива се ново съзнание, което
приема Земята като самостоятелен организъм
и осъзнава, че ако този организъм
е във война със себе си е обречен.

Бил Хикс завършва шоуто си така:

Животът е като разходка в увеселителен парк.
Влизаме и си мислим, че е реалност,
защото такава е силата на съзнанието.
Разходката върви надолу, нагоре,
наоколо.
Има разочарования, изненади
и всичко е много ярко оцветено
и много шумно, и много забавно
за известно време.
Някои от нас се разхождат от дълго време
и започват да си задават въпроса,
реално ли е, или е просто разходка?
А други хора си спомнят отговора,
идват при нас и ни казват,
"Хей, не се притеснявай,
не се страхувай никога,
защото това е просто пътуване... "
И тогава ние убиваме тези хора
"Накарайте го да млъкне!
Вложил съм много в това пътуване.
Накарайте го да млъкне!
Вижте бръчките ми от грижите, голямата ми
банкова сметка, семейството ми.
Това трябва да е реалноста."
Това е просто пътуване.
Но ние винаги убиваме тези добри хора,
които се опитват да ни го кажат.
Не сте ли забелязали?
И оставяме демоните да се вихрят.
Но няма значение, защото
това е просто пътуване.
И можем да го променим,
когато поискаме.

Всичко е само избор.
Без усилие, без работа, без разход на пари.

Просто избор - сега.


Между страха и ЛЮБОВТА

aqweR
01-25-2009, 21:08
доста добро!

жалкото е, че повечето няма да го разберат правилно... и още повече... няма да го запомнят...

Jagger
01-25-2009, 21:13
доста добро!

жалкото е, че повечето няма да го разберат правилно... и още повече... няма да го запомнят...

Tова не е важно, да се надявам, на някой поне ще му послужи и някой ще приложи това в живота.Вярно, че на много ще им мине пред погледа, но ще има такива които ще го прочетат,разберат и приложат.

aqweR
01-25-2009, 21:42
така е :)

чудя се.... защо сме толкова черногледи по принцип?.... а обяснението, че всеки обича да се изживява като мъченик.... не е много пълно...

Jagger
01-25-2009, 22:02
Как мислиш е по лесно да си лежиш и да се гърчиш и да търси погледите на хората да те съжалят или да станеш и съвсем сам да постигнеш всичко което поискаш да престанеш да търсиш одобрение да се самобичуваш и да виждаш само лошата страна на нещата като има и хубава.Живота е в ръцете ни ние го котролираме само чрез изборите които прави, колко хора смяташ могат да поемат отговорността за действията си колко биха понесли това че са пълни боклуци само защото те са избрали това..

YzyrpatoR
01-25-2009, 22:05
Мрежи за гугутки,но все пак който може да си живее в приказките.

SolusChristus
01-26-2009, 05:25
LOL

Kman
01-26-2009, 14:20
Красиви слова,лежащи на лъжлива основа.


Цялата тази система, в която живеем
ни внушава идеята
колко сме неспособни, немощни, слаби,


Стимул за да се усъвършенстваме и подбряваме,а не да мързелуваме и да си мислим че сме много силни,много умни и много красиви....то всъщност ако тръгнем да си мислем това че сме много умни,красиви и силни,всъщност сами ще се самозалъгваме


колко зло е обществото ни,
колко е непочтено и така нататък

Ами то не е ли....нима Българските управници не са свини,нима Българското мислене е толкова хубаво че позволява свините да управляват и да лъжат безнаказано и дръзко годна след година след година.......нееееееееееееее ее ние сме красиви,умни и силни и всичко е красиво и живота е песен....




Не съществува причина, заради която
всеки да не може да развие своя
пълен потенциал.

напротив съществува -> мързела и ленноста,а лекарствто за това е стимулирането по един или друг начин.


Ние сме невероятно силни същества.

Каза човекът за да си въобрази че може да победи глада с по голям глад....каза човекът който беше изяден от акула....каза човекът който си мискеше че ще може да диша в открития космос....




първите 30, опитвайки се да постигна нещо.

Борбата усмисля живота,а не победата!


Играта беше да разбера какъв съм бил.

Ами ти ако не знаеш какъв си,как ще знаеш какъв искаш да бъдеш....първото нещо е да познаваш миналото си,след това да се бориш в настоящето за да постигнеш нещо в бъдещето,иначе бъдещето ти е обречено(съществуват изключително редки изключения....1 на няколко милиона или по скоро милиарда)


То да си различен,ама не и да задълбаваш в това да си различен,защото иначе ще бъдеш просто еидн хахо,дето си мисли че е хубаво да е различен,а всъщност да не разбира че е пълен гьон и недодяланик.....отново самозалъгване.


ако този организъм
е във война със себе си е обречен.

Борбата като всяко друго нещо,ако е в умерени количества е полезна...имам не предвид избиванията,а състезания,противопоставя ия и тем подобни,които са като малки междуличостни войни без насилие и лоши чувства и които развиват у хората чувството че постоянно трябва да се движат и развиват.

За бил Хикс не ми се коментира...


Всичко е само избор.

Всеки един избор предполага компромис,а когато един избор е по труден,компромисът също е по труден....така че усилие...като емоционално,психическо,мис ловно(да помислиш над избора) и понякога и физическо съпровождат избора!
Работата на ума е наложителна за да направиш правилен избор!
Разход на пари винаги има....дори да отидеш да зарадваш гаджето си трябва да даваш пари...всичко свързано с живота на човека е пари,защото живеем в монетарна система и друг изход няма.Аз съм огромен противник на монетарната система,но при положение че тя е свързана с религиозните ценности,просто на този етап от живота на човечеството няма начин да бъде премахната,но с времето всичко ще се промени....защото живота е един постоянен кръговрат!

aqweR
01-26-2009, 15:30
Стимул за да се усъвършенстваме и подбряваме,а не да мързелуваме и да си мислим че сме много силни,много умни и много красиви....то всъщност ако тръгнем да си мислем това че сме много умни,красиви и силни,всъщност сами ще се самозалъгваме

НЕ! не разбра напълно текста....

ако се мислиш за тъп, грозен и слаб... няма да тръгнеш да гониш мечтите си... идеята на целия този текст е да покаже на човека, че може всичко с достатъчно труд и усилия!


Ами то не е ли....нима Българските управници не са свини,нима Българското мислене е толкова хубаво че позволява свините да управляват и да лъжат безнаказано и дръзко годна след година след година.......нееееееееееееее ее ние сме красиви,умни и силни и всичко е красиво и живота е песен....

българските управници.... много лесно е да обвиняваш други...

не ме разбирай грешно... и аз ги мразя... и аз ги ненавиждам... и знам какви мизерии правят... ЯД ме е, че сигурно Костов ще спечели идващите избори... щото той е най-проклетото нещо, което се е случвало на България...

АМА защо ние не можахме да спретнем 1 протест както хората.... ЗА КАКВО ПРОТЕСТИРАХМЕ ВСЪЩНОСТ?!?!!? излязохме с по 1 тирада и си мислехме, че ще оправим нещата..... Е НЕ СТАВА ТАКА...


напротив съществува -> мързела и ленноста,а лекарствто за това е стимулирането по един или друг начин.

стимула е че МОЖЕШ!... ако си мислиш, че не можеш... и пари да ти дават няма да пробваш с всички сили....


Каза човекът за да си въобрази че може да победи глада с по голям глад....каза човекът който беше изяден от акула....каза човекът който си мискеше че ще може да диша в открития космос....

A good warrior knows his physical and mental limitations, a great warrior will figure A WAY around them!

това, което описа са братвежи на болни мозъци


Борбата като всяко друго нещо,ако е в умерени количества е полезна...

така е... но сега направи разлика между БОРБА и ВОЙНА


Всеки един избор предполага компромис,а когато един избор е по труден,компромисът също е по труден....така че усилие...като емоционално,психическо,мис ловно(да помислиш над избора) и понякога и физическо съпровождат избора!
Работата на ума е наложителна за да направиш правилен избор!

това е правилно... но малко излишно



Разход на пари винаги има....дори да отидеш да зарадваш гаджето си трябва да даваш пари...всичко свързано с живота на човека е пари,защото живеем в монетарна система и друг изход няма.Аз съм огромен противник на монетарната система,но при положение че тя е свързана с религиозните ценности,просто на този етап от живота на човечеството няма начин да бъде премахната,но с времето всичко ще се промени....защото живота е един постоянен кръговрат!

и това е правилно... но пак малко излишно...

виж... никога не съм разполагал с "безкраен" запас от пари... знам какво е да нямам пари и да не ми стигат... знам какво е в квартирата ми да има само 3 ябълки за следващите 3 дни(и трите ябълки свършиха още първата вечер)...

но има един много правилен израз - "Икономията е майка на мизерията"...

Знам колко пари правя... знам колко пари трябва да похарча, за да живея... знам колко пари ще ми останат след това...

но никога не съм икономисвал от качество... ако ще си взема нещо... ще бъде добро...

може и да нямам много пари... но се чувствам добре...

SiegHeil
01-26-2009, 16:17
Цялата тази система, в която живеем
ни внушава идеята
колко сме неспособни, немощни, слаби,


Стимул за да се усъвършенстваме и подбряваме,а не да мързелуваме и да си мислим че сме много силни,много умни и много красиви....то всъщност ако тръгнем да си мислем това че сме много умни,красиви и силни,всъщност сами ще се самозалъгваме


:razz: :razz: :razz:

In_And_Out_of_Love
01-26-2009, 19:24
Мнооого дървени философи се навъдиха тук... :(
За тези които не знаят цитатът е от филма: Zeitgeist!!! Гледайте го, помислете над въпроса няколко дни и след това изказвайте вече затвърдени мнения. :) А не сега да си изказваме първичните мнения и мисли... :)
:):):)

Jagger
01-26-2009, 21:30
Точно така цитата е от филма ZeitGeist това е може би най-важната част от целия филм.До колкото до останалите не се карайте не се опитвайте да налагате мнението си на други това че според вас е правилно не знчи че за някои други е.Всички са прави, вселената много пъти е доказала и показала своята многостранност затова обикновенно всички са прави.
Знаете ли има една приказка за трима слепци на които им било зададено да опипат слон.Един напипал хубота един корема а трети опашката всеки възклинал различно и всеки би могъл да убеждава другия и да бъде прав, но в крайна сметка всички са прави а слона си е слон.

In_And_Out_of_Love
01-27-2009, 18:53
Хубав пример... :) На същото мнение съм! Това е форум за изказване на мнение... не за водене на спорове и налагане на мнения! :)

NaughtyOne
03-02-2009, 16:51
Мнооого дървени философи се навъдиха тук... :(
За тези които не знаят цитатът е от филма: Zeitgeist!!! Гледайте го, помислете над въпроса няколко дни и след това изказвайте вече затвърдени мнения. :) А не сега да си изказваме първичните мнения и мисли... :)
:):):)


Какво сте взели всичките тъй сляпо да му варвате...Zeitgeist уаау и като си го гледал се чувстваш по-просветен ли? Тоя филм си е няква пълна шега просто :? И ако я имаше тая световна конспирация,то този филм сигурно щеше да е част от нея...
Честно казано не съм сагласна с нито едно от мненията в тази тема . И какво толкова се дъвче изобщо като може да се каже мн по-сбито- Световната нагласа е ш*бана. И не не може да се оправи-няма как.Хората са прекалено много,прекалено различни и прекалено глупави,за да се направи нещо. Ако световната нагласа се промени по начина по който тоооолкова копнеем всички,и се опитваме да намекнем,чрез сърцераздиращите ни изказвания и виждания относно света,тогава пък всички ще бъдат свободни,а свободата е нещо относително,различно е за всеки,и може да се получи мн кофти ефект.А един свободен човек може да отнеме свободата на друг.Така или иначе по един или по друг начи пак ще има лайна,защото нищо на този свят за съжаление не е е перфектно...
[/b]

ShiZo
03-03-2009, 15:17
Какво сте взели всичките тъй сляпо да му варвате...Zeitgeist уаау и като си го гледал се чувстваш по-просветен ли? Тоя филм си е няква пълна шега просто :? И ако я имаше тая световна конспирация,то този филм сигурно щеше да е част от нея...

[/b]

...мдам.
Ако е истина всичко до което УЖ не можем да имаме достъпност, а по някакви странни начини книги които УЖ са забранени в някои държави и филми които УЖ не бива да се излъчват поради съдържащата се информация, ги има по торенти и в книжарници на свободна употреба, то източниците щяха да са мъртви, а книгите и филмите, унищожени на момента без шанс за разпространяване.
Съгласна съм с мнението по-горе на naughty one

Въх, да го е страх човек да знае нещо...докъде сме стигнали в този свят...

NaughtyOne
03-04-2009, 16:40
Какво сте взели всичките тъй сляпо да му варвате...Zeitgeist уаау и като си го гледал се чувстваш по-просветен ли? Тоя филм си е няква пълна шега просто :? И ако я имаше тая световна конспирация,то този филм сигурно щеше да е част от нея...

[/b]

...мдам.
Ако е истина всичко до което УЖ не можем да имаме достъпност, а по някакви странни начини книги които УЖ са забранени в някои държави и филми които УЖ не бива да се излъчват поради съдържащата се информация, ги има по торенти и в книжарници на свободна употреба, то източниците щяха да са мъртви, а книгите и филмите, унищожени на момента без шанс за разпространяване.
Съгласна съм с мнението по-горе на naughty one

Въх, да го е страх човек да знае нещо...докъде сме стигнали в този свят...
Да ти допълни всъщност :)

SiegHeil
03-04-2009, 20:07
Ретарди сте, дори да не сте гледали зайтгайст можете да си направите изводите че системата и грешна и къде са грешките...само че е по лесно да живееш в собствен свят, нали :>



Ако е истина всичко до което УЖ не можем да имаме достъпност, а по някакви странни начини книги които УЖ са забранени в някои държави и филми които УЖ не бива да се излъчват поради съдържащата се информация, ги има по торенти и в книжарници на свободна употреба, то източниците щяха да са мъртви, а книгите и филмите, унищожени на момента без шанс за разпространяване.

Интернета не може да се контролира, тва му е хубавото...защо не пускат тея филми по телевизията ? :)

ShiZo
03-05-2009, 06:25
Ретарди сте, дори да не сте гледали зайтгайст можете да си направите изводите че системата и грешна и къде са грешките...само че е по лесно да живееш в собствен свят, нали :>



Ако е истина всичко до което УЖ не можем да имаме достъпност, а по някакви странни начини книги които УЖ са забранени в някои държави и филми които УЖ не бива да се излъчват поради съдържащата се информация, ги има по торенти и в книжарници на свободна употреба, то източниците щяха да са мъртви, а книгите и филмите, унищожени на момента без шанс за разпространяване.

Интернета не може да се контролира, тва му е хубавото...защо не пускат тея филми по телевизията ? :)
Ъх.. никога не съм обичала процеса на доказване на теорема, въпреки че ми е пред очите..
Телевизията е мястото където, се показва истината, такава каквато е. (поне това е общественото мнение)
Интернет НЕ е мястото където, всичко написано е истина.
Филма, влиза във втората категория.
Тоест, той е възможно да не е истина.
Ако се пусне по телевизията, той ще е доста възможно да се възприеме като истина, това водейки до непредвидими последици.
Не че човека няма достъп до него иначе.
но... трудната за обясняване част е, че този филм трябва да си седи в средата на нищото.
За да може да бъде вярвано на информацията и едноврмено не вярвано. Филма няма как да бъде по ясен в достоверността си, но въпреки всичко, по телевизията не е показан. Както и earthlings.
Телевизията не бива да показва на човека Всичко, това е парадокса.
Той вярва, но вярва сляпо.
Много хора които са го гледали или са чели оная книжка с ръчичката на корицата, са повярвали частично.
Out of sight обаче, превръща всичко out of mind.
Човека се запитва : Кво ме касае мене в крайна сметка тва, нали ще умра след еди колко си години..
Не се улових да ти отговарям директо на въпроса, може би ще е така: защото не им е удобно, и трябва да държат заблудата жива. а тя.. дори е тройно по голяма от колкото някой може да си представи.
хипотези. не съм сигурна, че знаеш доказателствата за нещата които си мислиш че със сигурност ги има или няма. просто защото никога не си ги подлагал на съмнение...

SiegHeil
03-05-2009, 17:21
Ясно ми е какво искаш да кажеш, въпреки че малко объркано го казваш 8-)
Мда, телевизията трябва да показва истината, но истината никогане е абсолютна, има просто различна гледна точка...
А телевизиите с различна гледна точка се броят на пръсти(и в повечето случаи са невзависими)=>някой има интерес да се поддържа някакво мнение в обществото (а кой е тоя някой е една много по дълга и странна тема)
Извода: Медиите работят за този който плаща, а всеки знае кой е тоя :>

ShiZo
03-10-2009, 11:47
Ясно ми е какво искаш да кажеш, въпреки че малко объркано го казваш 8-)
Мда, телевизията трябва да показва истината, но истината никогане е абсолютна, има просто различна гледна точка...
А телевизиите с различна гледна точка се броят на пръсти(и в повечето случаи са невзависими)=>някой има интерес да се поддържа някакво мнение в обществото (а кой е тоя някой е една много по дълга и странна тема)
Извода: Медиите работят за този който плаща, а всеки знае кой е тоя :>
Митъо Пищова? :smt049

betterman
05-26-2010, 14:08
хахаха Браво това се вика класика