PDA

View Full Version : Реалността в днешно време през погледа на детските очи.



vivteen
01-25-2009, 20:08
Може Силистра да е малко градче,но интригите,които се въртят са неописуеми.Не,не говоря за интриги правени от възрасни,които са жадни за пари и коли и които биха направили всичко по силите си да бъдат богати.Говоря за “малкият свят”,за детския,който в днешно време не е така детски.Въвлича се дрога,алкохол и цигари.Те съсипват иначе така милото и чистото в думата детство.Днешните деца не са това,което бяха.Те са жадни за мъст и отмъщение и не за малки недоразумения,а за неща чиито не са им присъщи.
Замисляли ли сте се какво кара детето ви да е ядосано,нервно и агресивно?
Ами замисляли ли сте се,когато се скара с приятел какво е станало талкова или си казвате “Е,те са малки сигурно е някоя дреболия и бързо ще им мине.”Не познахте. Живота на 14-15 годишни се е променил коренно.Те се карат за неща толкова сериозни и в същото време несериозни.Склонни са от мухата да направят слон.Способни са да извършат такива глупости за едното нищо,за едното “нещо” единствено интересуващо ги.
Преди около година се раздуха един случай в Силистра.Бе толкова оплетен и засягаше толкова много деца на по 13 и 15.Ставаше дума за едно нищо и не подозиращо момиче.Един ден,когато се е прибирала на път към вкъщи непознато момиче с групичка я хваща и почва да я бие.Около нея момичетата снимат с телефон и си смеят доволно.Момичето,което биеше крещеше жестоко и го караше да ближе земята.Всичко това е било само,защото момиченцето се постигало по същия начин и имало 1 и съща блуза с друго,което дори то самото не познава.След това идва отмъщението на вече разяреното момиченце.Казва на свои приятелки какво се е случило.Те намират “биячката” и я спукват от бой още по-жестоко.Целият този бой не е за чест или нещо друго,а просто за тръпката да нараняваш някой и да гледаш как се гърчи от болка на земята.Сега не е модерно силни момчета да се бият,за да се види кой е надделяващият,а момичета,които се борят коя е с по-хубави дрехи.Жалко е за родителите на тези момичета.Те не подозират нищо,защото в къщи са едни послушни дечица,чиито учители са гадни.Друг път пък се бият за момче.Още от 13 годишни започват да ходят по кафета и дискотеки.Опитвайки да се харесат на колкото може по-голям батко,дори и ако трябва да си легнат с него,за да разказват на другият ден на своите “приятелки” какво са направили.Приятели в днешно време на тези години трудно се намират.Единият ден й казваш най-съкровената си тайна,а на другият я оплюваш в очите на врага й.Основните теми на говорене на днешните тинейджъри е кой с кого е спал,кой кого е зарибил,как се е нафиркал до безсъзнание и как са го влачили по пътя,за да могат да го занесат до прага му.Най-голямата “гордост” на едно момче е да го хванат полицаи и да го занесат в РПУ-то.На следващата сутрин целият град разправя,че е бил там и какво “велико дело” е извършил и как е отговарял гордо на “куките”.Да видиш някое лапе на 13 да се натиска с някой възползващ се от него батко в Дунавската градина е доста срещано явление.Докато детето прави това,родителите му в къщи си мислят,че ангелчето му се разхожда с приятелите си.В някои случаи дори излагат живота си на опасност.Не говоря само за това да си срежат вените.Все по срещано е да видиш 13 годишен пикльо зад волана,за да впечатли някое момиче и след това прави катастрофа,в която не само застрашава своя живот,но и този на невинни хора.Сега дете да се разплаче за лоша оценка е почти да не кажа невъзможно да се види.”Модерно”е този,който е тъп значи не заляга над учебниците,а цял ден е ходил по кафета.Умните и надеждите на България биват потъпквани и обиждани.Те всяваш носят табелка “зубар” и това и отстранява от обществото на “печените”.Един зубар би направил всичко възможно,за да го харесат.Идва алчността.Един път забелязал разхайтеният това,че зубарът би направил всичко ученик,почва да иска пари на детето,което така се стреми да стигне техните “висоти”.По-големите изнудват по-малките не само,за да им вземат парите си.Понякога може да е още по-сериозно.Дрогата се предлага на по-малки,някои отказват,други не.Тези –добрите попадат в също толкова опасна ситуация с тези дръзнали да опитат.Дилъра не се отказва така лесно.Има сега случай,дори неизвестен на полицията.В момента едно момче не може да спи,понеже група момчета на по 22-23 години го преследват,защото е отказал да вземе дрога и е казал на техните.Това момче сега го е страх всяка една секунда за живота му.За родителите му това е просто шега.Те не вярват,че днешната младеж може да е толкова жестока.Детето беше се скрило в град близък до Силистра,но пак го откриха.Сигурна съм,че има такива милиони случки,а на онези горе-депутатите не им дреме за децата,важното е те да грабят.
През живота си не съм си и помисляла,че живота може да е толкова жесток.Не само е опасно,когато си по-голям.Страхът,опасността,б лката и страданието са част и от живота и на деца,които всяка една секунда за тях може да е фатална.



Искам да го споделя с вас и ми кажете какво точно не ми достига. :)

luciferrr
01-25-2009, 20:42
Както се казва: "Тихите води са най-дълбоки"... Така, че дори и малък град, в Силистра стават много неща...да.

Ние сме един така да го нарека, град в който обществото не е сериозно...и почти нищо не се спазва...За разлика от София, Русе...и др., тук пускат деца, буквално деца в дискотеките, а по правилата, които се "спазват" трябва да имат 18... Да в заведенията дават алкохол...Няма ред, няма култура...всичко е хаус. В България и особено в Силистра, правилата и законите са, за да не се спазват...Толкова малка държава, а толкова много престъпност. Вярно е това за шофьорите без книжки...Много "популярно" стана това...Това е един вид гъзария, но ето един от нашия клас реши да се изгъзари...И блъснал бусче с хора...Родителите вече немогат да контролират децата си...Отива и казва на майка си "Майната ти"...Каквото и да прави тя, както и да се кара...тя е майка и винаги мисли добро за детето си. Има толкова много сопуланковци и мамини синчета, които чакат на готово и се гъзарят и само харчат пари...Но мама и тати до едно време...Да ги видим когато ги хване живота, когато ще си съдират гъза от работа, за да изкарат някой лев...и ако случайно имат семейство и децата им дойдат и да кажат "Тате дай ми пари...", да видят какво е чуството...Аз съм човек на 18 години и съм навлязъл в живота, вече знам много от трудностите му...справям се сам във почти всичко...това е живота. Но някои се подиграват с него...но до едно време...
:) Силистра може да е малък град, но е моя роден град и аз винаги ще си го обичам. Ако от мен зависеше, щях да променя много...но не зависи...С нашия "перфектен" кмет който ни "оправи" улиците...и дето неможе да се побере в джипа си от шкембето си...няма скоро да се оправим, но...все още има надежда.
Не се подигравайте със живота, той е много ама много опасен, хубав, но опасен! :)

LINKNOT
01-25-2009, 20:57
Силистра е "съкровищница" за наркотици.

vivteen
01-26-2009, 10:36
luciferrr с вдичко съм съгласна,но не само в Силистра е такава безредица.Не само в нашият град е така.Писах за Силистра,понеже такива наблюдения имам.Малко неща в града имат полужителна страна-Дунавската градина е едно местенце,което за мен е повече от прекрасно,но разни пубери го окепазиха и изпочупиха всичко красиво.За това колко са счупени пейките може да ме подкрепи и ЛИНКНОТ понеже двете искахме да седнем на някоя пейка,извървяхме цялата алия,за да видим някоя поне някоя,на която може за де седне.В крайна сметка не намерихме и седнахме на една летва,която трябваше за служи за облегалка :? Вярвам,че не само Силистра е така,а и всички градове и села в България. :(

ANTIHUMAN
01-26-2009, 12:12
Както се казва: "Тихите води са най-дълбоки"... Така, че дори и малък град, в Силистра стават много неща...да.

Н В България и особено в Силистра, правилата и законите са, за да не се спазват...Толкова малка държава, а толкова много престъпност. Вярно е това за шофьорите без книжки...Много "популярно" стана това...

:) Силистра може да е малък град, но е моя роден град и аз винаги ще си го обичам. Ако от мен зависеше, щях да променя много...но не зависи...С нашия "перфектен" кмет който ни "оправи" улиците...и дето неможе да се побере в джипа си от шкембето си...няма скоро да се оправим, но...все още има надежда.
:)

Male tazi Silistra tolkova mnogo i se kefq! :grin: Az ne sym ot Silistra, no na men grada mi haresva, a horata tam sa strahotni! :grin:
Ne mi haresva samo tova 4e uli4kite sa malki i ima dupki! :)
W cqla BG zakonite ne se spazwat i powqrwai mi SS ne e nai-zle, ti znae6 li w moq grad kakwo e ? Az sym blizko do was! :) No w interes na istinata mai ne vidqh tolkowa otricatelni strani za6toto moje bi bqh zaet da gledam Pegasa, Galeriqta, Dunavskata Gradina, hotel,,Drystyr'' i SOU ,,Nikola Wapcarov'' ! Haresva mi vsi4ko tova koeto izbroih, no moga da se opravq v SS ni6to 4e slqzah na starata awtogara :lol: ! Horata me nameriha i t.n. super e grada! Sega kato idvam 6te obyrna powe4e vnimanie na minusite! :)

vivteen
01-26-2009, 12:53
Не всички минуси са в самият град.Минусите са в младото поколение.Те не пазят красотите на града си . :) Единственият и най-голям минус е това,че всички допускат децата да се държат така от там следват всички тези не толкова приятни неща, а от тях не страдат само"газарчетата",а и тези,които знаят какво искат от себе си и какви цели имат. :)

luciferrr
01-26-2009, 13:17
E, ест че не само Силистра има минуси...Но както каза, младостта неуважава града си. Хората строят и се стараят да е хубаво. А те трушат...Ето едни пейки до цял хотел, неможаха да опазят. Абе Силистра си е супер град, но хората наистина не го ценят.
:)

LINKNOT
01-26-2009, 14:48
Забравихте да споменете новия хотел,заради чието построяване развалиха част от разкопките. Посегателство към историята! С какво ще се гордее сега поколението? С ненужните 5 звездни хотели ли?

luciferrr
01-26-2009, 19:32
Забравихте да споменете новия хотел,заради чието построяване развалиха част от разкопките. Посегателство към историята! С какво ще се гордее сега поколението? С ненужните 5 звездни хотели ли?

Хотели, които дори не са за Силистренци и въобще българи, а за Румънците...най вече... :)