PDA

View Full Version : Вашето мнение



fruitshine
01-26-2009, 10:38
здр на вс. :P
По принцип това че не са ми идеално прави зъбите не ме е притеснявало никога,но напоследък започнах да се замислям и за тях.Проблемът ми е че предните горни два зъба единия си е нормален но др е леко настрани,при долните 2 посредата ситуацията е същата,явно челюстта ми е тясна.Не ми се иска да слагам брекети,защото до бала ми едва ли ще съм ги свалила.И въпросът ми е:има ли някакъв начин да се оправят .. поне малко :oops: Дали ще има ефект от скоби (шини),които да нося когато съм вкъщи или нещо друго което да ми помогне. :oops: Защото си мисля че вече челюстта ми е спряла да расте и няма оправяне :( а вашето мнение ? :oops: :oops: :oops:

varnen4e
01-26-2009, 10:44
Може и да има ефект, отиди на стоматолог.
Замисли се дали е толкова забележимо или излишно се тормозиш.
Успех. :)

ifkataAa
01-26-2009, 15:05
Най-добре се консолтирай със стоматолог или зъботехник.

LadyDy
01-26-2009, 15:11
Отиди да те прегледат. Не е късно да сложиш шини въпреки че няма да е цялостен ефекта. :)

Jesus
01-26-2009, 15:15
Според мен се вкарваш в някви филми :) Нищо ти няма :)

Claudette
01-26-2009, 15:37
здр на вс. :P
По принцип това че не са ми идеално прави зъбите не ме е притеснявало никога,но напоследък започнах да се замислям и за тях.Проблемът ми е че предните горни два зъба единия си е нормален но др е леко настрани,при долните 2 посредата ситуацията е същата,явно челюстта ми е тясна.Не ми се иска да слагам брекети,защото до бала ми едва ли ще съм ги свалила.И въпросът ми е:има ли някакъв начин да се оправят .. поне малко :oops: Дали ще има ефект от скоби (шини),които да нося когато съм вкъщи или нещо друго което да ми помогне. :oops: Защото си мисля че вече челюстта ми е спряла да расте и няма оправяне :( а вашето мнение ? :oops: :oops: :oops:

Щом говориш за бал, значи си на 17/18/19, което означава, че растежът ти е почти приключил. От тук нататък, ще става все по-трудно да ти бъде контролирана челюстта, което означава, че работата със сигурност няма да се оправи с обикновени шини. Ако питаш мен, решението се крие в брекетите, нооо аз не съм зъболекар и не мога да дам компетентно мнение. Консултирай се с професионалист. Успех. :)

П.П. Щом досега не ти е пречело, какво те накара точно сега пък да се загледаш? :)

fruitshine
01-27-2009, 14:02
ми брат ми има прекрасни зъби .. а моите не са .. :-#

Darkkiss
01-27-2009, 15:30
здр на вс. :P
По принцип това че не са ми идеално прави зъбите не ме е притеснявало никога,но напоследък започнах да се замислям и за тях.Проблемът ми е че предните горни два зъба единия си е нормален но др е леко настрани,при долните 2 посредата ситуацията е същата,явно челюстта ми е тясна.Не ми се иска да слагам брекети,защото до бала ми едва ли ще съм ги свалила.И въпросът ми е:има ли някакъв начин да се оправят .. поне малко :oops: Дали ще има ефект от скоби (шини),които да нося когато съм вкъщи или нещо друго което да ми помогне. :oops: Защото си мисля че вече челюстта ми е спряла да расте и няма оправяне :( а вашето мнение ? :oops: :oops: :oops:

почни си ги миеш всяка сутрин и вечер... и да дъвчиш повече дъвка...

а пък ако са криви оди ти тураш шини