PDA

View Full Version : Изправяне на косата



filito
01-26-2009, 14:18
Здравейте. Искам да попитам защо, след като си изправя косата, след час, два вече ми се е начупила? :shock:

Desyslava
01-26-2009, 14:26
ne znam i az iskam nqkoi da mi otgovori i pri men e sashtiq problem ama veche ne me vliq e mnogo zashtoto shteq izpravqm traino

taffy
01-26-2009, 14:35
Оф, аз я изправям с преса, ама ще спра, понеже стана ужасна! По върховете е много суха и рошава.. А немога да ходя с "нормалната" ми коса, щото ее ужасна.. 8-)

GerYy
01-26-2009, 14:46
Sled kato se izkupq si slagam pqna za kosa na taft za izpravqne (tumnorozovata) i sled tova se sosha s chetka i seshoar...ostava mi prava chak do drygoto kupate, a kosata mi po princip e dosta chupliva :D

sladka__droga
01-26-2009, 14:46
Ддз .. може би не я изправяш като хората.Също така слагай лак след изправянето ;).

de_ni_4ka
01-26-2009, 15:22
Здравейте. Искам да попитам защо, след като си изправя косата, след час, два вече ми се е начупила? :shock:



Купи си терапий за права коса и повярвай ми ще има ефект :)

de_ni_4ka
01-26-2009, 15:25
Ддз .. може би не я изправяш като хората.Също така слагай лак след изправянето ;).

не е желателно да се слага лак :) btw от него се начупва косата :(

sladur4etyYy
01-26-2009, 15:28
Здравейте. Искам да попитам защо, след като си изправя косата, след час, два вече ми се е начупила? :shock:



Купи си терапий за права коса и повярвай ми ще има ефект :)

кви са тия терапии? и аз искам 8-)

Claudette
01-26-2009, 15:32
По принцип не вярвам на подобни продукти, но преди време се подлъгах да си купя един балсам (без отмиване), за изправяне на коса с четка+сешоар/преса, на L'oreal. Иииии, останах доста доволна. Слага се на влажна, предварително подсушена с кърпа коса. Розова опаковка, серията Studio HotLiss, цена: около 8 лв. :)

П.П. Моята коса също е доста чуплива (меко казано), но се изправя за доста по-дълго време с този балсам.

de_ni_4ka
01-26-2009, 15:56
Здравейте. Искам да попитам защо, след като си изправя косата, след час, два вече ми се е начупила? :shock:



Купи си терапий за права коса и повярвай ми ще има ефект :)

кви са тия терапии? и аз искам 8-)



ами аз си я купих от oriflame преди 1 месец , то е като маска за коса само че не се слага в корените на косата а върху самата нея и след като се изправиш не ти се начупва , докато не я намокриш ест :)

Dark_Angel_F
01-26-2009, 18:04
И аз имам такъв проблем за това си поръчах балсам за изправяне на коса от Ейвън и се надявам да има ефект.

Magichkaa_
01-26-2009, 21:01
И аз имам такъв проблем за това си поръчах балсам за изправяне на коса от Ейвън и се надявам да има ефект.

И аз си поръчах,но ефект-нулев!Поне при мен :?

BoCupycake
01-26-2009, 21:19
Еми тя попринцип се начупва от влагата ... в това време...логично е. :?
Преди да се изправиш слагай по-силно фиксиращи продукти(като пяна и балсами) и по - повече и предполагам няма да имаш този проблем.Аз така правя.

п.п.Може да е и от пресата ти...ако не изправя хубаво.Аз преди имах една много смотана преса.Още не съм излязла от нас и косата ми се начупваше.

gia_sena_mono
01-26-2009, 21:20
Аз използвам балсам на Сънсилк за права коса.Уж не се начупва толкова.Но това много зависи и от времето - когато е влажно се начупва или ако не си я изправиш добре.Слагала съм си и пяна, и лак и пак се разваля,ако е такова времето.

PoLiToOo
01-26-2009, 22:30
и аз имах същия проблем, докато фризьорката не ми донесе някакви кристали внос от Италия със силиконов екстракт или нещо такова...Повярвайте като си сложа на мокра коса няколко капки после с преса не мога да я накъдря :-D :-D :-D

те са на Еchosline v4
http://www.eversun.pl/bmz_cache/6/6196cd1d72c914245e53cbd8fd2d3230.image.102x250.jpg

varnen4e
01-27-2009, 08:01
Слагай повечко лак.. би трябвало да се получи. При мен става.

blue_ice
01-28-2009, 18:48
И при мен е така..изправям си косата с преса и след малко пак се е начупила..мн се дразня така. Поне знам че причината май е в това че пресата ми е пълен буклук. :( Не съм фен на лака за коса..

SoFarSoG00d
01-28-2009, 18:51
Най-важното нещо при изправянето на коса и въобще при употребата на преса е да се използват термоустойчиви масла ,които ще я защитят от високата температура на пресата.Аз рядко използвам преса,но когато го правя слагам -Wonda лосион ,който защитава косата и същевременно прави изправянто по-трайно и лесно.Ако времето е влажно,както е в момента изправянето е неефикасно,при условие ,че не е използван стилизиращ продукт.

de_ni_4ka
02-04-2009, 15:08
Най-важното нещо при изправянето на коса и въобще при употребата на преса е да се използват термоустойчиви масла ,които ще я защитят от високата температура на пресата.Аз рядко използвам преса,но когато го правя слагам -Wonda лосион ,който защитава косата и същевременно прави изправянто по-трайно и лесно.Ако времето е влажно,както е в момента изправянето е неефикасно,при условие ,че не е използван стилизиращ продукт.



От къде си си купила лосиона ;) ?

otkachalchica
02-04-2009, 15:15
такъв лосион.по-скоро мляко има на Елсев златисто и червено,чудна работа чъеши,10 лв струва.Също косата ти явно е много мека,за това,а и може пресатати да е най-обикновена,купи си с керамично покритие има и от по 25 30 лв...пяна за коса преди изправяне-не ти препоръчвам,лак за коса-да,но малко.Иии най-вече просто не я исправяй сигурна съм,че би могла да я натъманиш и без да я изправяш...аз лично реших да не си вредя повече на косата супер много оредя и цъфти ужас,едвали искаш и твойта коса да е такава като моята.Просто не я исправяй ,вместо да я иаправям аз лично или я къдря с ролки или на плитки...а ако неискаш да ме послушаш добре ще е да си купиш подхранващи масла наа Глис онез дето се расклащат и после се пръска около 6-8 лв са .Айе :-)

de_ni_4ka
02-04-2009, 15:19
такъв лосион.по-скоро мляко има на Елсев златисто и червено,чудна работа чъеши,10 лв струва.Също косата ти явно е много мека,за това,а и може пресатати да е най-обикновена,купи си с керамично покритие има и от по 25 30 лв...пяна за коса преди изправяне-не ти препоръчвам,лак за коса-да,но малко.Иии най-вече просто не я исправяй сигурна съм,че би могла да я натъманиш и без да я изправяш...аз лично реших да не си вредя повече на косата супер много оредя и цъфти ужас,едвали искаш и твойта коса да е такава като моята.Просто не я исправяй ,вместо да я иаправям аз лично или я къдря с ролки или на плитки...а ако неискаш да ме послушаш добре ще е да си купиш подхранващи масла наа Глис онез дето се расклащат и после се пръска около 6-8 лв са .Айе :-)



Просто питах от къде си е купила лосиона ;) моята коса си е перфектна , както и пресата ми .

otkachalchica
02-04-2009, 15:44
такъв лосион.по-скоро мляко има на Елсев златисто и червено,чудна работа чъеши,10 лв струва.Също косата ти явно е много мека,за това,а и може пресатати да е най-обикновена,купи си с керамично покритие има и от по 25 30 лв...пяна за коса преди изправяне-не ти препоръчвам,лак за коса-да,но малко.Иии най-вече просто не я исправяй сигурна съм,че би могла да я натъманиш и без да я изправяш...аз лично реших да не си вредя повече на косата супер много оредя и цъфти ужас,едвали искаш и твойта коса да е такава като моята.Просто не я исправяй ,вместо да я иаправям аз лично или я къдря с ролки или на плитки...а ако неискаш да ме послушаш добре ще е да си купиш подхранващи масла наа Глис онез дето се расклащат и после се пръска около 6-8 лв са .Айе :-)



Просто питах от къде си е купила лосиона ;) моята коса си е перфектна , както и пресата ми .


и викаш язък за писането ми,а?

SUSSIE
02-04-2009, 16:30
Ддз .. може би не я изправяш като хората.Също така слагай лак след изправянето ;).

не е желателно да се слага лак :) btw от него се начупва косата :(


Еййй и ти каза една глупост...как от лак ще се начупва коса , с него се фиксира прическата :shock:

titinkaa
02-04-2009, 18:38
Най-важното нещо при изправянето на коса и въобще при употребата на преса е да се използват термоустойчиви масла ,които ще я защитят от високата температура на пресата.Аз рядко използвам преса,но когато го правя слагам -Wonda лосион ,който защитава косата и същевременно прави изправянто по-трайно и лесно.Ако времето е влажно,както е в момента изправянето е неефикасно,при условие ,че не е използван стилизиращ продукт.



От къде си си купила лосиона ;) ?


И аз искам да знам от къде го купуваш,ква марка е и колко струва? :)

nikinkaaa
02-04-2009, 18:43
Ох, и мота коса адски много се начупва... дори още като съм си вкъщи :( Купих си пияна за изправяне. Може би незнам как се използва (ако някой може да ми обясни, ще се зарадвам много) и не ми се получава. Приглаждащ крем имам - никакъв ефект. Опитах и с лак и отново неуспех ... Някакъв съвет ?

bybit0o0
02-04-2009, 20:57
Ох, и мота коса адски много се начупва... дори още като съм си вкъщи :( Купих си пияна за изправяне. Може би незнам как се използва (ако някой може да ми обясни, ще се зарадвам много) и не ми се получава. Приглаждащ крем имам - никакъв ефект. Опитах и с лак и отново неуспех ... Някакъв съвет ?
и аз съм така..когато времето е влажно направо се начупва ужасно дори да съм с професионална преса...иначе ако не е кофти времето косата ми седиии супер праваа..така че..според мен няма оправяне..поне за себе си така съм остановила :-o

slun4ice_90
02-05-2009, 07:15
Здравейте. Искам да попитам защо, след като си изправя косата, след час, два вече ми се е начупила? :shock: Защото ти е чуплива...Използвай кристали или лак за коса... :)

galenata
02-05-2009, 09:01
Ми ако попринцип си с много чуплива или къдрава ксоа е нормално.. Слагай повечко лак.Аз съм с леко чуплива коса и след изправяне и малко повечко алк ми седи без да мърда 2-3 дена.

brokeninside13
02-05-2009, 15:35
ne i ne misla da q izprawqm po tozi nachin samo presa... az daje pochti ne q izprawqm, samo ponqkoga britona... inache po priroda si mi e prawa :)

LittlePrincess
02-05-2009, 15:51
Косата ти е чуплива. Слагай повечко лак може би. А може и просто пресата ти да не е от най - добрите. Моята коса попринцип също бързо се начупва, ако си я изправям с сешоар, но пресата ми държи много.

de_ni_4ka
02-08-2009, 21:19
такъв лосион.по-скоро мляко има на Елсев златисто и червено,чудна работа чъеши,10 лв струва.Също косата ти явно е много мека,за това,а и може пресатати да е най-обикновена,купи си с керамично покритие има и от по 25 30 лв...пяна за коса преди изправяне-не ти препоръчвам,лак за коса-да,но малко.Иии най-вече просто не я исправяй сигурна съм,че би могла да я натъманиш и без да я изправяш...аз лично реших да не си вредя повече на косата супер много оредя и цъфти ужас,едвали искаш и твойта коса да е такава като моята.Просто не я исправяй ,вместо да я иаправям аз лично или я къдря с ролки или на плитки...а ако неискаш да ме послушаш добре ще е да си купиш подхранващи масла наа Глис онез дето се расклащат и после се пръска около 6-8 лв са .Айе :-)



Просто питах от къде си е купила лосиона ;) моята коса си е перфектна , както и пресата ми .


и викаш язък за писането ми,а?



ти пък :D не съм казала такова нещо (wasntme)

de_ni_4ka
02-08-2009, 21:23
Ддз .. може би не я изправяш като хората.Също така слагай лак след изправянето ;).

не е желателно да се слага лак :) btw от него се начупва косата :(


Еййй и ти каза една глупост...как от лак ще се начупва коса , с него се фиксира прическата :shock:


еми да начупва се косата от лака :) , и btw имах предвид когато само се изправя да не се слага лак :) когато се топираш пр. това е друго нещо вече няма как без да го ползваме !