PDA

View Full Version : промяна на цвета на косата



amitq
01-26-2009, 16:05
ами понеже сега съм с много светло рус цвят на косата http://www.snimka.bg/album.php?album_id=37110&pid=674022 нещо такова и е много изтощена вече от изрусявания,удължители и други и фризьорката ми препоръча да се боядисам в тъмен цвят та мисалта ми е дали мога да се боядисам с черна боя и дали ще хване цвета и да ми дадете някакъв съвет за да си възстановя косата, мерси предварително :)

Sintya
01-26-2009, 17:23
Пробвай с маска за коса, домашна е най добре... иначе, не знам дали да я боядисваш, може да не ти отива...

BlaCkMoOn
01-26-2009, 17:56
може и да стане, и аз съм руса, ама не смея да пробвам. По-добре пробвай с обезцветител, после с боята, ама той много гори косата, въпреки, 1е е най-сигурни вариянт :)

deepinlove
01-26-2009, 19:49
Няма да ти хване боята. Една приятелка така направи и едва след няколко боядисвания стана черна. Първоначално и хвана, беше тъмно кафява почти черно но на места беше по светла, тоест на петна. Предлагам ти да се боядисаш няколко тон апо светло тогава може би ще ти хване хубаво и няма да си на петна.

BoCupycake
01-26-2009, 21:12
За цвета наистина трябва да е от кафявите нюанси.И по - скоро карамелените.Едно,че ще те хване друго,че не мислиш ли,че промяна от русо към черно изведнъж ще е сполучлива?

Относно това,че е изтощена....наистина маска може да ти помогне,но ако ти е много накъсана и суха не си мисли,че резултатите ще са перфектни.Ще трябва време косата ти да се възтанови.Ще ти предложа една домашна маска.Една приятелка я ползва била е и руса и черна косата и е дълга и много хубава.Значи яйца,кисело мляко и някакъв алкохол(концентрат-джин,водка,уйски).За пропорциите не съм сигурна...значи яйцата и млякото се изсипват в една купа разбъркваш ги и след това сипваш алкохол,докато се сгъсти сместа.

varnen4e
01-27-2009, 08:00
Опитай.. първият път може и да не се получи, но на 2-3 боядисване вече ще е добре. По- добре отколкото да я обезцветяваш.

amitq
01-30-2009, 09:11
добре а отностно това дали ми отива пак ще дам малко информация със зелени очи съм и кожата ми е ами как да го нарека не е от наи-светлите не е и от тъмните нещо средно е с топъл тон и топли очи мисля че може и да ме насочите кои цвят най-много ми отива :)

BqlaLiniq
01-30-2009, 09:15
Ако я боядисаш кафява или черна е възможно на места да ти стане зелена :lol:
По-добре първо я обезцвети или както казаха по-горе да се боядисаш 1-2-3 пъти с черна или кафява боя.

GabisiTa
01-30-2009, 09:27
Една приятелка на мама беше руса, боядиса се в черно и стана червена първия път, но на второто боядисване вече стана черна.. :D

peteto89
01-30-2009, 10:46
по-добре иди на фризиор тои ще ти даде по-добър съвет

sadsad
01-30-2009, 10:59
Фризьорка ти е казала след русото да се боядисаш в тъмен цвят ли ? :shock: Така ще я изтощиш още повече ! Русото и черното са боите , които изтощават най - много косата .Или я остави няколко месеца без да я боядисваш ли си купи балсам за боядисвана коса и я потдържай , но недей от русо в по - тъмен цвят .

varnen4e
01-30-2009, 11:03
Ако я боядисаш кафява или черна е възможно на места да ти стане зелена :lol:
По-добре първо я обезцвети или както казаха по-горе да се боядисаш 1-2-3 пъти с черна или кафява боя.

Аз пък съм чувала, че червеното може да стане зелено.

BqlaLiniq
01-30-2009, 12:20
Ами не знам..всяка коса е различна и боите са различни..
Пък и момичето не е казало каква и е естествената коса...Ако и е кафява, няма смисъл да се боядисва черна. Да се направи пак кафява...

nencuHka
01-30-2009, 19:14
Бях руса,бяло русо.. от първия път ми хвана боята и си е черна идеално косата ми..

Боядисах се с Палете N1 - най тъмната ,то си пише Черна . Стоях 30 минути и косата ми си почерня. Давай смело,не се притеснявай :P

roshavka
02-02-2009, 17:31
ако решиш да се боядисаш го направи в салон,защото там има продукт
' препигментатор' се казва,които се нанася преди боята на най-изтощените и светли части на косата
гарантира перфектно покритие и равен и дълготраен цвят
направи косата си от натурално кестеняво до по-тъмен нюанс,защото в противен случай може да има неестествен ефект и оттенъци :)

rusoto_baby_f
02-02-2009, 18:13
ЕЕее не 8) в тая тема прочетох пълни глупости... 8)

Така....и аз да кажа сега.....Имам коса до кръста, платинено руса (беше).....Казвам беше защото до преди 5дни бях така.В сряда се боядисах черна и мога да ти кажа, че на мен всичко ми се покри....няма нищо от сорта на места ,,зелена,, и т.н........Една приятелка на майка ми е фризьорка и тя ми каза каква боя да си взема...Боядисах се с професионална италианска боя - ЧЕРНА ...не синьочерна...забравих как се казва...Утре ще питам и ще ти кажа....струва 9лв кутията (аз използвах две) ....

amitq
02-25-2009, 15:01
мерси на всички за съветите,но искам да попитам (за да съм сигурна дали да се направя 100% черна) дали не трябва да имам някакъв тен, от солариум имам предвид или не е от толкова голямо значение :)

AutumnTears
02-25-2009, 16:32
solarium+4erna kosa= mangalka v pove4eto slu4ai :D

colymoly
02-26-2009, 15:56
едва ли тъмен тен и черна коса аз много харесвам черни коси със светло лице :grin: :grin: :grin: :grin: