PDA

View Full Version : HELP! есе на тема : какъв бих искала да бъде животът /светът



magi_003
01-26-2009, 17:41
HELP! есе на тема : какъв бих искала да бъде животът /светът .... spe6no e plsssssss , mersi predvaritelno :-) :-) :-) :-) :-)

Sintya
01-26-2009, 18:25
Писала съм го в осми клас, не знам дали ще ти помогне, но все пак,
Ето:

Защо си харесвам живота, и защо не.
Есе... или по точно расъждение.Мое расъждение.

Дали си харесвам живота.... ами честно казано да.
Имам си толкова проблеми, трудно ми е, но мисълта, която ме крепи е, че щом съм създадена, трябва да живея.
Всеки си има проблеми – в училище, в работата, в дома, навсякъде и понякога му е трудно да ги преодолее.
Важното обаче е, как ще се чувстваш ако направиш нещо лошо, след като свърши проблема... за това трябва да изчакаш, всичко да отмине.
Честно казано, проблемите са навсякъде. Или нямаш билетче и контролъорът те хваща, или имаш двойка по математика, защото не си успял да научиш. Или пък родителите ти се карат, заради двойката. И защото не си ял... а ти просто си платил глобата в автобуса.
Всичко се върти, около главният проблем с който е започнало всичко. Обаче, аз не се отказвам, не зависимо какъв е проблема. Защото трябва да живея.
Вярно е, че днешните деца, са много арогантни и тези, с повечето средства, понякога “тероризират” по слабите. Това обаче, не трябва да ви отчайва, защото който издевателства над другите, показва малкото му себеуважение, защото той става смешен, глупав, тъп ако искате го наречете. Не, той не става готин... точно обратното.
Вярно е, обаче, че не всеки хулиган, обижда другия, за да стане готин. Той го прави, защото самия него са го обиждали и били, някога през живота му. Той никога не е изпитвал обич, или ако я е изпитвал, това е било само мислено.
За това аз не се занимава с тези хора.
Просто ги подминавам.
Все пак народът е казал “ убий глупака с мълчание “
Наистина, понякога, не можеш как да не устоиш да удариш този, който те дразни, но е по добре само да му се изсмееш в лицето, защото той само това заслужава. Усмивката на един добър, срещу злите думи на другия – лошия.
Какво друго харесвам в живота си... хубавите моменти, разбира се. Вярно е, че те са много по малко от лошите, защото на всяка крачка те дебне страдание, но все пак ги има.
И един хубав момент, е равен на 1000 лоши.
Аз живея и заради тях, защото без тях, какъв щеше да е света?
Никакъв, точно така.
Живея и заради близките си, заради приятелите и семейството, защото знам, че те ме обичат.
Живея и заради любовта, която ме кара да се чувствам както никога толкова щастлива, заслепена ако щете, даже ми дава крила! Това е един от моментите, в които мога да лета.
Живея и заради мечтите, заради усмивките и щастието. Защото който е щастлив и с малкото, той ще е щастлив винаги.
А, алчният, никога няма да е щастлив.
Животът просто е един кръговрат, който ни кара да се чувстваме един път добре, друг път зле, но и ни кара да се замислим.
“ Щом аз съм тук, какво се очаква от мен? Дали се очаква да се държа добре с другите, които са равни на мен, и също са дошли да изпълняват дълга си или да ги бия и да хуля срещу тях? “
Трябва да се замислим. За какво наистина ние сме дошли на тази планета и защо точно тук?
Защо примерно не сме се родили на Марс... или пък в друга държава?
Хората са казали, че човек не избира родителите си, но може би грешат.
Може би, всеки избира родителите си, защото той трябва да свърши работата си на Земята, точно при тези хора...
Да, и за това аз живея, за да разбера какъв е моят дълг. Да, за това аз не тероризирам никой, и се опитвам да бъда добра. Да, за това и аз мечтая, защото светът не става по лош с мечти и да, за това аз желая – животът ни да е по добър!!!

Darkkiss
01-26-2009, 23:47
HELP! есе на тема : какъв бих искала да бъде животът /светът .... spe6no e plsssssss , mersi predvaritelno :-) :-) :-) :-) :-)

че ти собствено мнение нямаш ли си...

magi_003
01-27-2009, 17:00
4udih se ama ni6to ne moga da izmislq ... 8-[