PDA

View Full Version : Противозачатъчни



LadyRoshawka
01-26-2009, 20:36
Здрасти!!
Знчи нямам проблем, нито водя полов живот нито нищо от сорта.
Просто съм чувала за противозачатъчните, че причинявали стерилност май
или там как се казваше ...
абе да нямаш деца след тва.Та въпроса ми е вярно ли е това?!
Ии ако може малко повечко инфо за тея хапове... 8-)

SiSsKkAa
01-26-2009, 20:37
влизаш в google пишеш противозачатъчни и ти излиза страшно много инфо

BeHappYs
01-26-2009, 20:40
Google :)
Просто съм чувала за противозачатъчните, че причинявали стерилност - ако е така защо ги пият замисли се сама дали е вярно ...

SiSsKkAa
01-26-2009, 20:41
Зависи от организма какви противозачатачни са колко време им е бил приема от доста неща зависи

BeHappYs
01-26-2009, 20:43
ААА забраих и от тях се фаща простотия в мозъка рядка болест при 13-15 годишни :( и е заразна :(

TenderGirl
01-26-2009, 21:08
Вредят ли наистина противозачатъчните таблетки ???
При взимането на противозачатъчни таблетки могат да възникнат временни странични ефекти: течение по средата на цикъла, раздразнителност, отпадналост, сънливост, честа смяна на настроенията, гадене, повръщане, напълняване или отслабване, главоболие. ...
Аз не видях някъде да пише че пречиняват стерилност ... ако не сам отговорила на въпроса ти потарси в google

x3eme
01-26-2009, 21:09
бият на хормоните и може да се окосмиш доста от тях
това знам само за тях и други не толкова важни неща

TenderGirl
01-26-2009, 21:12
Ааа забравих да добавя още едно ... хапчетата се вземат от момичета над 18 години ... и със рецепта от гениколога .... :)

TenderGirl
01-26-2009, 21:17
аз забравих най - важното относно темата ... да бъда конкретна
Лекуват стерилитета.След 3-6 месечен прием и последващо прекратяване, се наблюдава т.нар "escape effect" .Спонтанно се отключва овулация , а понякога и свръховулация, което води до многоплодна бременност след стерилитет.

BeHappYs
01-26-2009, 21:33
аз забравих най - важното относно темата ... да бъда конкретна
Лекуват стерилитета.След 3-6 месечен прием и последващо прекратяване, се наблюдава т.нар "escape effect" .Спонтанно се отключва овулация , а понякога и свръховулация, което води до многоплодна бременност след стерилитет.

+1

shokoto91
01-26-2009, 22:32
Съвременните противозачатъчни са напълно безвредни, дори полезни ;) мисл че предпазваха от рак на матката или нещо такова.. никакви такива бабини глупости като окосмване или напълняване ;)

traka
01-27-2009, 07:47
Ааа забравих да добавя още едно ... хапчетата се вземат от момичета над 18 години ... и със рецепта от гениколога .... :)

Тук не съм съгласна, няма задължителни години за прием на противозачатъчни, придписват се дори на 12 годишни момичета с проблемна менструация(болезнена, продължителна), на други се предписват заради хормонален дисбаланс, на други за регулиране (идва им през 4 месеца), абе много неща се лекуват именно чрез прием на противозачатъчни. Съгласна съм, че до прием на такива трябва да се стига след посещение на гинеколог и с рецепта, защото в противен случай можете да попаднете на "лоши" за вас противозачатъчни. Всички са с различни някои по силни, други по леки(като за млади момичета), така че в днешно време са почти без странични ефекти като в миналото и не водят до напълняване и окосмяване.

SiSsKkAa
01-27-2009, 08:54
Така...понеже всеки казва,че противозачатъчните са добро и лесно решение.Сега ще ви споделя.Скоро ходих на мамолог(който не знае това е доктор за гърдите),която ме пита дали пия противозачатъчни.И след това ми сподели,че много гинеколози ги предписват без да казват страничните ефекти.Рано или късно от приема на тези хапчета се получават миоми(които незнае това е мастно образувание в гърдата) и пречат много на гърдите тея хапчета и жената ми каза,че доста мамолози ги отричат точно поради факта,че водят до много усложнения с гърдите.Затова аз никога не бих пила дори да са ми предписани от гинеколог след нужните изследвания.Ползвайте си презервативи за мен са най-сигурния и лесен начин

SiSsKkAa
01-27-2009, 08:55
НЕДЕЙТЕ ИЗЛИШНО ДА СИ НАТОВАРВАТЕ И УВРЕЖДАТЕ ОРГАНИЗМА

traka
01-27-2009, 11:35
Така...понеже всеки казва,че противозачатъчните са добро и лесно решение.Сега ще ви споделя.Скоро ходих на мамолог(който не знае това е доктор за гърдите),която ме пита дали пия противозачатъчни.И след това ми сподели,че много гинеколози ги предписват без да казват страничните ефекти.Рано или късно от приема на тези хапчета се получават миоми(които незнае това е мастно образувание в гърдата) и пречат много на гърдите тея хапчета и жената ми каза,че доста мамолози ги отричат точно поради факта,че водят до много усложнения с гърдите.Затова аз никога не бих пила дори да са ми предписани от гинеколог след нужните изследвания.Ползвайте си презервативи за мен са най-сигурния и лесен начин

Първо прочети какво е миома, после говори....
Миомата е тумор на матката

Те ти да прочетеш малко

Какво представлява миомата?[b][color=red]

Миомата представлява доброкачествен тумор, който се развива в мускулната тъкан на матката (миометриум), най-често в областта на нейното тяло. Заболяването се открива при 20% от жените на възраст между 20-35 години, като честотата му се повишава с възрастта. Така при жени на възраст над 40 години миомата се среща в около 40% от случаите, но с настъпването на менопаузата откриването и е рядкост. Забелязва се известна зависимост на състоянието и с това дали жената е раждала или не - обикновено нераждалите страдат по-често от появата на миомни възли в сравнение с раждалите жени.


ето и пълен текст http://www.puls.bg/illnes/issue_321/

mirmark
01-27-2009, 11:41
За да си сигурна какви хапчета да вземаш, така, че хем да ти помагат противозачатъчно, хем да не ти вредят на организма трябва да отидеш на лекар. Той да ти направи хормонални изследвания и тогава може да ти каже какво да вземаш. :-x

SiSsKkAa
01-27-2009, 12:23
http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?t=2994 ако не знаеш миоми съществуват и на гърдите и е точно вид мастно образувание.майка м също е имала сигурно точно в това отношение съм по добре запозната от теб.май обичаш да се заяждаш с хората

SoFarSoG00d
01-27-2009, 18:16
Impossible.

WaKo
01-27-2009, 18:21
Не причиняват стрерилитет, лекуват го. Не причиняват и окосмяване. Няма да ти порастат брада и мустаци. Увеличават риска от рак на гърдата с около 1% и намаляват риска от рак на шийката на матката с около 5%. Възможни са първоначални странични ефекти, които отминават след привикване към хапчетата.

p0iSsOonN
01-27-2009, 18:25
http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?t=2994 ако не знаеш миоми съществуват и на гърдите и е точно вид мастно образувание.майка м също е имала сигурно точно в това отношение съм по добре запозната от теб.май обичаш да се заяждаш с хората


В коментарите на този линк пише, че жената е объркала заглавието на темата, и, че не говори за миома, а за фиброаденома. Фиброаденомата било това мастно образование на гърдата, а миомата е тумора. :)