PDA

View Full Version : Настройване



ethno
01-26-2009, 20:57
Здравейте!!
От Коледа имам мексикански Fender Strat :grin: и въпроса ми е какво значение има височината на адаптрите? Какъв звук излиза, ако са по-високо или по-ниско, щото аз не мойах да намеря съществена разлика?
Също така скоро си сложих нови струни и 5-та и 6-та се удрят в металните преградки, въпреки че струните са почти до край вдигнати. И как да си настроя предния мост, така че тона да не се прецаква всеки път, когато си играя с лоста? :(

53downfall
01-27-2009, 15:25
Кой в тоя смотан форум има достата4на акъл да ги знае тия работи :-D
Дай да питаме Гопето :D

gree_girl
01-27-2009, 19:56
Аз не разбирам от китари, но питах един приятел. Та той каза, че важно е дали китарата ти е истински fender или не. Ако не е, адаптерите трябва да са свалени колкото да не ти пречат, т.е. колкото се може по-високо, защото така звука епо-силен. А ако вече е истински fender, то тогава не трябва да се притесняваш за адаптерите, защото ще свикнеш с практиката.
Металните преградки за които става въпрос, ако са прагчетата те може да са прецакани, или просто някой който разбира от китари да оправи тремлото (мостчето) А за лостчето ти трябва заключващо устройство, и ще ти се разстройва, но това няма общо със звука.

Надявам се да сме ти помогнали и информацията да е правилна. :)