PDA

View Full Version : бадемите и диетата



fruitshine
01-27-2009, 13:51
много ли са калорични бадемите защото съм на диета,а днес хапнах малко и се притеснявам :( и по принцип какво им е действието върху организма? положителни / отрицателни страни ? :(

fruitshine
01-27-2009, 13:56
да ама в орехите има мазнини?!

varnen4e
01-27-2009, 14:32
Ядките са калорични и то много.. както и да го погледнете.

varnen4e
01-27-2009, 14:33
В 100 грама бадеми има 578 ккал, и 51г мазнини... прави си извода.

varnen4e
01-27-2009, 14:43
Как не.. това е по- калорично от сметана..

Claudette
01-27-2009, 15:14
Айде, айде, изказа се и ти. По-калорично от сметаната надали е. Но не там е въпросът, де. Как може така да се панирате от това, че сте изяли една шепа ядки... Както и да е - ето малко инфо. :)

http://www.obshtestvo.net/content/view/652/11/ - една статия за това, колко са полезни ядките


Още инфо...


Ядките (орехи, фъстъци, лешници, бадеми, кашу и други) са богати източници на важни хранителни вещества, включително и на белтъци. 65 грама от тях доставят толкова белтъчини, колкото 30 грама постно месо. Ядките съдържат също значителни количества витамини като фолиева киселина, ниацин (витамин РР), витамин В6 и Е, както и много минерални вещества - магнезий, мед, цинк, селен, фосфор и калий. Ядките не съдържат холестерол. Те са богати на мазнини, но повечето (около 85%) от съдържащите се в тях мастни киселини са ненаситени. Важно е да внимаваме не само за количеството на мазнините, но и за вида на мазнините, който консумираме. Ненаситените мастни киселини, които са полиненаситени и мононенаситени могат да намаляват нивото на “лошия холестерол”, който увеличава риска от сърдечно-съдови заболявания. Освен това мононенаситените мастни киселини, които преобладават в ядките, като намаляват “лошия холестерол”, не понижават нивото на “добрия холестерол”, който помага за извеждането на холестерола от тъканите и намалява натрупването му в стените на кръвоносните съдове.

Ядките съдържат и полезните в борбата със сърдечно-съдовите заболявания омега-3 мастни киселини, които по принцип се срещат най-много в рибата. Освен антиоксидантния витамин Е, ядките съдържат и други вещества с антиоксидантно действие - селен, флавоноиди, фенолни съединения, изофлавони и елагинова киселина.

Известно е, че вредните за клетките свободни радикали се образуват в организма ни в хода на физиологичните процеси и под въздействие на радиацията, много замърсители на околната среда, лекарства. Сега вредното действие на свободните радикали се свързва с процесите на стареенето, катарактата (перде на окото), с възникването и развитието на сърдечно-съдовите заболявания много видове рак, ревматоидния артрит, Паркинсоновата болест и редица други нервни заболявания, даже СПИН.

Установено е, че хората, които ядат ядки поне 100 грама седмично имат с 30% по-ниска заболеваемост от сърдечно-съдови болести в сравнение с тези, които рядко или никога не ядат тези ядки. Малко количество ядки може да се включва и в диетата за отслабване – една шепа (30 грама) доставя между 160 и 190 ккал. Вие винаги ще имате полза, ако консумирате ядки, няма вредни видове. Най-добре е ако ядете смес от различни ядки, тъй като едни са по-богати на витамин Е и селен, други на цинк или мед. Една шепа смес от различни ядки дневно ще ви направи по-здрави.

varnen4e
01-27-2009, 15:17
Да изказах се.. ПО– КАЛОРИЧНИ СА ОТ СМЕТАНАТА.

Claudette
01-27-2009, 15:21
Дам, сигурно затова в диетите масово се препоръчва яденето на ядки, а не на сметана.

Както и да е, не съм искала да прозвучи като заяждане. ;)

fruitshine
01-27-2009, 15:24
Сладките бадеми с препоръчват при повишено ниво на холестерол, хипертония, ракови заболявания, очни болести, затлъстяване, язви, киселини. :grin:

Darkkiss
01-27-2009, 15:27
много ли са калорични бадемите защото съм на диета,а днес хапнах малко и се притеснявам :( и по принцип какво им е действието върху организма? положителни / отрицателни страни ? :(

бъдема е калоричен мазен и вкусен...

диетата е тъпо нещо

просто почни да правиш упражнения..

varnen4e
01-27-2009, 15:38
Дам, сигурно затова в диетите масово се препоръчва яденето на ядки, а не на сметана.

Както и да е, не съм искала да прозвучи като заяждане. ;)

Защото са хранителни.

Canis_Dirus
01-27-2009, 16:02
Яко експретни мнения тука :D

cherrypezz
01-27-2009, 17:41
Вярно е,че ядките са полезни,но тя спазва диета.
Ако в диетата и не са включения ядки,не е трябвало да ги яде.

fre3styl3
01-27-2009, 19:28
По-калорични от сметана? :lol:
По-тъпо сравнение не съм чувала..
И какво от това?
Суровите бадеми са полезни и са разрешени в повечето диети. В малки количества няма да ти стане нищо, не вярвам да качиш и грамче ;)
Виж, печените са друго нещо. Като минат през огъня променят състава си и мазнините им стават от ненаситени в наситени => полезните им съставки се изпаряват и си остават само калорични.
Така че, за препоръчване е щом си на диета, ако ядеш ядки, ги яж СУРОВИ, без термична обработка!

cherrypezz
01-27-2009, 19:34
Сметана 20% 200
Сметана 30 % 300
Сметана, течна 309
Бадеми 578
Това са калории за 100 грама.
Айде стига сте се карали,право е момичето с бялата блузка.

Canis_Dirus
01-27-2009, 19:49
Като минат през огъня променят състава си и мазнините им стават от ненаситени в наситени => полезните им съставки се изпаряват и си остават само калорични.
:lol: :lol:

cherrypezz
01-27-2009, 19:58
Като минат през огъня променят състава си и мазнините им стават от ненаситени в наситени => полезните им съставки се изпаряват и си остават само калорични.
:lol: :lol:


О хайде не се прави на умна :lol:

kuklichka_bg
01-27-2009, 20:15
оффф че ми се доядоха ама и аз съм на диета и нимога да ям

kuklichka_bg
01-27-2009, 20:16
Като минат през огъня променят състава си и мазнините им стават от ненаситени в наситени => полезните им съставки се изпаряват и си остават само калорични.
:lol: :lol:


О хайде не се прави на умна :lol:

нобелова награда нззз :lol: :lol: