PDA

View Full Version : Софийски Университет



diditoplezz
01-27-2009, 15:32
Искам да питам тъй като знам,че в Софийския взимат само с тема по литература.. Ама не съм сигурна... може ли да се кандидатсва с тест по Бг език..... :) Искрено Благодаря... И някой ако знае дали са насрочени датите за изпитите за Великотърновския ги намерих ама за Софийския явно още не са излезли... :) :oops: :-D 8-)

DjBaloon
01-28-2009, 15:30
Само теми са,няма тестове
мисля че е мнго рано за дани на изпити може би към края на февруали

diditoplezz
01-30-2009, 06:42
Мерси мерси.. мисля да пиша в Уннс... с Бг език ама знам че има и тест математика.. ако някой може ми помогне.. с примерен да знам за какво става на въпрос.. знам само,че е основи по математика .Предварително благодаря :oops:

DjBaloon
01-30-2009, 18:27
Така да има математика,според мене е много лесна,а далеч не съм добър по тоя предмет,НО за Унсс някой от специалностите с български език не искат математиката,сумират ти се две оценки 1+2+3 модул с математиката и отделна оценка само с 1+3 модул.
Кажи за какво искаш да се пробваш и ще ти кажа
http://priem.unwe.acad.bg/2008/?m=4&id=
на това линкче са всичките редовни изпити от мин година
Линкче има към всеки
На всеки от тях втория модуел е математика,разгледай ги към всяки има и линк с отговори,после можеш да си ги провериш
тамън ще видиш и какво рпедставлява теста по БГ

А кажи за каква специалност имаш желание и ще ти кажа дали ти трябва математиката или не

diditoplezz
01-30-2009, 21:07
Така да има математика,според мене е много лесна,а далеч не съм добър по тоя предмет,НО за Унсс някой от специалностите с български език не искат математиката,сумират ти се две оценки 1+2+3 модул с математиката и отделна оценка само с 1+3 модул.
Кажи за какво искаш да се пробваш и ще ти кажа
http://priem.unwe.acad.bg/2008/?m=4&id=
на това линкче са всичките редовни изпити от мин година
Линкче има към всеки
На всеки от тях втория модуел е математика,разгледай ги към всяки има и линк с отговори,после можеш да си ги провериш
тамън ще видиш и какво рпедставлява теста по БГ

А кажи за каква специалност имаш желание и ще ти кажа дали ти трябва математиката или не
Аммм Публична Администрация... мисля да пиша.. Много благодаря за помоща адски много ми помогна.. :) :-) :):) :oops:

DjBaloon
01-30-2009, 21:31
Начи за публична администрация ти трябва и математиката
Бала за това направление се образува по следния начин
Веднъж средния успех от дипломата + 4-пъти изпита в унсс 1+2+3 част оценкта
Същия линк който ти дадох горе има и минимални балове от мин година,може да погледнеш колко са били минималните балове за момичета в това направление :)

diditoplezz
01-31-2009, 07:21
Начи за публична администрация ти трябва и математиката
Бала за това направление се образува по следния начин
Веднъж средния успех от дипломата + 4-пъти изпита в унсс 1+2+3 част оценкта
Същия линк който ти дадох горе има и минимални балове от мин година,може да погледнеш колко са били минималните балове за момичета в това направление :)
С риск да стана нахална поне да знам кои специалности не искат математика за изпит??? :oops: :oops: .. аз само търся и нищо немога намеря... :-o :) Нещо много се обърках по тази София :(

DjBaloon
01-31-2009, 10:29
Питай ме,не се притеснявай :)

Ми начи без математика са следните (но са мн тегави за момичета)
1-во Право - Там изпита е от 1+3 модул от българския език (без математиката),но и ти трябва оценка и от изпит по история,трябва да се явиш и на български и на история,за да можеш да кандиидатсваш право
2-ро журналистика там ти трябва 1+3 модул бг,но ти трябват и писмен и устен по журналистика

Ако питаш мене най-добре е да го научиш тоя 2-ри модул по математика,така ще можеш с оценката от 3-те части да кандидатсваш и за направление Икономика и за направление Финанси и за Социология и за Администрацията
Има една книжка ЕПИ в/у първа и втора част от изпита (половината е матекаматика половината е бг) купи си я,изреши поне 2-пати задачите от там,ако не знаеш как преди всеки тест има теория,потърси или някой приятел да помогне или няколко частни урока и ще се справиш. Отделно има ЕПИ (книжка) в/у 3-та част от българския език с примерни тестове и т.н.т
Без тях ще ти е трудно снабди се по най-бързия начин с тях ,за да добиеш представа какво точно се иска :)
Щом не си от София предполагам че ще искаш общежития?
Там ти трябва висока оценка,за да те класират,ако не ще трябва под наем или освем ако нямаш някой роднина тука

diditoplezz
01-31-2009, 12:44
Питай ме,не се притеснявай :)

Ми начи без математика са следните (но са мн тегави за момичета)
1-во Право - Там изпита е от 1+3 модул от българския език (без математиката),но и ти трябва оценка и от изпит по история,трябва да се явиш и на български и на история,за да можеш да кандиидатсваш право
2-ро журналистика там ти трябва 1+3 модул бг,но ти трябват и писмен и устен по журналистика

Ако питаш мене най-добре е да го научиш тоя 2-ри модул по математика,така ще можеш с оценката от 3-те части да кандидатсваш и за направление Икономика и за направление Финанси и за Социология и за Администрацията
Има една книжка ЕПИ в/у първа и втора част от изпита (половината е матекаматика половината е бг) купи си я,изреши поне 2-пати задачите от там,ако не знаеш как преди всеки тест има теория,потърси или някой приятел да помогне или няколко частни урока и ще се справиш. Отделно има ЕПИ (книжка) в/у 3-та част от българския език с примерни тестове и т.н.т
Без тях ще ти е трудно снабди се по най-бързия начин с тях ,за да добиеш представа какво точно се иска :)
Щом не си от София предполагам че ще искаш общежития?
Там ти трябва висока оценка,за да те класират,ако не ще трябва под наем или освем ако нямаш някой роднина тука

Амммм мерси много.... да стискаме.. палци да се справя и пак ТнХ за помоща... Защото математиката хич не ми върви .... и класния ми е един особняк.. и просто ми е тъмна индия... ама ще се хващам в ръце.. да не се лигавя хииихих ТнХ пак :) :-)

DjBaloon
01-31-2009, 14:42
Винаги на вашите услуги
каква ти е втората матура

diditoplezz
01-31-2009, 21:35
Винаги на вашите услуги
каква ти е втората матура
Амм втората матура ми е Биология и мисля ако оценката ми е над 4.50... да подавам.. за Плевен Медицинския университет.. ахаха А ти учиш ли.... ? В смисъл студент ..? :-o :) :-P

DjBaloon
02-01-2009, 10:39
даа в унсс-финанси
Е не е лошо,не го знам плевенския добър ли е,като цяло медицината е готина,стига да не те е гнус от тия неща :)