PDA

View Full Version : Аз как разбирам 'любовта'



psihqsala
01-27-2009, 17:51
Първо не мисля,че съществува дума като любов,защото ако беше нещо универсално,всички щяха да изпитват едно и също. Всичко е строго индивидуално и не мисля даже,че трябва да съществува подобна дума. Но ето как аз я разбирам: временната потребност на човека от близост с друг човек, потребността му от нежност, разбиране и взаимоотношения (физически и психически). Никой не иска да е цял живот сам и в даден момент 'вижда' всичко онова, което по принцип му трябва и търси и в даден друг човек и нарича това усещане 'любов'. Но как може да се нарече то с дума като при всеки е различно? Според мен това е провокирано просто от нуждата на човек да споделя,да чувства,че има някого до себе си, да бъде докосван и даряван с мило отношение и секс съответно, да има просто 'човек' до себе си, който да е с него. Аз така разбирам това 'чувство'. Ето защо смятам,че просто подобна дума не трябва да има,защото аз я разбирам така, друг-по коренно различен начин. Няма нещо универсално,вярно за всеки. И все пак това е най-точната дефиниция за мен.

BaiToq
01-27-2009, 17:53
Първо не мисля,че съществува дума като любов,защото ако беше нещо универсално,всички щяха да изпитват едно и също. Всичко е строго индивидуално и не мисля даже,че трябва да съществува подобна дума. Но ето как аз я разбирам: временната потребност на човека от близост с друг човек, потребността му от нежност, разбиране и взаимоотношения (физически и психически). Никой не иска да е цял живот сам и в даден момент 'вижда' всичко онова, което по принцип му трябва и търси и в даден друг човек и нарича това усещане 'любов'. Но как може да се нарече то с дума като при всеки е различно? Според мен това е провокирано просто от нуждата на човек да споделя,да чувства,че има някого до себе си, да бъде докосван и даряван с мило отношение и секс съответно, да има просто 'човек' до себе си, който да е с него. Аз така разбирам това 'чувство'. Ето защо смятам,че просто подобна дума не трябва да има,защото аз я разбирам така, друг-по коренно различен начин. Няма нещо универсално,вярно за всеки. И все пак това е най-точната дефиниция за мен.
Добре.
Но по тази логика трабва да
елиминираш половината думи.
Как ще се разбират хората?
Историята за Вавилон чувала ли си?

nqkafsi_tam
01-27-2009, 17:54
МНОГО СИ ЗЛЕ ЛЮБОВ Е ДА ДАВАШ НЕ ДА ВЗЕМАШ
чаткаш ли?
да не чакаш нищо в замяна, да се раздаваш за някой защото го обичаш и да не чакаш и той да прави същото ... ако те обича и той ще го направи тва не е бизнес тва са чувста :) аре успех и да знаеш вече

ifkataAa
01-27-2009, 17:57
Аз разбирам любовта по друг начин.Тя не е просто потребност,а е нещо истинско.Може би най-дълготрайното нещо,което съществува.Любов е голяма и силна дума,не е поттикната от временно желание,а от безгранични чувства.Все пак това са си мои разсъждения.Живеем в демократична държаваи всеки има право датълкува нещата по свой си собствен начин :)

Ivalinka
01-27-2009, 18:18
любовта е 'любов' , защото... 1во- всеки възприема любовта по различен начин, НО крайният 'продукт' е един и същ :)
2ро-едва ли има нужда от 2ро

AFT
01-27-2009, 18:56
Става дума за това дето удря тука под колената,
А във вената кръвта започва много рязко да бушува,
Главата ти като паркет намокрен се издува,
Неква обща физическа отпадналост започваш да чувствуваш,
Кой вятър те довя дотук се питаш и умуваш,
Това, което искам много да ти кажа откровено всъщност е.., теро-реро.

:-D

varnen4e
01-27-2009, 19:00
Няма смисъл да го обсъждате... векове наред хората не са могли да го изразят с думи, та вие ли ще успеете.

Whyniser
01-27-2009, 19:12
Как искаш си я разбирай.Впрочем това съм го гледал много пъти с временна потребност.Нищо ново не предлагаш на хоризонта.То едно чувство как се описва?А къде сте тръгнали да описвате неповторимото чувство-любов.

cherinka
01-27-2009, 19:16
"любов" е гадна, тъпа, шибана дума.
Тя е просто съвкупност от чувства.
И никога няма да нарека чувствата си 'любов', защото я мразя тази дума!

Punisherrr
01-27-2009, 19:44
Съгласна съм за това,че нещото,наречено любов, се изживява различно и няма рецепти и определения от рода на ''пепрудки в корема..'' тралала ;) Наистина е различно при всеки.

evelinka1122
01-28-2009, 08:51
koi si ti 4e da kazva6 kakvo trqbva i kakvo ne trqbva da sy6testvuva?!?!

Fantomche
01-28-2009, 09:45
Мисля че не си изпитала чувството заради това говориш така.Но всеки има право на собствено мнение .

varnen4e
01-28-2009, 10:38
Мисля че не си изпитала чувството заради това говориш така.

И аз така мисля.

ImmortalForever
01-28-2009, 16:34
"любов" е гадна, тъпа, шибана дума.
Тя е просто съвкупност от чувства.
И никога няма да нарека чувствата си 'любов', защото я мразя тази дума!

Един голям, мазен ПЛЮС!!!!!!!! :booooomb:

Bu7cher
01-28-2009, 16:40
Ми...добре написано.Любовта наистина...е сложна за обяснение.Мисля обаче,че докато не пораснем още трудно може да се каже едно ясно и обосновано мнение за тези чувства.В по-младите години не осъзнаваме много неща и не оценяваме много жестове,но пък и не ни интересуват толкова парите.Като станем възрастни...сигурно ще оценяваме повече всеки един жест,но тогава ще гледаме повече и на парите.
Любов...има силно казано.Според мен хората които могат да обичат истински са просто изключения от мнозинството.

malkotoo
01-28-2009, 16:55
Мисля че не си изпитала чувството заради това говориш така.

И аз така мисля.

:-D и аз