PDA

View Full Version : kick ass начин на учене?



kykyto
01-27-2009, 18:35
Плс тези дето са писали в темата за срочните оценки, че имат 5,50- 6,00 да кажат някакви по-лесни тактики за учене. Значи тази година за първи път усещам "натиска" на матеряла.... В някой седмици имахме по 2-3 контролни, доста пъти учителите лъжеха,че ще правиме контролно.... Плс не давайте отговори от типа "Аз не уча знам всичко от обща култура".

TheRestorer
01-27-2009, 18:36
Пускам си музика и така.Лесно уча - без да се разцепвам от уроци и мат'риал.Цъкна си в WoW или некое сайтче, и общо зето така.Хаотично.

kykyto
01-27-2009, 18:37
клас?

Darkkiss
01-27-2009, 18:48
Плс тези дето са писали в темата за срочните оценки, че имат 5,50- 6,00 да кажат някакви по-лесни тактики за учене. Значи тази година за първи път усещам "натиска" на матеряла.... В някой седмици имахме по 2-3 контролни, доста пъти учителите лъжеха,че ще правиме контролно.... Плс не давайте отговори от типа "Аз не уча знам всичко от обща култура".

Седиш и слушаш учителите много внимателно...

1 учебник не съм отворил оценка под 90% не съм имал...

TheRestorer
01-27-2009, 19:08
9 клас съм и общо взето ше мина с 1 четворка по фашистката по биология дето 3 дена учих за една петица .. и то не срочна :razz:

KadifWerewolf
01-27-2009, 19:10
Naistina prosto da slushash u4itelq v chas pomaga mnogo. Koftito e che nqkoi uchiteli zabravqsh da gi slushash shtoto govorqt nqkvo zaspalo i mudno :-o

cherrypezz
01-27-2009, 20:28
Еми и нас ни "натиска" и то бая.Имали сте по 2 3 на седмица,а ние по толкова на ден.
Не правим контролни известно време и после се струпват по 6-7 за 1-2 седмици.
Няма формула за учене.Просто си сядаш на дупето и учиш,без да се разсейваш,спираш телевизор,компютър,всичко!

cherrypezz
01-27-2009, 20:28
А да и ходиш редовно на училище!!!!!!!!!!!!!!!

Bubbly
01-28-2009, 11:23
Първо- дори и най-големият гениий не може да мисли за повече от едно нещо едновременно. Когато четеш, спираш компютър, телевизор, музика, не говориш с никого, не гледаш да си отвличаш вниманието с мисли от рода на: "Безсмислено е да го чета това нещо, така или иначе няма да го запомня", "прави ми се секс ", "яде ми се пица" или "искам да излизам". Стъпка втора- прочиташ каквото имаш само един път като обаче правиш връзки с неща, които знаеш, търсиш причини, следствия и си максимално концентриран. Естествено, повечето неща не се запомнят отведнъж, нужно са постоянство и най-вече воля и желание, които на теб май ти липсват.
ПП И още нещо важно, което за някои хора, особено момичета, може да е голям проблем- не се престаравай или притеснявай излишно. :lol:

TheRestorer
01-28-2009, 14:12
Освен ако не си Бонапарт,

gabi_94
01-28-2009, 14:20
ами на мен тая година ми е супер лесно, щото съм подготве и учим само английски, математика, бел, музика, фвс и изобразително, така че не се натоварвам много, в нас почти не уча :D да не кажа изобщо, всичко на даскало си прая, даже домашните си ги пиша в даскало и в нас си ми е гот, ще имам пълно 6 и съм доволна, а иначе колкото и банално да звучи, повечето неща наистина си ги знам от обща култура :D
Миналата година обаче като бях седми клас, направо си скъсвах задника от учене :x направо незнам как успявах, просто лесно запомням нещата и се справям някак

Kisses_P
01-28-2009, 14:47
11ти клас съм,успех 6,00.Как уча?Вкъщи отделям по 1 час и то вечер.През деня в училище уча.Междучасия,други часове,подхващам един предмет и уча по него.Ако ще ме изпитват по даден предмет и ще права контролно по друг системата е същата,само че разпределям времето между двата предмета.като мине единия час,хващам другото.Уча вечер,защото запомням нещата по-добре.Чета,повтарям,чета и пак повтарям.На сутринта пак същото и го знам.Ще отбележа,че нямам тетрадка по нищо и не обръщам внимание особено на часовете,освен ако не е нещо важно,с коеот не бих могла да се справя сама.НЕ казвам че е най-добрата и правилна тактика,но при мен работи безотказно.Мога да добава,че почти вскеи ден от седмицата работа по 6 часа дневно включително и събота и неделя.А уча в елитна езикова гимназия.Успехът е очевиден

Nitroglycerin
01-28-2009, 14:48
Нищо не можеш да направиш само с обща култура,яко пишеш всичко и молиш за устни изпитвания

Axel_f
01-28-2009, 15:20
11ти клас съм,успех 6,00......Мога да добава,че почти вскеи ден от седмицата работа по 6 часа дневно включително и събота и неделя.А уча в елитна езикова гимназия.Успехът е очевиден

Лелле евала :shock: Можеш ли да кажеш какво работиш? И къде учиш евентуално :)

По темата - повторение му е майка, постоянство му е бащата. Даже ако нямаш домашно или контролно, трябва да си преговаряш взетия материал, а ако не разбираш нещо, задължително търсиш начин да го разбереш, НЕ отлагаш, защото се натрупва и става още по-зле...Иначе хубаво е преди лягане да учиш половин - един час, така много лесно се запомня. И това което на мен много ми помага преди контролни - правя си на бели листове записки с най-важното и непрекъснато си ги препрочитам. Засега се справям сравнително добре :-o

GbSy
01-28-2009, 16:42
Имам пълно 6, седми клас съм, така и трябва.
Нямам система, просто се старая и... някак се получвава.

fatalgirl
01-28-2009, 16:50
просто слушаш в часовете и всичко си научаваш ;)

kykyto
01-28-2009, 18:09
ами на мен тая година ми е супер лесно, щото съм подготве и учим само английски, математика, бел, музика, фвс и изобразително, така че не се натоварвам много, в нас почти не уча :D да не кажа изобщо, всичко на даскало си прая, даже домашните си ги пиша в даскало и в нас си ми е гот, ще имам пълно 6 и съм доволна, а иначе колкото и банално да звучи, повечето неща наистина си ги знам от обща култура :D
Миналата година обаче като бях седми клас, направо си скъсвах задника от учене :x направо незнам как успявах, просто лесно запомням нещата и се справям някак
same case при мен беше същото положение. Само, че нещо като се струпаха 10-11 предмета в 10 клас с мъкИИИИ искарах 6ци за срока..... :?

Kisses_P
01-28-2009, 19:13
във 2АЕГ уча,работа като промоутър

Lqlichka1
01-28-2009, 20:29
...Иначе хубаво е преди лягане да учиш половин - един час, така много лесно се запомня.
Абсолютно! Аз прочитам само по веднъж урока (ако изобщо си направя труда де.. 8-) ) и като се мъча да заспя си го повтарям и повтарям, и най-накрая заспивам.. 8-) Ноо, това е друга тема.. :D

Wrathchild
01-28-2009, 20:40
Знаеш ли какво ще те посъветвам? При мен, между другото, винаги е действало.
Внимаваш в часовете, преди всичко. Слушаш какво ви говорят в час. Пишеш си плана, а ако не ви дават, водиш си записки. Вкъщи си преглеждаш от тетрадката. Преди контролни и т.н., обаче, хващаш учебника и учиш здраво.

kuklichka_bg
01-29-2009, 20:51
ами уча със музика и аз :-D
незнам как имам 5 .64 8-)
просто като си кажа туй ще го науча и го уча и гледам да го разбера как става а не да го назубря

euph0ria
01-29-2009, 21:43
Трябва наистина да си създадеш система.Воля трябва да имаш.Аз например сядам и си вадя на листи най-важните неща от урока и после ги уча,като ги чета по няколко пъти и после си го разказвам.Е естествено че от време на време си подсказвам,но гледам да не е мн често,щото иначе става манджа с грозде :lol: Пробвай - при мен действа по някога и съм доволна от себе си :D Иначе да си кажа,вече трета година не съм сядала да уча,просто защото трябва да знам и имам успех над 5 което е мн добре :grin: :-D :D

Infinity
01-30-2009, 08:22
Аз съм 7-ми клас и гледам да се страя,уча както си трябва но си имам предвети което изобщо не ми вървят такива са матматика и физика и по тях единствено имам 5 за срока всичко друго 6 :grin:

Bellatrix
01-30-2009, 08:32
В НПМГ съм, 10 клас, гадно е. Ама аз по по-сложните предмети водя записки, а иначе съкращавам уроците и ги пиша на мой език и по-лесно ги запомням.
Примерно: Метаксас бил фашистки лидер и другите по-либерални партий направили неуспешен военен преврат с цел да го премахнат.
Превод: Метаксас бил asshole фашист и другите решили да го шитнат, ама той ги заврял в миши гъз.

fifinkathefreak
01-30-2009, 15:34
Пишеш дума по дума това,което обясняват учителите по разказвателните предмети и литература.Учебник няма да ти потрябва.Никой учител няма да изпитва на нещо,което не е казал.
Не учи само когато знаеш ,че ще те изпитват.Прочитай по веднъж всеки урок,по който имате час на другия ден.Така поне в главата ти 100 % ще влезе нещо.Слушай докато изпитват другите.Ако изпитват другите по нещо,което няма как да те изпитат и имаш друго належащо - учи по него през това време,без да те видят.Показвай,че знаеш.Ако някога някой изпитва по желание - приеми придизвикателството.Ще получиш по-висока оценка.Бъди коректен към учителите - в час работи ,води си записки,гледай умно - ще го оценят подобаващо ;)

mimenceto666
01-30-2009, 19:25
аз пък рядко сядам да уча
уча само за контролните по АЕ
иначе само си пиша домашните
и завърших първия срок с 5 и 6
п.п. 8 клас съм

Sintya
01-30-2009, 19:42
Аз отделям половин час за всеки предмет, ако искам петици.
Когато искам шест, сядам и не преставам да уча, докато не го запомня. Не е трудно... Просто сядаш на топличко, взимаш учебника и четеш уроците по два - три пъти, след което си припомняш какво си научил... ако си сигурен, че го знаеш, продължаваш със следващият... и така.
Само, че ако си първа смяна учи, като си дойдеш от училище, защото ако го оставиш за после, ще се разсеяш и така... успех!

bishop
01-30-2009, 20:47
честно, не отварям да уча. карам както ти се изрази на обща култура и на тва което се говори в час и нямам никакви проблеми. един от малкото пъти в които съм отворил учебник в къщи беше за да обясня на 1 съученичка нещо по химия по телефона преди едно контролно, учебникът ми по география от началото на годината стои при 1 др фр. Обаче ако не слушкакш какво казва моля госпожата или ако не влизаш в час си го закъсал/а. (10 клас съм)

term0t0
01-30-2009, 22:38
Ами малко зубарско но си пресписвам един път урока и го заомням..това е само ако уча иначе заклевам се много малко уча..всмисъл да си напиша домашното без да уча уроци..Наистина обща култура говоря в час пък пак помня от часа..Незнам кво ми има..

brokeninside13
01-31-2009, 15:19
ooo da 8 klas podgotwe RULZzzzzzzzZZZZZ min god bex ... samo angl... iznikna mi toq angl na nosa mi iznikna :-D ma da si podgotwe e adski qko ... sa w 9 klas kat ni natresoxa biologiqta na angl ni se eba mamata ... t.e moe znaem angl aaaaaaaaama to pa biologiq na angl twa e 'prestuplenie' :? :D

Inache po temata az sum sreden uspex ... t.e ucha samo za kontrolni daje i za tqx ponqkoga ne ucha :-D

o0ps
01-31-2009, 23:31
С едно кафе в 12 вечерта до към 3-4, аз така най-добре си уча, че и помня доста дълго време. Просто някак си се концентрирам така. А иначе нещото, на което не мога да се науча, а е много важно - системност. Просто не трябва да се пропуска. :)