PDA

View Full Version : Грип...



OregorN
01-27-2009, 19:50
Работата е там,че се правих на силен и излязох бос с къс ракав и с къси гащи на терасата (живея на 6-тия етаж) излязох баш тогава когато най-много духаше,и мисля че е от там.
От 2 дена съм болен,мама постоянно ме тъпче с Ефералган,пробвахме с Ракия на врата,със чайове,ям топли супи..казвайте нещо,че сега вече мисля да започна някакви антибиотици.

Благодаря предварително.

hottie
01-27-2009, 20:42
2 дена са нормално..не се блъскай с антибиотици, особено без съвет на лекар.
Пий повечко витамини за укрепване на имунната система.

OregorN
01-27-2009, 20:45
Ок.Ще се тъпча ама искам да знам приблизително кога ще се оправя ?

hottie
01-27-2009, 21:02
Имаш ли температура?Кашлица ала бала? Сигурен ли си, че е грип, а не настинка? :)
Предполагам 3-4-5 дена. Зависи от имунната ти система.

OregorN
01-27-2009, 21:29
За температура ще ти кажа утре.Имам кашлица и съм много хремав.

swords1010
01-27-2009, 22:10
Антиобиотиците дестват при бактериални заболявания. А грипа и настинката са вируси. Няма да ти помогнат антибиотици. Не се тъпчи с такива. Просто стой в къщи, на топло, пий витамини, яж плодове и зеленчуци и храни богати на такива, пий много течности (водата е най-мощното средство за изхвърляне на токсините) и опитай с лекарства като Колдрекс, Фервекс и други сходни. Приемай витамини. Можеш да пробваш и с хомеопатични средства. Стига да си намериш добър хомеопат, който да ти предпише точното лекарство. Мен ме оправят за отрицателно време. :)

OregorN
01-28-2009, 06:47
Отварям учебника по биология,отивам на страницата с витамините и гледай.

Водноразтворими витамини:

Витамин "B1" - Бери-Бери: Увреждане на нервните и мускулни клетки,съпроводено с парализи или с отоци по тялото,смъртоносно
Витамин "B2" - Увреждане на устните,венците,езика,кожа а.Нарушения в използването на въглехидратите от организма.
Витамин "C" - Скорбут: разклащане на зъбите,кървене на венците,кръвоизливи,анемия ,липса на съпротивителни сили срещу инфекции,смърт
Витамин "PP" - Пелагра: нарушения на храносмилането и смущения в умствената дейност,анемия.

Мастноразтворими витамини:

Витамин "А" - Спиране на растежа,смущения в зрението (кокоша слепота).Намалени съпротивителни сили срещу инфекции.
Витамин "D - Рахит при децата,намаляване на калция в костите при въздрастните.
Витамин "Е" - Не се наблюдават авитаминози.
Витамин "K" - Нарушения в кръвосъсирването.

И верният отговор ееее.... ???

hottie
01-28-2009, 07:12
Верният отговор е да не вярваш на всичко, което пише !

OregorN
01-28-2009, 07:14
Браво,Печелите тостер 8-)

Интересува ме физическото натоварване ще помогне ли ?

hottie
01-28-2009, 07:19
Ами аз винаги съм се чувствала по-добре когато спортувам, макар и малко и леко докато съм болна. Като лежа се чувствам по-бола. От друга страна ако имаш температура не е желателно да се претоварваш.

OregorN
01-28-2009, 07:22
Мама рече че имам малко,ама аз май ще се къча на степера с гиричките.Как мислиш ?

titinkaa
01-28-2009, 10:56
Лекувай се докато си в началото на грипа,защото и аз бях така леко настинала,но тази сутрин ставам и цялата лява страна ми се е потдула от лявата сливица,не мога нищо да ям,да пия,боли ме дори когато си стоя с затворена уста,ужасно е :-# :-#

OregorN
01-30-2009, 09:10
Може да ти е възпалена сливицата или да имаш трета.
По отношение на моя грип,сега съм по-добре и само кашлям.

Не си взимайте Флавамед !!! - Пълен боклук,още повече кашляме с един приятел,а той вече е в болницата да му изкарат апендикса...

kalpazanka
01-30-2009, 12:15
Антиобиотиците дестват при бактериални заболявания. А грипа и настинката са вируси. Няма да ти помогнат антибиотици. Не се тъпчи с такива. :)
Писах по този въпрос в друга тема, но ще повторя:


За настинка антибиотици ?!? Антибиотика помага при вирусно заболяване най-добре при настинка се пие аспирин и парецетамол,не е нужно да бъде толкова натоварван организма с антибиотици при настинка
Не си прав! При грип /вирусно заболяване/ се предписват химиотерапевтици- Римантадин, Амантидин. АБ се изписват при грип с цел да предотвратят бактериалните инфекции, които ще последват грипа.

И още нещо- след нелекуван грип могат да ти дойдат такива проблеми до главата, че има да псуваш тези от форума, които ти казват да пиеш само витамини, до края на дните си!