PDA

View Full Version : eBay



By_YoUr_SiDe
01-27-2009, 21:01
Здравейте :) Не знам дали има друга тема, но реших да направя.
Какво мислите за сайта? Един от най-големите бизнеси в света - страшно добро и изгодно, но поръчвали ли сте си нещо от сайта и доволни ли сте останали?

П.П. И ако може тези, които знаят - да кажат горе-долу каква е цената на доставката..

fe6an4eto0
01-27-2009, 21:11
Да има страшно мноо яки неща но ... доставката ти излиза солено примерно една блуза в Бг е 100 лв там е 20 $ и + доставките и митниците ти излиза пак същото...По добре някой майка/баща фр и т.н брат сестра да ти ги прати по евитно ще е ;)

Darkkiss
01-27-2009, 21:50
Здравейте :) Не знам дали има друга тема, но реших да направя.
Какво мислите за сайта? Един от най-големите бизнеси в света - страшно добро и изгодно, но поръчвали ли сте си нещо от сайта и доволни ли сте останали?

П.П. И ако може тези, които знаят - да кажат горе-долу каква е цената на доставката..

аз предпочитам да си пипна нещото което ще си купя но братчед ми през 2-3 дена си зима по нещо от там и е супер доволен

като си зимаш от там неща гледай продавача да е с 5 звезди щот доста яко лъжът

Jesus
01-27-2009, 21:53
мога да ти дам пример с eastbay там примерно си вземеш нещо за 75$ ти излиза 140-150 лв

Darkkiss
01-27-2009, 21:55
мога да ти дам пример с eastbay там примерно си вземеш нещо за 75$ ти излиза 140-150 лв
тфа па еаст блабла дори не съм го чувал + тфа вие какво искате ако продукта се намира с северна или южна америка това са 12-20 000 км вие безплатно ли го искате + това такси смис ДДС 20% .... ако продукта се намира в европа най мноо 10 кинта ти земат за shipping а някой продукти са shipping cost: free

Cameo
01-28-2009, 05:53
Еми аз често пазарувам от ebay. Има много неща, които можеш да си поръчаш. Аз например си поръчах телефона от там, GPS, iPhone, и съответните аксесоари за тази неща. Излиза по изгодно. И така можеш да си спестиш парички. Но тъй като в Щатите и Канада разтяонието е прекалено дълго, шипинга излиза малко повечко, но като цяло си заслужава. Не знам как става за Европа може би ще е по-евтино. Но аз лично, съм много доволна, не се притеснявам да си давам номера на кредитната карта; е имало и моменти когато колета закъснава и аз се чудя дали не са ме излъгали и не са ми взели парите, но досега слава богу нямах такива проблеми. Просто като поръчваш гледай рейтинга на съответния продукт, да е накъде 95-99.9%, поразгледай внимателно, защото има доста уловки, като например да намериш скъпи обувки на много ниска цена, а всъщност тези обувки да са вече носени или скъсани. Прочитай review-тата написани за продавача от потребителите. Иначе в й-бей има всичко, което можеш да се сетиш. И като за край, отдели си един ден ако си решил/а да пазаруваш от й-бей. =)

SoFarSoG00d
01-28-2009, 07:50
АЗ ПАЗАРУВАМ САМО ОТ ТАМ,НЕ ОБИЧАМ ДА ХОДЯ ПО МАГАЗИНИТЕ.В EBAY Е МНОООГО ПО-ЕВТИНО И ИЗБОРЪТ Е ГОЛЯМ.ДОСЕГА НЕ СЪМ СЕ РАЗОЧАРОВАЛА И ВСИЧКО Е ПРИСТИГАЛО НА ВРЕМЕ.НО АКО ПОРЪЧВАТЕ ЗА БЪЛГАРИЯ ЕДВА ЛИ ПОКУПКАТА ВИ ЩЕ СТИГНЕ............А И ТРАНСПОРТНИТЕ РАЗНОСКИ ЩЕ СА ДОСТА ГОЛЕМИ.

iPurple
01-28-2009, 09:09
4ydq se dali da si poru4am ne6to ot tam.. :-k

fe6an4eto0
01-28-2009, 13:05
Иска ми се да поръчвам без да спирам :grin: Но никога не съм го правил и нз що ... Може би щот нз как :D

Darkkiss
01-28-2009, 13:10
АЗ ПАЗАРУВАМ САМО ОТ ТАМ,НЕ ОБИЧАМ ДА ХОДЯ ПО МАГАЗИНИТЕ.В EBAY Е МНОООГО ПО-ЕВТИНО И ИЗБОРЪТ Е ГОЛЯМ.ДОСЕГА НЕ СЪМ СЕ РАЗОЧАРОВАЛА И ВСИЧКО Е ПРИСТИГАЛО НА ВРЕМЕ.НО АКО ПОРЪЧВАТЕ ЗА БЪЛГАРИЯ ЕДВА ЛИ ПОКУПКАТА ВИ ЩЕ СТИГНЕ............А И ТРАНСПОРТНИТЕ РАЗНОСКИ ЩЕ СА ДОСТА ГОЛЕМИ.

шанса да не пристигне в България/Германия/Франция/САЩ и тн е 1 и същи + това почти всяка държава си има собствена страница на ибай (БГ майче няма) така че може да исползва страницата на всяка 1 европейска държава(УК не е брой) и ще дойде...

fe6an4eto0
01-28-2009, 13:14
АЗ ПАЗАРУВАМ САМО ОТ ТАМ,НЕ ОБИЧАМ ДА ХОДЯ ПО МАГАЗИНИТЕ.В EBAY Е МНОООГО ПО-ЕВТИНО И ИЗБОРЪТ Е ГОЛЯМ.ДОСЕГА НЕ СЪМ СЕ РАЗОЧАРОВАЛА И ВСИЧКО Е ПРИСТИГАЛО НА ВРЕМЕ.НО АКО ПОРЪЧВАТЕ ЗА БЪЛГАРИЯ ЕДВА ЛИ ПОКУПКАТА ВИ ЩЕ СТИГНЕ............А И ТРАНСПОРТНИТЕ РАЗНОСКИ ЩЕ СА ДОСТА ГОЛЕМИ.

шанса да не пристигне в България/Германия/Франция/САЩ и тн е 1 и същи + това почти всяка държава си има собствена страница на ибай (БГ майче няма) така че може да исползва страницата на всяка 1 европейска държава(УК не е брой) и ще дойде...
Има поне правят страница на БГ ebay :-P

By_YoUr_SiDe
01-28-2009, 14:17
Благодаря, но не съм се засилила да си купувам нещо кой знае какво.. става въпрос, че гледах едни очила, които цената им беше от 5 до 7 долара, което някъде прави от 10 до 15 лева. Четох също, че доставката зависи от това колко тежи самата покупка..

Darkkiss
01-28-2009, 14:26
Благодаря, но не съм се засилила да си купувам нещо кой знае какво.. става въпрос, че гледах едни очила, които цената им беше от 5 до 7 долара, което някъде прави от 10 до 15 лева. Четох също, че доставката зависи от това колко тежи самата покупка..

правилно си чула...

като си купуваш нещо гледай къде се намира (ако се намира в ЕУ няма да е ти излезе солено)

EarthShaker
01-28-2009, 17:44
откъде мога да видя колко ми излиза шипинга до Варна? само на 1 продукт имаше в описанието такъв 'калкулатор'

SoFarSoG00d
01-28-2009, 17:50
повечето магазини/хора в Ebay не се навиват да пращат в България,а както казах,не се знае дали ще стигне до теб.