PDA

View Full Version : Нежната спирала



nastyangel
01-27-2009, 21:41
Ии първо да успокоя тези, които по някакъв начин са се набутали тук =; спокс хора няма да ви искам ЛИС или есета ... особено пък по това време на денонощието :-P
Та ... на скоро попаднах на статия за циганските сватби, обичаите им около празненството и останалите му подробности. Една от най-важните подробности е булката да е девствена и ест това се разбира още първата брачна нощ. Така е било и в България преди време. Но ако момичето не е девствено или просто ... няма кръв за да докаже девсвеноста си са я чакали големи проблеми и срам за семейството и.
Тогава си помислих ''е добре де, тя винаги може да изменти работата с малко кръв 8-) все ще се пореже или нещо др.'' Е да ама не било толкова просто, защото кръвта от разкъсването на девствената ципа е специфична и лесно може да се разбере дали е истинска. Прави се някакъв тест със спирт и се установява (единствено това не ми е мнг ясно). Обаче ... кръвта от гълъб, може да заблуди всякакви такива тестове. Единсвено от тази птица.
И сега най накрая към същността :-o В разказа ''Нежната спирала'' от Йордан Радичков, сцената с кървящия гълъб мнг ми напомня именно на това. Върху белия сняг(символизиращ девствената природа), който е като платно, аленеят червените капки кръв от гълъб. Може би Радичков е имал именно това като идея.
Е ... ще чакам мнения, а ако някой знае да има писано по тази идея, да казва :smt038

s3xy
01-27-2009, 21:46
8-) не съм чела произведението, но веднага като четох това се замислих - нали не при всички момичета има кръв първия път? :lol:

ся он топик: звучи ми много логично това за гълъба, най-вероятно точно това е имал предвид :)

pendela
01-28-2009, 11:19
Това е кръвта се различава... може да се различава само дали е артериална или венозна което ще промени цвета и е тъмночервен към светло ален. Тоест ако си пореже пръста може наистина да има разлика от кръвта която излиза от другото място... хммм не съм се замислял. А тази кръв като нищо съвпада по цвят с тази на гълъба - (най-вероятно не само на гълъба разбира се).

Относно символиката... интересна гледна точка е, не се бях замислял но определено има хляб в нея. Защо не я развиеш да ни кажеш нещо повече?