PDA

View Full Version : Линукс или Windows кажете си всичко :)



pendela
01-28-2009, 11:38
Здравейте,

реших да направим една анкета, какво ползвате - уиндоус или линикс. Предполагам резултата какъв ще е но все пак ми е интересно колко ползват линукс тук :)

mullated
01-28-2009, 11:55
ЛИНОКС мириши!!!

Предпочитам миризмата... :-o

slavito007
01-28-2009, 13:43
Windows е боза. Ама я ползвам, няма как.
п.с. Това коя поред тема е тип "Windows или Linux"? :?

jambo_bs
01-28-2009, 13:52
Ами аз ползвам доста операционни системи.Но Windows просто е подигравка с компютрите жалко че е най - използваната.И аз я използвам.Мислел съм си някой път когато имам време да почнем я няколко души да преправяме най - използваните а и не дотам използваните програми да работят под Linux . Но трябва голямо търсене а без заплащане много малко хора ще се съгласят.

Jesus
01-28-2009, 14:18
Който разбира,
Linux избира.

XceSS
01-28-2009, 14:22
Абе деа стига сте водили тея спорове !
Всеки според нуждите си !
Както съм казвал и в други теми, това е все е едно да сравняваш ТИР и лека кола...
Всеки според нуждите си.
Линукс по-малко товари и е по надежден, но е и по сложен !
Windows повече товари, но е мноооого по лесен.
Ако ти е по удобен Windows, си ползвай Windows, ако ти е по-удобен Линукс, ползвай си линукс и точка

mullated
01-28-2009, 14:53
Научи се как се пише и след това го критикувай. :)

Не виждам къде видя критика, по-скоро първото беше сърказъм.
По темата, щастливо оженен линукс потребител от 5 години :-)

ViolentSaint
01-28-2009, 15:02
Боза не боза Джамчето си ме кефи. Надявам се с Джам7 да компенсират излагацийте който имаха с Виста. Пък ако ли не малко ли Ос-ки има хеахе

ultimate0zero
01-28-2009, 17:35
Няма нищо за обсъждане ...
Ламерите ползват уиндоус !
Щот всички ползват Уиндоус ...
Хабер си нямат от администриране на системи под
консолен режим .. гледат да си цъкат там контричка, уоу
и там другите мизерии ...

ultimate0zero
01-29-2009, 07:20
Няма нищо за обсъждане ...
Ламерите ползват уиндоус !
Щот всички ползват Уиндоус ...
Хабер си нямат от администриране на системи под
консолен режим .. гледат да си цъкат там контричка, уоу
и там другите мизерии ...

А про-тата пишат в тийнфорум, използвайки Линукс, защото са сисадмини всичките и се занимават с нещо различно от браузване из нета и стандартните дивотийки?

:-o
Нямах предвид, че съм про, но няма значение !
Линукса има толкова мн кирийки и просто споменах
една от тях :)
С линукс съм от 3 години ^^
С уиндоус бях пак някъде толкова 2-3 :)
Но Определено ЛИнукса ВЕЧЕ ме радва повече ;)
В началото ми се струваше ботско, но :Р
Свикнах :)

ultimate0zero
01-29-2009, 08:51
Дай пример каква дистрибуция ползваш и за какво точно.
Хахаха ползвам Дебиан и на 2-те си рс-та ;)
Другото ми рс го ползвам за хост.
В началото бях с линукс само да се
гъзарея :lol:
//Едит:
Ползвал съм и други дистрибуции
убунту слакуер мандрива и др ;)
//Започнах със лайв сиди на Слакс :lol:

Bu7cher
01-29-2009, 14:29
Такива теми...има колкото искате.Кажете ми,намерили ли сте отговор на този въпрос?Ако се замислите логично намирате ли "правилния избор" ?Уиндоус дава ли ви нужната сигурност,че няма да сдаде багажа?Е...линукс я дава(стига да знаете как да си го оправите).А игрите?Под Линукс играете ли ги на същото качество както под Уиндоус?

Всеки е свободен да избира...а някой Линукс дистрибуций забравят от къде са тръгнали и защо са тръгнали.Сусе...платено?!?!?И това е ЛИНУКС?Нали идеята беше безплатен софтуер с отворен код?Убунту...надежден?Лично на мен ми дава грешки при стартиране веднага след инсталация...и то не веднъж.За сметка на това Дебиан отговаря на всичките ми изисквания.Най-стабилната Линукс дистрибуция според мен-пълен набор от софтуер,сигурност и лекота.Нямам какво повече да искам,за това препоръчвам Дебиан на абсолютно всеки...няма да ви разочарова :) .
Уиндоус...нормално след като толкова много компютри използват тази ОС да се намери някой,който да намери нестабилните места и да печели от тях.Зависи как го използвате и какво правите с него.Прозорчето не е зле.

Всеки трябва да си знае какво иска да прави с компютъра си.Ако иска да си играе игрички,да си слага Уиндоус.Ако не мисли да играе...да си слага Линукс и забравя за всякакви проблеми.Лично аз не мога да кажа,коя ОС е по-добре,тъй като и двете си имат предимства и недостатъци.

ultimate0zero
01-29-2009, 16:12
Такива теми...има колкото искате.Кажете ми,намерили ли сте отговор на този въпрос?Ако се замислите логично намирате ли "правилния избор" ?Уиндоус дава ли ви нужната сигурност,че няма да сдаде багажа?Е...линукс я дава(стига да знаете как да си го оправите).А игрите?Под Линукс играете ли ги на същото качество както под Уиндоус?

Всеки е свободен да избира...а някой Линукс дистрибуций забравят от къде са тръгнали и защо са тръгнали.Сусе...платено?!?!?И това е ЛИНУКС?Нали идеята беше безплатен софтуер с отворен код?Убунту...надежден?Лично на мен ми дава грешки при стартиране веднага след инсталация...и то не веднъж.За сметка на това Дебиан отговаря на всичките ми изисквания.Най-стабилната Линукс дистрибуция според мен-пълен набор от софтуер,сигурност и лекота.Нямам какво повече да искам,за това препоръчвам Дебиан на абсолютно всеки...няма да ви разочарова :) .
Уиндоус...нормално след като толкова много компютри използват тази ОС да се намери някой,който да намери нестабилните места и да печели от тях.Зависи как го използвате и какво правите с него.Прозорчето не е зле.

Всеки трябва да си знае какво иска да прави с компютъра си.Ако иска да си играе игрички,да си слага Линукс.Ако не мисли да играе...да си слага Линукс и забравя за всякакви проблеми.Лично аз не мога да кажа,коя ОС е по-добре,тъй като и двете си имат предимства и недостатъци.

Ей това е най-смисления пост в този форум!
Поне от тия които до сега съм прочел !
Full respect бате !
Ти си човека ;)
И мен най-мн ме кефи Дебиан ;)

mullated
01-30-2009, 05:41
Сусе и да струва пари, има защо.Ако беше в разрез с GNU GPL, нямаше да се води линукс базирана ос, а нещо съвсем друго.Парите играят ролята на 24/7 съпорт.Да, има дистрибуции струващи много пари, но се водят линукс базирани и не са в разрез с GNU GPL.Но, никаде не е казано, че не може дадена платена дистрибуция да се изтегли свободно (с изключение на RHEL, SLED, etc).Идеята не е безплатен софтуер с отворен код, идеята е софтуер с отворен код, според стандартите на ГНУ ГПЛ.
Убунту давало грешки...Грешки може да даде всяка дистрибуция, по-важното е, че може да се оправят на момента без да се използват някакви допълнителни програми.Това е едно от най-големите предимства на тази ос.Всички настройки се крият в текстови файлове нейде из /etc, /usr/share и т.н.
Относно дебиан, да богат асортимент софтуер.Сигурността е под въпрос, заради обновлението на софтуера.Разбира се, дебиан има 3 бранша (стабилен,тестови,нестабил н), от което могат да се направят изводи.Лекота - лекота при бинарни дистрибуции е абстрактно понятие.
В този свят, всеки има правото да избира.Затова девизът на сайта на дистрибуциите е: "Put the fun back into computing.Use Linux, BSD."
Windows e добре измислена ОС.Проблемът е в задклавиетурното устройство и неотворената общност.
Няма никаква гаранция, че ако си сложиш линукс дистро, няма да го омажеш, както става с прозорците.

Аз лично използвам Арч за десктоп и ОупънБСД за сървър.Защо точно тези 2 разновидности?ОупънБСД ми дава мрежовата сигурност и стабилност.Арч ми позволи да избера как да направя системата си.Инсталацията протича ~15 мин, като имам ядро и инструменти.От там насетне избираш кое как и защо да се инсталира, дори с опция за оптимизиране спрямо процесора.Какво повече да иска човек?

Bu7cher
01-30-2009, 06:53
Сусе и да струва пари, има защо.Ако беше в разрез с GNU GPL, нямаше да се води линукс базирана ос, а нещо съвсем друго.Парите играят ролята на 24/7 съпорт.Да, има дистрибуции струващи много пари, но се водят линукс базирани и не са в разрез с GNU GPL.Но, никаде не е казано, че не може дадена платена дистрибуция да се изтегли свободно (с изключение на RHEL, SLED, etc).Идеята не е безплатен софтуер с отворен код, идеята е софтуер с отворен код, според стандартите на ГНУ ГПЛ.
Убунту давало грешки...Грешки може да даде всяка дистрибуция, по-важното е, че може да се оправят на момента без да се използват някакви допълнителни програми.Това е едно от най-големите предимства на тази ос.Всички настройки се крият в текстови файлове нейде из /etc, /usr/share и т.н.
Относно дебиан, да богат асортимент софтуер.Сигурността е под въпрос, заради обновлението на софтуера.Разбира се, дебиан има 3 бранша (стабилен,тестови,нестабил н), от което могат да се направят изводи.Лекота - лекота при бинарни дистрибуции е абстрактно понятие.
В този свят, всеки има правото да избира.Затова девизът на сайта на дистрибуциите е: "Put the fun back into computing.Use Linux, BSD."
Windows e добре измислена ОС.Проблемът е в задклавиетурното устройство и неотворената общност.
Няма никаква гаранция, че ако си сложиш линукс дистро, няма да го омажеш, както става с прозорците.

Аз лично използвам Арч за десктоп и ОупънБСД за сървър.Защо точно тези 2 разновидности?ОупънБСД ми дава мрежовата сигурност и стабилност.Арч ми позволи да избера как да направя системата си.Инсталацията протича ~15 мин, като имам ядро и инструменти.От там насетне избираш кое как и защо да се инсталира, дори с опция за оптимизиране спрямо процесора.Какво повече да иска човек?


Съгласен :) .Арч никога не съм ползвал,но може и да го пробвам.

Все пак мисля,че Сусе-то не си струва...по никакъв начин не ме очаровало.

thegmin
01-30-2009, 14:08
Има OpenSuse, което е 1х1 с платеното, но просо няма поддръжката. Има и платено Ubuntu, което пак има поддръжка. Повечето големи дистрибуции имат възможност за платена поддръжка.