PDA

View Full Version : коса -естествено изсветляване



sss07
01-28-2009, 17:40
абе някой знае ли как и дали е възможно косата да се изсветли без бои и кислородни води (освен от слънцето) ?

roadrunner
01-28-2009, 17:44
На мен лично лятото като ходя на море и от слънцето и лсоната вода изсветлява,но после става суха и изтощена без блясък :?

SoFarSoG00d
01-28-2009, 17:54
Няма такъв начин,освен да я миеш със продукти съдържащи екстракт от лайка,както и да я изплакваш с отвара от лайка,ако косата ти не е много тъмна,да речем черна,ще се изсветли без проблем.

sss07
01-28-2009, 18:08
тъмно руса е

SoFarSoG00d
01-28-2009, 18:12
Ами следователно с лайката ще се получи.Може да изпробваш и оцветяващ шампоан,който не съдържа вредните за косата оцветители и няма амоняк.Майка ми има тъмно руса коса и не желае да използва боя,а шампоанът и помага да направи косата по-светла.

viksun
01-29-2009, 09:12
ami tq moita kosa e tumno kafqva iskam da stane po sfetla ..moje li da mi obesnite kak she stane s taq laika che ne6ty neznam i az... :-o

varnen4e
01-29-2009, 09:51
Аз си взех един крам на Ейвън за руси кичури, но си намазах 2-3 пъти цялата коса и цвета стана страхотен, а косата ми грам не се увреди. Стана с около 1 тон по- светло, но с много хубав блясък. Горещо го препоръчвам.

SoFarSoG00d
01-29-2009, 09:52
ami tq moita kosa e tumno kafqva iskam da stane po sfetla ..moje li da mi obesnite kak she stane s taq laika che ne6ty neznam i az... :-o
Ами с лайката няма да стане изведнъж,трябва доста дълго време,има шампоан с екстракт от лайка,а другото,което може да направиш е да си вариш лайка,както за чай,изцещдаш и плакенш косата с лайката,без тода да измиваш с вода.

varnen4e
01-29-2009, 09:54
Фрикциите с лайка освен, че изсветляват малко косата са и много полезни за нея.
:)

mysterious93
01-29-2009, 10:21
ami tq moita kosa e tumno kafqva iskam da stane po sfetla ..moje li da mi obesnite kak she stane s taq laika che ne6ty neznam i az... :-o
Ами с лайката няма да стане изведнъж,трябва доста дълго време,има шампоан с екстракт от лайка,а другото,което може да направиш е да си вариш лайка,както за чай,изцещдаш и плакенш косата с лайката,без тода да измиваш с вода.

сори аз пак не разбрах :-D в крайна сметка плакнем косата с водата от лайката??а самата лайка която е на дъното я изхвърляме ??

SoFarSoG00d
01-29-2009, 10:32
ami tq moita kosa e tumno kafqva iskam da stane po sfetla ..moje li da mi obesnite kak she stane s taq laika che ne6ty neznam i az... :-o
Ами с лайката няма да стане изведнъж,трябва доста дълго време,има шампоан с екстракт от лайка,а другото,което може да направиш е да си вариш лайка,както за чай,изцещдаш и плакенш косата с лайката,без тода да измиваш с вода.

сори аз пак не разбрах :-D в крайна сметка плакнем косата с водата от лайката??а самата лайка която е на дъното я изхвърляме ??
Да,все едно си плакнеш косата с чай от лайка,липата има същия ефект,това са рецепти от едно време,поне майка ми каза,че действат,тъй като тя е с тъмно руса коса и навремето за да изсветли косата си е ползвала такива средства,както казах и шампоаните с оцветител също вършат работа,само че траят до 4 измивания,ама ако системно се миеш с тях ще има ефект.

roshavka
02-02-2009, 17:42
лайката и природните продукти са добри ,но нямат особен ефект за добро изсветляване, най-добре е със безамонячни бои ! и са дълготрайни

krisscha
02-03-2009, 13:23
Аз си взех един крам на Ейвън за руси кичури, но си намазах 2-3 пъти цялата коса и цвета стана страхотен, а косата ми грам не се увреди. Стана с около 1 тон по- светло, но с много хубав блясък. Горещо го препоръчвам.
Как се казва точно и дали ще го има и в новия каталог? :o
А иначе аз си изсветлявам косата с кислородна вода, която съм чувала, че я подхранва :O Цяло лято си изсипвах по около половин шише от време на време и не мисля,че се увреди... По-скоро подпомогна естественото изсветляване от слънцето...

AutumnTears
02-03-2009, 15:34
Фрикциите с лайка освен, че изсветляват малко косата са и много полезни за нея.
:)
;-) az slagam i limon... 8-)

girl91
02-03-2009, 19:41
Аз си взех един крам на Ейвън за руси кичури, но си намазах 2-3 пъти цялата коса и цвета стана страхотен, а косата ми грам не се увреди. Стана с около 1 тон по- светло, но с много хубав блясък. Горещо го препоръчвам.
Как се казва точно и дали ще го има и в новия каталог? :o


Има го в каталог 2, но в каталог 3 не го видях.
http://images-cdn01.associatedcontent.com/image/A1324/132401/300_132401.jpg
Аз го имам този продукт, но така и не съм го използвала, 2 пъти се намазах с него. На листовката пише, че трябва да се нанася няколко дена за да има ефект.

Snuffles
02-04-2009, 19:49
Не знам,честно казано. Моята е светло кестенява/тъмно руса, не знам точно и лятото от слънцето изсветлява. Друг начин не се сещам. :oops:

chelito0
02-05-2009, 12:10
Аз бях чела в едно списание за естествено изсветляване. Изцеждате два лимона и ги нанасяте върху мокра коса, след това чакате на слънце да ви изсъхне косата. Дано да съм помогнала! :)

OneGirl
02-05-2009, 19:29
Аз си взех един крам на Ейвън за руси кичури, но си намазах 2-3 пъти цялата коса и цвета стана страхотен, а косата ми грам не се увреди. Стана с около 1 тон по- светло, но с много хубав блясък. Горещо го препоръчвам.
Как се казва точно и дали ще го има и в новия каталог? :o


Има го в каталог 2, но в каталог 3 не го видях.
http://images-cdn01.associatedcontent.com/image/A1324/132401/300_132401.jpg
Аз го имам този продукт, но така и не съм го използвала, 2 пъти се намазах с него. На листовката пише, че трябва да се нанася няколко дена за да има ефект.

Как се използва това, цялата коса ли се намазва? Измива ли се след това косата? Щот и аз искам да си изветля косата ама неизкам да се боядисвам с боя.

rosencetooo
02-07-2009, 12:41
А с ползването на този продукт на Ейвън колко време трае ефекта.. ии след време възвръща ли ти се естествения цвят .. айде тези който го ползват да дадат повечко информация ,че напоследък искам малко да си поизветля косата , но временно а и не искам да боядисвам ,каносвам и т.н :)

sweatkiss
02-07-2009, 20:02
6e ti kaja edin metod koito sam go 4uvala no ne znam dali deistva...Zna4i maje6 si kosata s 4ai ot laika (bez zahar med i takiva ne6a v nego) i q ostavq6 da isyhne na slynce...nz oba4e dali deistva... :grin:

roshavka
02-08-2009, 07:46
няма да е много голяма разликата,само 1 тона най -много
иначе за повече,боята ще играе :) хе хе

varnen4e
02-08-2009, 12:12
Да, точно този, който показа girl91 е.. Пише как се използва в листовката.