PDA

View Full Version : Обеца на езика?



radinceto95
01-28-2009, 18:20
mnogo iskam da si sloja obeca na ezika no mama ne dawa :D p1k i malko me e b1z nqkoi moje li da mi kaje dali boli i izob6to moje li da mi razqsnite malko na tazi tema ... a s16to ako moje daite nqkakwi idei kak da nawiq mama :-o 6te sam wi mn blagodarna

P.S. izwinqwam se ako ima takawa tema


*Липсва описателно заглавие на Кирилица!
Точка 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

SoFarSoG00d
01-28-2009, 18:22
Ами не смятам,че ще може да убедиш майка си да ти позволи.Относно самата манипулация-чувала съм,че е болезнена и след това трябва да поемаш течна храна около седмица.Но ти сама си решаваш.

3oPuTy
01-28-2009, 18:26
Както казаха преди мен доста боли и поне седмица ще караш на супички и течности ...
Освен това може да получиш инфекция или възпаление ... Една моя съученичка получи такова,защото обецата й беше от медицинска стомана,а се оказа,че кожата й не понася този материал ... Ходи в бърза помощ,биха й няква глупост в езика :shock: Стоя в болница 24 часа,защото езика й се поду и дишането й беше леко затруднено ... Две седмици пиеше само вода и по една супичка на Маги :o Накрая й се наложи да си поръча златна обеца за езика :? Абеее общо взето голяма карък излезе :-D
А и дупката лесно се разширява :o

radinceto95
01-28-2009, 18:28
da znam 4e e opasno no se uspokoqwam 4e zarastwa barzo a i mn me kefi :-o :-o :o

sladur4etyYy
01-28-2009, 18:42
ох, и мен ме кефи, а на пъпа пък още повече ме кефи, ама ме е страх и няма да посмея да си сложа... 8-)

Di
01-28-2009, 18:44
95 nabor si se pak

blue_ice
01-28-2009, 18:44
Много ме кефят хора с обеца на езика, аз също бих искала да си сложа...но някои хора казват че хич не боляло а други че много боляло. Проблема е че аз хич не понасям болка :-D пък и може да има усложнения...

radinceto95
01-28-2009, 18:45
95 nabor si se pak
i kwo kat sam 95 mn mrazq da sadqt za men po nabora

FelisDirus
01-28-2009, 19:11
95 nabor si se pak
i kwo kat sam 95 mn mrazq da sadqt za men po nabora


Имам брат '95, знам на какъв акъл сте.
И аз да ти бях майка, и аз нямаше да ти дам. Порасни 'баси!

Аз се пробих на 16, без да питам родителите си - ясно ми беше, че ще са против.
Не боли, докато те пробиват, това става за секунди, но после си е еб.ало майката. Езикът се подува, не можеш да казваш половината букви от азбуката, боли около 3-4-5 дена, докато задравее - тъпа и не особено силна болка, но постоянна и адски изнервяща, не можеш да ядеш, дори да пиеш е кофти. Дори със сламка. Никакви топли и алкохолни напитки в рамките на един месец (ако не се лъжа толкова беше). Ама никакви! Обикновено от там идват усложненията - ако някой реши, че не е кой знае какъв проблем да пийне ся едно кафенце или да вкара 3-4 водчици.

Тва е общо взето. Ама изчакай поне 2-3 години още, бахти, лапе и половина си... :?

SadoCunt
02-09-2009, 14:31
И аз много ги обичам. Много сам доволна от моята.
Зна4и наистина при пробиването не ме боля, а следва6тите 2 дни.
Изисква се редовно миене на зъби. Аз не сам имала проблеми с алкохола. Дайе 3 4аса след това ве4е се бяхми сабрали компанията и обръ6тахме именно въпросните водки :D :-D А 6то се отнася до родители ...... Това е разли4но при вси4ки. Всеки 1 4овек си има цака. Веднаж ако я открие6 и 6те е мн лесно за напред. Пожелавам ти касмет :smt006

Jesus
02-09-2009, 14:42
Има вериятност езика да ти се цепне и да станеш като змия : - D

Swinkenhoffer
02-09-2009, 15:00
На подобни като вас трябва да ви забранят пробиването на квото и да било със закон.

Може да се получи такава инфекция, от която да ти отрежат езика; пробиващият може да сбърка, да бодне на грешното място и да ти изтече адски много кръв; може да ти се преебат някои вкусове рецептори или да се подуеш и задушиш.
Искрено те съветвам да не си правиш.

8-) 8-)

Rofl4e
02-09-2009, 15:09
Една моя съученичка наскоро си го пробии и каза че само 1-2 ден я боляло после нищо и си е яла норомално всичко.Ама явно и не лъжее щото тяхните не знаят че си го е пробила.А за болката до като ти го пробиват много зависи и от този който ти я пробива ии как ти я пробива,но е поносима щом има бая хора който са си ги пробили и не са умрели.

uBeTy
02-09-2009, 15:51
Има вериятност езика да ти се цепне и да станеш като змия : - D
По-голяма глупост не бях чувала 8-)

djulla
02-09-2009, 16:03
ем няма нищо страшно :) значи нз откъде си ама отиде в някое хубаво студио да знаеш ,че ше те дупчи професионалист. Лично мене пробиването не ме болеше само усетих нещо леко..но след това следващите 2-3 дни ше ти се подуе малко и ше те боли...ама тва е за 3 дни и после си свежарка :P а какво не тря да ядеш и пиеш там ше ти обясни пиърсъра :-D

maina7a
02-09-2009, 16:12
аз имам обеца на езика.. :) от около 2 години вече.. :P на мен мама също не ми даваше.. :) но аз пък никога несъм я слушала толкова много та пробих се.. без нейно разрешение след което и казах.. и тя както обича да ме нарича каза "Животно" след което се изкефи ахах :grin: :grin: колкото до пробиването не боли.. аз не можех да ям 2 дни.. след това хапвах по малко колкото до говора една седмица Р-ках.. хаха :) :grin:

Sintya
02-09-2009, 18:14
Първата седмица от пробиването езикът се подува и се пият само супи и течни храни... след което всичко е нормално... " трай бабо за гиздеж " както е казано...

Cable
02-09-2009, 18:59
Аз имах.Проби ми я един приятел с опит(има 5 обици на езика :D ) и сичко беще окей.Майка ми изобщо не сум я уведомявала.Стоях 2-3 седмици и после я махнах.Омрузна ми.Проблеми с яденето няма след като ти спадне подуването.Моя съвет е да не си правиш едно че вече не е кой знае колко хитово пък и не си струва. :)

SUSSIE
02-09-2009, 19:10
Трябва да имаш много добра лична хигиена :shock:

AnyLee
02-11-2009, 20:01
имам обеца от 4 години, не боли самото пробиване, боли после, мен лично ме боля около 10 дни, жабурях се със едно лекарство - Сандрин, задължително се поддържа много добра хигиена и се търка езика. Не е толкова опасно както го описват другите, ако беше така едва ли вече всеки втори ще се дупчи :)

BoCupycake
02-11-2009, 20:06
При всеки болката е различна.Мен не ме боля изобщо,само първия един час,но една приятелка чак аулин пи за болката.
Ето тук ще намериш инфо за пиърсинга има и форум където има много теми относно въпросите ти.Ще ти помогне. => www.piercing-bg.com

Аз езика си пробих в болница при хирург,защото той има право да слага упойка с игла и нищо не усещаш,а само с лидокайн се усеща.Пък и ми взеха 10 лева за пробиването и отделно 8 лв за обица. :)