PDA

View Full Version : Диплома по английски?!?



SUSSIE
01-28-2009, 20:11
Имам въпросчета :-o значи , искам да карам някакъв курс по английски и да взема диплома , която да важи навсякъде . Чух нещо за тоефл , ако може някой да ми разясни , ако има такаваа или друг вид диплома .
П.С.Аз съм 11 клас 8)
П.С.2.Видях и в гугъл , но искам мнение на някой , който ги има .
П.С.3. За щастие. :-P



shadow4e
Грешен раздел

Darkkiss
01-29-2009, 02:49
Имам въпросчета :-o значи , искам да карам някакъв курс по английски и да взема диплома , която да важи навсякъде . Чух нещо за тоефл , ако може някой да ми разясни , ако има такаваа или друг вид диплома .
П.С.Аз съм 11 клас 8)
П.С.2.Видях и в гугъл , но искам мнение на някой , който ги има .
П.С.3. За щастие. :-P



shadow4e
Грешен раздел

TOEFL - Test of English as Foreign Language
за да ти стане по ясно това е втория най-труден англииски испит и 99% от англииско говорящите унивеситети искат да имаш мин 90% на него... а превода е тест на англииски като чужт език...

Най-трудния е IELTS или поне така го водят...

ако искаш да се запишеше на курсо трябва да се водят под код
EFL - English as Foreign Language което е дефакто англииски като чужд език
ако си в англииско говоряща държава и не говориш анг се води като
ESL - English as Second Language което е англииски като втори език

Не знам как седят нещатата в БГ но ако найстина искаш да научиш език то трябва да си в държава където се говори или просто нямаш шанс но иначе като да имаш основни знания има училища като AVO5 който предлагат така наречените EFL класове
Проблема е че са супер скъпи

1n5ub0rd1na73
01-29-2009, 05:51
ако найстина искаш да научиш език то трябва да си в държава където се говори или просто нямаш шанс


Здравей,

Не съм съгласен с това.

За авторката: ако имаш желание и хъс, всичко е възможно. Но желанието трябва да се облече в действия, не в думи.

Поздрави и успех

SUSSIE
01-29-2009, 07:49
Мерси , мерси . :)

Aethyr
01-29-2009, 08:17
http://www.cambridgeesol.org/

Darkkiss
01-29-2009, 13:42
ако найстина искаш да научиш език то трябва да си в държава където се говори или просто нямаш шанс


Здравей,

Не съм съгласен с това.

За авторката: ако имаш желание и хъс, всичко е възможно. Но желанието трябва да се облече в действия, не в думи.

Поздрави и успех

мда всички вие в бг като ви гледам къф велик англииски вадите напрао ми става жал... Вие сте самото доказателство подяволите

plmn
01-29-2009, 15:03
Тойфел не важи завинаги, ако не се лъжа за 2 години.
Аз в момента карам Кембридж 1во ниво.С него можеш да кандидатстваш в чужбина, но изискването е да имаш 90%+, и ако не изкарам 90%, може и 2ри да запиша...

Darkkiss
01-29-2009, 15:17
Тойфел не важи завинаги, ако не се лъжа за 2 години.
Аз в момента карам Кембридж 1во ниво.С него можеш да кандидатстваш в чужбина, но изискването е да имаш 90%+, и ако не изкарам 90%, може и 2ри да запиша...

TOEFL има 4 вариации
най-распространената е интернет и ти трябват около 90 точки от 120 като най-малко...
теста е 5 часа с 10 мин почивка...
да само за 2 години е... струва 400$ и те го испращат на 4 унив по твой избор... всеки следващ е пълнително
но както и да е
въпросния човек иска да учи анг а не да държи тест.. и просто обеснявах какво значи TOEFL

fairytalesend
01-30-2009, 09:56
Вариантът, който ти трябва на теб са изпитите на Кеймбридж. (доживотен сертификат, който се признава в много страни) Подотовката -ако започваш съвсем от нулата ще ти отнеме около година и нещо: в 10ти клас приравних ниво 8 клас на езикова гимназия, лятото след това започнах интензивен курс за FCE (отговаря на ниво В2) ии се явих на зимната сесия 2009.
Виж линка, който постна Aethyr - http://www.cambridgeesol.org/
П.С. Да се похваля - днес излязоха резултатите и съм го взела с много добра оценка :)
П.С. 2 Ако си от Варна, мога да ти препоръчам къде да се подготвиш.

Darkkiss
01-30-2009, 12:06
Вариантът, който ти трябва на теб са изпитите на Кеймбридж. (доживотен сертификат, който се признава в много страни) Подотовката -ако започваш съвсем от нулата ще ти отнеме около година и нещо: в 10ти клас приравних ниво 8 клас на езикова гимназия, лятото след това започнах интензивен курс за FCE (отговаря на ниво В2) ии се явих на зимната сесия 2009.
Виж линка, който постна Aethyr - http://www.cambridgeesol.org/
П.С. Да се похваля - днес излязоха резултатите и съм го взела с много добра оценка :)
П.С. 2 Ако си от Варна, мога да ти препоръчам къде да се подготвиш.

ако ми кажеш че си го научила за 1 година и още повече докато си живкаш у бг ъ........... baby english?

SUSSIE
01-30-2009, 14:14
Вариантът, който ти трябва на теб са изпитите на Кеймбридж. (доживотен сертификат, който се признава в много страни) Подотовката -ако започваш съвсем от нулата ще ти отнеме около година и нещо: в 10ти клас приравних ниво 8 клас на езикова гимназия, лятото след това започнах интензивен курс за FCE (отговаря на ниво В2) ии се явих на зимната сесия 2009.
Виж линка, който постна Aethyr - http://www.cambridgeesol.org/
П.С. Да се похваля - днес излязоха резултатите и съм го взела с много добра оценка :)
П.С. 2 Ако си от Варна, мога да ти препоръчам къде да се подготвиш.

От София съм . Аз чух и за въпросната диплома на Кеймбридж , която важи цял живот , но чух , че тая на тоефл се търси повече точно заради това , че трае 2 - 3 години и после трябва да се поднови и дефакто да се докаже , че наученото не е забравено . За това попитах и за нея , а за въпросната на Кеймбридж четох , че не се търси толкова , незнам до колко е вярно :)

bishop
01-30-2009, 20:54
TOEFL-а по принцип е по престижен защото важи само 2 години, същото се отнася и за IELTS-а. Преди няколко дни обаче попаднах на страницата на един университет в англия (Exeter) и там пишеше че няма проблем като тапия по език да се представи Cambridge сертификат, стига да е взет не повече от 2 години преди подаването на документите.

Darkkiss
01-30-2009, 20:57
TOEFL-а по принцип е по престижен защото важи само 2 години, същото се отнася и за IELTS-а. Преди няколко дни обаче попаднах на страницата на един университет в англия (Exeter) и там пишеше че няма проблем като тапия по език да се представи Cambridge сертификат, стига да е взет не повече от 2 години преди подаването на документите.
а да те светна че всеки унив е с различни изисквания ?

CaSsIe
02-04-2009, 19:05
Вариантът, който ти трябва на теб са изпитите на Кеймбридж. (доживотен сертификат, който се признава в много страни) Подотовката -ако започваш съвсем от нулата ще ти отнеме около година и нещо: в 10ти клас приравних ниво 8 клас на езикова гимназия, лятото след това започнах интензивен курс за FCE (отговаря на ниво В2) ии се явих на зимната сесия 2009.
Виж линка, който постна Aethyr - http://www.cambridgeesol.org/
П.С. Да се похваля - днес излязоха резултатите и съм го взела с много добра оценка :)
П.С. 2 Ако си от Варна, мога да ти препоръчам къде да се подготвиш.

Значи извинявай ама за да вземеш FCE за година и нещо посмъртно няма да се подготвиш ако започнеш от нулата, да не говорим че следващото ниво Advanced е 5 пъти по - трудно и се учи близо 2 години на нормални курсове имам впредвид такива които са 4 часа седмично,а не интензивните по 6-7-8 часа. Колкото до TOEFL сертификата, той започва да се иска във все по - малко университети. Понеже последните дни само обикалям по изложения за университети и до Интеграл ходих и повечето представители на университети в които се преподава на английски ми казаха, че е нужен сертификат независимо какъв. TOEFL -а не е кой знае колко труден решавала съм примерни тестове. Колкото до FCE изпита е 5 часа като има 5 части - Speaking , Listening, Reading, Use of English, Writing. Със FCE съм доста запозната... някой ако има въпроси да ми пише на ЛС :)

bishop
02-04-2009, 19:47
TOEFL-а по принцип е по престижен защото важи само 2 години, същото се отнася и за IELTS-а. Преди няколко дни обаче попаднах на страницата на един университет в англия (Exeter) и там пишеше че няма проблем като тапия по език да се представи Cambridge сертификат, стига да е взет не повече от 2 години преди подаването на документите.
а да те светна че всеки унив е с различни изисквания ?

Не думай. Както виждаш съм отбелязъл точно за кой става дума. Освен това допускам че изискванията на университетите в 1 и съща страна са до някъде сходни. В събота ще ходя поогледам едно изложение на университети в хилтън.

ПП:Забелязъл съм че си много заядлив и имаш навика да парадираш с това че живееш в англоговоряща страна.

mitternacht
02-05-2009, 07:47
И сега някой ако обади за къв *** му е да се явява на подобни тестове, цена няма да има.

kris4uuuu
02-05-2009, 12:53
Вариантът, който ти трябва на теб са изпитите на Кеймбридж. (доживотен сертификат, който се признава в много страни) Подотовката -ако започваш съвсем от нулата ще ти отнеме около година и нещо: в 10ти клас приравних ниво 8 клас на езикова гимназия, лятото след това започнах интензивен курс за FCE (отговаря на ниво В2) ии се явих на зимната сесия 2009.
Виж линка, който постна Aethyr - http://www.cambridgeesol.org/
П.С. Да се похваля - днес излязоха резултатите и съм го взела с много добра оценка :)
П.С. 2 Ако си от Варна, мога да ти препоръчам къде да се подготвиш.
saglasna sam.TOEFl ne sti triabva ako ne kandidatstva6 v AAmerica.Vzemi FCE ili CAE

hndar
02-05-2009, 15:35
100% от университетите в англия искат ТОЕФЛ

като топ 10 на Англииските Университети

76 точки е наи малкто изисквана ама забравих на кои беше
и 104 точки -> Лондон Скул Оф Икономикс

Тея ,че тоефела не важал ще ви кажа да барате мече и да проверите
тъи като цяло лято съм обикалял по университетите в Лондон и няма такъв без тоефл