PDA

View Full Version : Причини за омазняване на косата



Axe_vs_Sword
01-28-2009, 21:26
На мен ли ми се струва, или от лежане косата се омазнява по-бързо? Кажете и други причини, освен честото миене, ползване на чужд гребен и постоянното пипане, ако може.

И още нещо ме касае:
Ще препоръчате ли някоя маска (за коса пак), която се прави при домашни условия, от която вие сте доволни?

_princess_
01-28-2009, 21:34
омазнява се и от използване на кристали, различни стилизиращи продукти
ако си слагаш балсама в корените, също се омазнява
лично на мен от честото миене ми се изсушава, а не ми се омазнява...

маска: с тривитаминол

SoFarSoG00d
01-28-2009, 21:55
Тютюнопушене.консумиране на пържени храни,възраст.

Axe_vs_Sword
01-28-2009, 22:16
Благодаря за отговорите :)
Това чудо тривитаминол го знам :D, имах в предвид нещо, което може да се направи естествено (а не купено), било то за приятен мририс или укрепване на косъма.

_princess_
01-28-2009, 23:38
зехтин с жълтък тогава

gia_sena_mono
01-29-2009, 00:23
Мисля,че отварата от коприва има ефект.

kalpazanka
01-29-2009, 07:29
Моят тип кожа си е просто такъв /а и предполагам и при теб е така, но си внушаваш, че е от лежане, ресане с чужд гребен..../. Трябва да си мия косата 3 пъти седмично. Единственият шампоан, който ми действа И против омазняване, е Биоксил /средство на избор при косопад, а страничният ефект е изсушаване на косата/.

cherrypezz
01-29-2009, 07:44
Ами,ако си я миеш всеки ден също.

SoFarSoG00d
01-29-2009, 07:46
Тази информация е доста подходяща:


МАЗНА КОСА

Мазната коса е резултат от свръхактивни мастни жлези в корените на косата. Това неприятно състояние води до слепване на косата за скалпа и липса на обем. Често се появява и пърхот.
Причини за омазняването на косата има много. Ето някои от тях:
• Хормонални смущения по време на пубертета
• Стрес
• Неподходящ шампоан
Заболявания:
• Стомашно-чревни;
• Нарушения в обмяната на веществата;
• Липсата на витамините А, Д, Е и F;
• Нервни депресии.
Добре е поне за известно време да преминем на бедна на сол, мазнини и въглехидрати храна, без пикантни и възбуждащи подправки

За да бъде ефикасна борбата с мазната коса, трябва да положите доста грижи. Първо, купете си подходящ шампоан - добро решение са шампоаните за мазни корени и сухи краища. Добре е да имате и един катранен сапун в банята, който да ползвате през няколко измивания. Отварата от дъбови кори, която ще намерите по-надолу в страницата е лесна за употреба и много ефикасна - само след две седмици употреба ще намалите омазняването. Моя клиентка миеше косата си всеки ден, а понякога и по два пъти на ден, защото косата и ставаше мазна само за няколко часа, с тази отвара успя да постигне впечатляващ резултат - след 1 месец ежедневна употреба на отварата успя да стигне до измиване на косата на три дни! И през това време косата и стои обемна и красива.
Добре е да изсушавате косата си с четка и сешоар(с не много горещ въздух)- като навеждате главата надолу и издухвате косата в посока обратна на растежа. Когато косата изсъхне, топирайте я леко в корените - така ще я отдалечите от мазния скалп и тя ще се омазни по-бавно.


Отвара от дъбови кори
Най-бързото и ефикасно лечение на мазния скалп е отварата от дъбови кори. Тази рецепта е изпробвана от мен лично и от много мои клиенти. Тя е и най-лесна за изпълнение. Намерете си дъбови кори - от аптеката или от някой билкар. Направете отвара и я сложете в бутилка или буркан. Съхранявайте го в хладилника и всеки ден(може и по няколко пъти на ден) стопляйте по една малка чашка от отварата и мажете с памук корените на косата(не търкайте силно). Резултат от усилията си очаквайте след около две седмици.

Подхранващ лосион за коса

Прави се от 100 г розова вода, към която се добавят 10 малки ампулки вит. С. Преди употреба е добре шишето да се разклати старателно. След това сместа се втрива в корените на косата с лек масаж. На финала се разресва, за да може лосионът да се разнесе и към краищата. Не се изплаква. Добре е да се прави всяка вечер, докато шишето се изпразни.

Лека маска за мазна коса

В зависимост от дължината на косата се взема кисело мляко. Към него се добавя чаена лъжичка сода за хляб и се разбърква старателно. Допълнителна екстра е добавянето на лимонов сок и разбит белтък. Сместа се нанася веднъж седмично на косата и се държи около 40 минути. Измива се само с вода, и то хладка, заради белтъка.

Белтъчна маска за мазна коса

Разбива се един белтък на сняг. Към него се добавя чаена лъжичка сол, докато се получи гъста пяна. След това се сипва и сокът на един лимон и отново се разбива. Маската се втрива чрез масажи в кожата на главата. Държи се 30 минути

Глицерин и лимон

Смесва се едно шишенце глицерин с равно количество изцеден лимонов сок. Получената смес се разбърква добре.Отделно разбиваме 1 жълтък с 1 лъжица мед и към тях добавяме глицерина с лимона.За да сгъстим маската прибавяме хума.След като нанесем маската на косата престояваме с нея поне 1час.ефектът е страхотен и най-важното е че косата не се омазнява.


Маска за мазна коса

Съставки:
Едно яйце 1мл витамин В1 или В6 1/2 чаша отвара от коприва - се смесват.

Начин на прилагане:
Втрийте топлата смес и покрийте главата с найлон, а отгоре с топла кърпа.
След 1 час измийте главата с шампоан, а след това изплакнете с отвара от копривени листа и корени.

Подхранваща маска за мазна коса преди измиване.

Съставки:
100г пасиран магданоз смесете с 1 лъжичка водка и 2 чаени лъжички рициново масло.

Начин на прилагане:
Втрийте в корените на косата и направете топъл компрес.
След 1 час измийте с шампоан и изплакнете с 4 чаши отвара от коприва и 3 супени лъжици оцет.

Маска с хума
Смесват се хума, мед, яйце и оцет. Намазва се кожата на главата и косата, завива се с найлон и кърпа и се стои половин час. Измива се с шампоан.

varnen4e
01-29-2009, 09:49
Абе каквото и да правиш никога не използвай шампоан за мазна коса! НИКОГА.

billytalent
01-29-2009, 09:50
Абе каквото и да правиш никога не използвай шампоан за мазна коса! НИКОГА.

И аз съм на това мнение

Axe_vs_Sword
01-29-2009, 12:44
Благодаря ви много! Дадохте повече информация от колкото очаквах! :grin:

cherrypezz
01-29-2009, 15:44
Абе каквото и да правиш никога не използвай шампоан за мазна коса! НИКОГА.

И аз съм на това мнение

Ъъъм защо?

varnen4e
01-29-2009, 16:30
Защото в шампоаните за мазна коса има повече препарати, които почистват мастния себум, което от своя страна изсушава косата прекалено много и това предизвиква отново производството на себума. Така, че ефектът от такъв шампоан може да трае не повече от ден след което косата отново започва да се омазнява. По- добре е веднъж в седмицата да се правят маски за коса със изсушаващи продути като яйца, алкохол, хума.. но не по- често.

foreverr
01-29-2009, 17:12
Омазнява се и то консумиране на мазни храни и от мръсният въздух и мръсотията вън и.А това да ти препоръчаме маска-ако ти ее мазна по-добре да не се използва маска, защото точно тя омазнява.Също и от кристали и всякъкви стилизиращи продуктис се омазнява.Иначе и на мене ми се струва, че повече ми се омазнява от лежане.Обаче ако се опиташ да спреш омазняването като не ядеш мазни храни и не използваш маски пак няма да го спреш :o ужасно е.

varnen4e
01-29-2009, 17:23
Ако си прави маска за коса с узсушаващи продукти според мен ще намали омазняването.

Liar
01-29-2009, 17:48
Като оставим настрана мърсния въдух,причината са свръхактивните мастни жлези в кожата на главата.Причините да са такива са много...В нета има достатъчно инфо за това какви са!

pinki
01-29-2009, 18:31
омазнява се и от използване на кристали, различни стилизиращи продукти
ако си слагаш балсама в корените, също се омазнява
лично на мен от честото миене ми се изсушава, а не ми се омазнява...

олее аз се чудя защо моята коса се омазнявала... обикновенно е суха, чак хрущи ..

(S) AINT
01-31-2009, 21:37
Чувала съм, че от използването на някои продукти като балсами за изправяне, кристали водят до омазняване на косата.

varnen4e
01-31-2009, 22:15
Всяка химия омазнява косата.