PDA

View Full Version : Забременяване



jenichka
01-29-2009, 12:17
Здравеите на всички!Искам да попитам нещо жените които са били бременни или в момента са.С приятеля ми се пазим с така нареченото вадене.Първия ми въпрос е има ли накои които е забременял по този начин?От една седмица насам посещавам доста често тоалетната по малка нужда,имам лек световъртеж и вчера като ставах за работа ми се догади от нищото и така беше цял ден,а днес ми няма нишо.Краката ми истръпват и налитам на храна като невидяла!Утре трябва да ми доиде цикала но освен болки в гърдите нямам никакви други симптоми.Мисля че е още рано за тест.Искам да попитам имали ли сте някои от посочените симптоми?В кои месец или седмица са се проявили те?И в кои месец разбрахте че сте бременни.С приятеля ми сме заедно от много време и няма да се откажем от бебето ако има такова.Отговорете ми ако ви е удобно и ще се радвам да ме посъветвате нещо!Благодаря предварително. :smt039


shadow4e
Заглавията трябва да са описателни.

girl_in_black
01-29-2009, 14:11
не съм била бременна, но знам за доста жени, забременели, след като са се пазили по този начин.Ако цикълът ти закъснее си направи тест-показва верен резултат още на първия ден от закъснението.

darla
01-29-2009, 15:50
az zabremenqh imenno po tozi na4in.

jenichka
01-29-2009, 16:54
darla кога ти се появиха първите симптоми ако е удобно да питам?

darla
01-29-2009, 17:09
miii az ne 4akah purvite simptomi.Zakusnq mi i si apravih 2 testa.Posle doktora potvurdi.a purviq simptom-v 4ti mese povru6tah sutrin i zapo4naha da me draznqt mirizmite.za 2 sedmici tova otmina.posle 4ak kraq na 7mi mesec zapo4na da mi raste korema.Za tva ako raz4itate na simptomi...nai--sigurniq e lipsata na menstruaciq :)

traka
01-30-2009, 09:42
Аз съм в момента и симптоми имах само първия месец. Симптоми като подуването на гърдите(който отшумя чак към края на 3-ти месец, но пък зърната и до сега си ме болят), за ядене не съм забелязала, че от преди това ми се ядеше квото видя, иначе да често ходих до WC първите седмица две, но и то отшумя много бързо. Но аз си исках бебо и си знаех, че вече е там и може би заради това и на-малкото ми правеше впечатление, тези симптоми започнаха седмицата преди да ми дойде така че не съм и чакала да ми закъснее. Просто си знаех. Много е относително това със симптомите, аз до момента не съм имала гадене, повръщане и някакви такива, а моя позната около месец след мен ще роди едвам се храни и повръща непрекъснато. Но и аз като Дарла смятам, че най-сигурния е липсата или оскъдна и различна на цвят менструация. Както и подуването на гърдите в първите седмици, малко прилича на ПМС, ама се долавят разликите (повече е като тежест и нарастване, а и зърната са адски чувствителни), абе като цяло теста ще ти каже най добре, защото тези симптоми може и да са причина от нещо друго, така че теста и на лекар. Виж във важната тема с "полезна информация" съм дала много линкове със сайтове от които можеш да научиш доста.

А по повод ваденето, прекъснатия полов акт е причина сигурно на 30% от нас да са на този свят. Има предеякулационна течност в която може и да има само един упорит сперматозоид и да свърши работата, повечето мъже няма и как да я предвидят, защото тя си е един вид смазка за мен и не предизвиква никаква реакция в тях, че да знаят че са я изпуснали, така че това никак не е сигурен начин за предпазване от бременненост и го препоръчвам на хора със сигурни и отговорни партньори на които могат да разчитат за адекватна реакция.

jenichka
01-30-2009, 12:09
Благодаря на всички!Страхотни сте!Утре ще си направя тест и ще пиша за резултати! :)

jenichka
01-30-2009, 12:52
А в кой месец разбрахте че сте бременни?

darla
01-30-2009, 14:04
v 1viq estestveno!Zakusnq mi sus sedmica i si napravih test.Ne razbiram kak nqkoi do 3ti mesecne znaeli 4e sa bremenni?A tova,4e ne im idva???ne e li nqkakva pri4ina da posetqt ginekolog i toi da im kaje adjba kakva e pri4inata?

VeSna
05-11-2009, 10:33
А в кой месец разбрахте че сте бременни?


В 5-та седмица (при мен беше цветна бременност), симптоми - не съм обръщала внимание - пазехме се с т.н. вадене + противозачатъчни и ПАК ЗАБРЕМЕНЯХ... Имаше повръщане 2-3 дни след като съм забременяла (после уточнихме) и ме държа 2-3 дни. Друго... Секса - много по-чувствен и силен ( в следствие на хормоните...) др. не се сещам...

jenichka
05-12-2009, 10:17
Vesna блаодаря за отговора!Бях пуснала темата доста отдавна но все пак ще ми е от полза в жъдеще.

VeSna
05-12-2009, 10:58
Моля, моля... Радвам се ако съм била от полза 8)

jenichka
06-09-2009, 15:20
Моля, моля... Радвам се ако съм била от полза 8) а това за секса го забеляза преди или след като разбра че си бременна? :-o

vde
06-26-2009, 10:52
При жена ми подобни симптоми не са се и появявал, но да кажем нещо по различно беше чак 2-3 месец.
Иначе когато още не бяхме сигурни ще го има ли Деян или не, жена ми си усещаше все едно ще й идва нормален цикъл.

bilqnavod
10-16-2009, 21:44
Ще ти идва цикълът просто си внушаваш това е

kalpazanka
10-17-2009, 16:12
Ще ти идва цикълът просто си внушаваш това е
Темата е от януари. Ако авторката беше бременна и разчиташе на твоя съвет, досега да е станала мама ;)