PDA

View Full Version : Малко съвети за кожата ми



pifiella
01-29-2009, 17:55
Здравейте!Аз съм почти на 15 годинки и кожата ми горе долу изглежда добре.Нямам пъпки,черни точки или нещо подобно.Но искам да Ви попитам Вие използвате ли нещо за почистване вечер преди лягане например и изобщо как се грижите за кожата си.Според вас,какви продукти трябва да използвам за лицето си! :) Замислих се дали трябва да се мажа с някви маски и т.н.,защото момичетата та дори и момчетата от моя клас постоянно говорят с какво си почистват лицето,какъв крем ползват и т.н(А и те се гримират като за дискотека,а не като за училище)
И да Ви каже една много хубава маска за пъпки:Ябълка(нарендосана и изцедена)се смесва с 2 чаени лъжички мед и малко сок от лимон.........Слага се на пъпката и до другия ден,ако е използвана 2 пъти,пъпката заздравява.Аз не съм я ползвала,а сестра ми и наистина има ефект.... :-D

Liar
01-29-2009, 17:57
Ами,щом казваш,че нямаш проблеми с кожата,значи ти е достатъчно да използваш ежедневно серия за нормална кожа-гел за миене,тоник и крем(като чета предназначението на тониците си мисля,че с тях и без тях-все тая...).За почистване на грим-тоалетно мляко.Ексфолиране ако прецениш-веднъж седмично.Маски вече ако си решиш,но е хубаво да се прави!

varnen4e
01-29-2009, 18:05
Знам само, че лицето не е хубаво да се мие със сапун.. иначе в твоя случай мога да ти предложа някакъв почистващ гел за лице да си вземеш.

shell
01-29-2009, 18:06
Хубаво е да се грижиш за кожата си,но трябва да използавш продукти,които са подходящи за възрастта на кожата ти иначе само биха ти повлияли отрицателно на кожата :) Щом нямаш проблеми с нея ти трябва някакъв измиващ гел за лице,с който да премахваш замърсяванията и след това тоник-за твоята кожа това е достатъчно;веднъж седмично можеш да използваш ексфолиант ,за да премахнеш мъртвите клетки и пак 1 седмично маска.Опитай някоя младежка серия-аз много харесвам тази на Нивея

varnen4e
01-29-2009, 18:14
А, да и ексфолиантът, забравих го!

Liar
01-29-2009, 18:19
Хубаво е да се грижиш за кожата си,но трябва да използавш продукти,които са подходящи за възрастта на кожата ти иначе само биха ти повлияли отрицателно на кожата :) Щом нямаш проблеми с нея ти трябва някакъв измиващ гел за лице,с който да премахваш замърсяванията и след това тоник-за твоята кожа това е достатъчно;веднъж седмично можеш да използваш ексфолиант ,за да премахнеш мъртвите клетки и пак 1 седмично маска.Опитай някоя младежка серия-аз много харесвам тази на Нивея
На Нивея уънг имам дневния и нощния крем,първият изсушава,не е подходящ за нормална кожа,вторият също-матира...Гелът мисля,че беше ексфолиращ-пак не става за ежедневна употреба...Не мисля,че тази серия е подходяща за кожата и :)

pifiella
01-29-2009, 19:04
Благодаря ви много..а аз имам почивстващ гел с микрогранули на AVON и съм доволна от него.А също така да ви попитам за розава вода за каква е приложението и? :-|

Liar
01-29-2009, 19:45
За тонизиране общо-взето...Може да си я ползваш като тоник!

shell
01-30-2009, 10:38
За тонизиране общо-взето...Може да си я ползваш като тоник!
+1 тя е страхотна като продукт и зе всякакъв тип кожа.Смесена с хумата става прекрасна маска за лице :)

peteto89
01-30-2009, 10:56
За тонизиране общо-взето...Може да си я ползваш като тоник!
+1 тя е страхотна като продукт и зе всякакъв тип кожа.Смесена с хумата става прекрасна маска за лице :)
+1 :grin:

varnen4e
01-30-2009, 11:01
За тонизиране общо-взето...Може да си я ползваш като тоник!
+1 тя е страхотна като продукт и зе всякакъв тип кожа.Смесена с хумата става прекрасна маска за лице :)

Да, но не е подходяща за суха кожа, защото изсушава допълнително.
Това е маска за мазна кожа.