PDA

View Full Version : Моля посъветвайте ме-относно кандидатстване след 12-ти клас



pifiella
01-29-2009, 19:14
Здравейте.Пиша от името на сестра ми.Тази година е 11 клас и горката е толкова неориентирана,че направо ми става жал като я погледна и реших да пусна една темичка,в нейна помощ!Още нз къде ще кандидатства и какво иска да учи.......Моля ви да ни помогнете с малко информация за университетите в страната,с какви изпити се влиза,какви са специалностите и после с каква професия излизаш?В кой град,какво се учи и т.н. Много ще съм Ви благодарна!!!!! ;-)

Seducti0n
01-29-2009, 19:37
:-o хммм е дори ни най-малка представа ли си няма
пък и, не че не нещо, ама доста е позакъсняла, тея неща се обмислят, не се чака последния момент.
Кандидатстването е сериозна стъпка и изисква сериозна подготовка, но не в последните месеци...
И все пак, със сигурност има предмети по които е силна, които и се отдават.Логично е да кандидатсва с тях.
Ако има интерес към хуманитарните науки, може да работи най-различни неща.Имаше малко по-надолу една такава темичка, потърси я. :wink:

Loshotia
01-30-2009, 08:29
Доста късне се е сетила, по - скоро ти си се сетила. За повечето неща се изисква сериозна подготовка, а някои започват и от 11клас. Ако е по- паметлива да хваща теми да учи. Ако не- НБУ

Loshotia
01-30-2009, 08:51
Хах, а каква подоготовка се прави за НБУ- теми, задачи- неее, това, което знаеш от годините. Сега на 21ви е първият изпит.

А и да, лесно се влиза- с 60 точки се влиза почти навсякъде в специалностите без допълнителен изпит. Да не говорим, че тази година ще има и бонус за отлично изкарани матури.

Boyd
01-30-2009, 16:27
Трябва да поумнее първо, но в 11-ти клас би трябвало да й се е случило това.

Като знае к'ва иска да стане "като порастне" ще разбере и какво иска да учи!

Неориентирани образи колкото щеш!