PDA

View Full Version : Дали е задължен да й каже?



divanetyyy
01-29-2009, 19:21
Имам малък проблем,и не знам точно за кой раздел е,но реших да я напиша тук..значи..по-принцип майка ми знае,че съм девствена,но с гаджето ми го направихме преди 2-3 седмици за първи път..Тя нещо взе да се усъмнява в мене,въпреки че не съм й дала поводи,и сега иска да ме води на гинеколог да я каже дали сам девствена все още :x
Накратко..гинеколога задължен ли е да я каже истината или ако тя не е в мои интерес да се научи от майка ми,той има ли право да премълчи,или ще трябва да я каже?Защото сам чувала,че ако си непълнолетен,и лекаря може да запази тайната,но все пак искам да ви питам дали е вярно :) 8-)

LP_GirL
01-29-2009, 19:26
Като цяло какво точно те спира да кажеш и сама на майка си ?

sladkata_bebz
01-29-2009, 19:28
Ако те води на гинеколог само заради това едва ли ще я излъже,дори и да го помолиш да не казва.Ако има друга причина може и да пропусне тази част.Според мен само блъфира,за да те накара сама да кажеш ако има нещо.

SiSsKkAa
01-29-2009, 19:28
по принцип в кабинета на гинеколога трябва да си влезеш сама и ако си сама в кабинета той е длъжен да пази лекарска тайна ,а и защо да ходиш на гинеколог като нямаш гинекологичен проблем.според ен това е тактика на майка ти и не смята да те заведе ,а иска да те подлъже сама да си признаеш дали си девствена или не

eveto_xx
01-29-2009, 19:29
Кажи и навреме, не я лъжи. Пък и каква е тази мания всичко родители да си водят момичетата на гинеколог, за да видят дали са девствени, просто не мога да го проумея...

SiSsKkAa
01-29-2009, 19:32
сега ако трябва да сме чесни половия живот си е доста лично нещо и не си длъжен да казваш на майка си девствен ли си или не.това са си лични отношения между хората,които си правят секса според мен не се притеснявай тя те изпробва да види как щ=е реагираш.ако не искаш тя да знае продължавай да си твърдиш,че си девствена и това е.никой насила неможе да те закара на гинеколог

LitTleJ
01-29-2009, 19:33
Аз не мога да я разбера тая майка ти...А ти м/у другото на колко си години???

moneycomeme
01-29-2009, 19:37
...kaji i che se chuvtvash obidena che ne ti vqrva! :grin: ,,Mamo dori n e moga da prozinesa dumichkata!Kak mojesh da dopusnesh podobni misli!Ubidena sym ti! :lol: :lol: moje ida pomogne....

divanetyyy
01-29-2009, 19:41
На 16 съм,просто не искам още да узнава..има си други причини..които не са важни
:) Не,аз знам,че блъфира..ама е и малко луда,та може да ме заведе наистина,само и само за да ме изложи 8-) Просто исках да знам,щото ми беше и любопитно дали е длъжен да пази лекарска тайна,tova e,ms все пак :)

SiSsKkAa
01-29-2009, 19:46
ако влезеш сама в кабинета и го помолиш да не й казва той е длъжен да пази лекарска тайна.само,че ти си под 18 години и там вече незнам дали важи същото,но мисля ,че важи

SoFarSoG00d
01-29-2009, 19:50
Е как майка ти ще те завде на гинеколог да разбере девствена ли си или не?!Това е безумие!!!!Просто и кажи,че не си за да се успокои и това е.Все пак това е твоята вагина.

nicolesch
01-29-2009, 19:51
Да 1000 % те блафира жената .. ! :wink:
Ти се праи на обидена и не и признавай (ако наистина не искаш да разбере) .. Прави се, че не си способна на това .. и не ти пука,че е решена да те отведе на гинеколод(щото "уж" нема за какво ;) )
Иначе хич не ми се вярва да се излага да те кара да види дали си девствена :smt119

shokoto91
01-29-2009, 21:34
Мен баща ми така ме блъфира веднъж, ама аз си бях девствена :D Ако все пак иска да те заведе и се развикай, че те е срам и, че тва си в твоя живот и т.н. някакви глупости и просто не отивай... Все пак ако претендираш, че си девсвена можеш да излезеш с номера, че те е срам много и не искаш никой да те вижда гола и да ти "наднича под гащите" ;)

sensationwhite
01-30-2009, 01:08
пусни на доктора преди тва, и дума няа кажи ;)

Darkkiss
01-30-2009, 02:41
пусни на доктора преди тва, и дума няа кажи ;)
от опит ли го знаеш

sensationwhite
01-30-2009, 02:46
да, аз съм корумпиран доктор и ми пускат малолетни да спестявам истините на родителите им _!_

Darkkiss
01-30-2009, 02:46
да, аз съм корумпиран доктор и ми пускат малолетни да спестявам истините на родителите им _!_

колко доктора са ти го вкарали?

sensationwhite
01-30-2009, 02:47
толко си тъпа, че нз и закво става вапрос аре ходи гледаи фокс кидс... тука в тоя раздел немаш работа, пеленак

Darkkiss
01-30-2009, 02:49
толко си тъпа, че нз и закво става вапрос аре ходи гледаи фокс кидс... тука в тоя раздел немаш работа, пеленак

гледам 2-ма мъже и 1/2 и не съм тъпа даже не съм ф... и некфа на 12 не може ми казва какво да права... опс на 10 ли беше? извинявай...

sensationwhite
01-30-2009, 02:50
и даже съм момче циганино

kalpazanka
01-30-2009, 08:02
Няма право да казва на майка ти под никакъв предтекст! На това му се казва лекарска тайна. Дори ти самата имаш право да му забраниш да обсъжда състоянието ти с твоите близки!

П.С. Скоро очаквайте тема в "Здравни" с Рамковия договор, правата ви, задълженията ви, място, където да си проверите осигуровките и най-важното- къде да сигнализирате, ако смятате, че се случва нещо нередно.

Авторке, в случай, че докторът те метне, напиши писъмце до Българския лекарски съюз!

iv4oiv
01-30-2009, 09:03
Няма право да казва на майка ти под никакъв предтекст! На това му се казва лекарска тайна. Дори ти самата имаш право да му забраниш да обсъжда състоянието ти с твоите близки!

П.С. Скоро очаквайте тема в "Здравни" с Рамковия договор, правата ви, задълженията ви, място, където да си проверите осигуровките и най-важното- къде да сигнализирате, ако смятате, че се случва нещо нередно.

Авторке, в случай, че докторът те метне, напиши писъмце до Българския лекарски съюз!

Не си права. Майка и е неин настойник и лекаря е ЗАДЪЛЖЕН да даде резултата от изследването и прегледа. Няма такова положение като лекарска тайна от настойника на някой ако той е непълнолетен.
И тя не може да подаде никаква жалба защото не е физическо лице по смисъла на закона. Тя е непълнолетна, което значи, че няма права на пълноценен гражданин. Както не могат да те съдят и да те вкарат в затвора, така ти не можеш да гласуваш и да правиш други неща.

zay4e
01-30-2009, 09:42
kaji i 4e te e sram da te gleda :P xaxa

varnen4e
01-30-2009, 09:49
Ще ѝ каже, по- добре е да го изпревариш.

kalpazanka
01-30-2009, 12:38
Няма право да казва на майка ти под никакъв предтекст! На това му се казва лекарска тайна. Дори ти самата имаш право да му забраниш да обсъжда състоянието ти с твоите близки!

П.С. Скоро очаквайте тема в "Здравни" с Рамковия договор, правата ви, задълженията ви, място, където да си проверите осигуровките и най-важното- къде да сигнализирате, ако смятате, че се случва нещо нередно.

Авторке, в случай, че докторът те метне, напиши писъмце до Българския лекарски съюз!

Не си права. Майка и е неин настойник и лекаря е ЗАДЪЛЖЕН да даде резултата от изследването и прегледа. Няма такова положение като лекарска тайна от настойника на някой ако той е непълнолетен.
И тя не може да подаде никаква жалба защото не е физическо лице по смисъла на закона. Тя е непълнолетна, което значи, че няма права на пълноценен гражданин. Както не могат да те съдят и да те вкарат в затвора, така ти не можеш да гласуваш и да правиш други неща.
Колега, изрично съм питала преподаватели по обща медицина. Малката е пациент и лекарят има право да я посъветва да сподели с техните, например, но не и да издава състоянието й.

nenormalnaa
01-30-2009, 15:41
И при мене е така майками ме заведе на гинеколон,но когато останах сама с лекарят той ме попита девствена ли съм.Аз излъгах че съм девствена и той тогава няма право да ти бърка от долу за да провери....Просто казваш на лекарят че си девствена и той няма право да те гледа от долу и няма друг начин да разбере девствена ли си или не.

t1n4e7o
01-30-2009, 16:16
На 16 съм,просто не искам още да узнава..има си други причини..които не са важни
:) Не,аз знам,че блъфира..ама е и малко луда,та може да ме заведе наистина,само и само за да ме изложи 8-) Просто исках да знам,щото ми беше и любопитно дали е длъжен да пази лекарска тайна,tova e,ms все пак :)


Аз бях на 16, когато казах на майка ми, че с гаджето ми сме правили секс. Но родителите ми се познаваха с него и с неговите.. Ходеха си на гости.. Абе общо взето двете семейства много се сближиха и просто един ден реших да й кажа... Ама и си бяхме заедно от 9-10 месеца де и изведнъж както си стояхме казах : Мамо, с Пешо правихме секс!" Незнам как ми се изплъзна от езика просто..Мн ме беше срам :grin: гледаше ме зашеметено първите няколко секунди, но не ме обвини! Попита само дали сме ползвали презерватив и ми каза, че съм малка, но... Никога не ме е обвинявала, защото ми има доверие.Хора, вярвайте на майките си, те никога няма да ви обвинят за нещо, само могат да ви дадът добър съвет! :) :oops:

princess85
01-30-2009, 16:22
ами аз мисля, че е по-добре да й кажеш..аз със мойта мама сичко си споделям и бих и казала на твое място...ще те разбере :-)

Claudette
01-30-2009, 16:37
по принцип в кабинета на гинеколога трябва да си влезеш сама и ако си сама в кабинета той е длъжен да пази лекарска тайна ,а и защо да ходиш на гинеколог като нямаш гинекологичен проблем.според ен това е тактика на майка ти и не смята да те заведе ,а иска да те подлъже сама да си признаеш дали си девствена или не

На гинеколог не се ходи само тогава, когато имаш гинекологичен проблем.

Но съм съгласна с останалите, че това е блъф на майка ти. И все пак, те съветвам да й признаеш. Независимо дали ще те заведе на гинеколог или не.

SiSsKkAa
01-30-2009, 16:40
е не мислиш ли,че е малко тъпо дъщеря и да е здрава като бик и тя да я заведе заради любопитството си да разбере дъщеря и праскала ли се е или не е.голяма простотия значи.а според тебе кога се ходи на гинеколог тогава?

Claudette
01-30-2009, 16:55
е не мислиш ли,че е малко тъпо дъщеря и да е здрава като бик и тя да я заведе заради любопитството си да разбере дъщеря и праскала ли се е или не е.голяма простотия значи.а според тебе кога се ходи на гинеколог тогава?

Чакай сега. Аз казах, че е глупаво да се твърди, че трябва да се ходи на гинеколог, само тогава, когато имаш проблем. Може да отидеш на профилактичен преглед, примерно.

Иначе съм съгласна, че е изключително глупаво да водиш дъщеря си на преглед, само и само да провериш дали не е правила секс. Да не говорим, че трябва да мислиш собственото си дете за идиот. Тя е на 16, все пак. Надали не се е досетила, че майка й блъфира.

SiSsKkAa
01-30-2009, 17:00
сега да бъдем честни.българката ходи на лекар ,когато вече е пред умиране.не е ли така?

Claudette
01-30-2009, 17:08
сега да бъдем честни.българката ходи на лекар ,когато вече е пред умиране.не е ли така?

Не е точно така. Смея да твърдя, че не познавам жена, която да ходи на гинеколог, само когато има съмнения, че е хванала някоя венерическа болест или, че е бременна. Ноооо, това е друга тема. Нека не спамим тази. :)

BaiToq
01-30-2009, 17:30
Като цяло какво точно те спира да кажеш и сама на майка си ?
ЕГН-то.
961203++++