PDA

View Full Version : Упражнения-Фитнес :)



sweetsunshine
01-29-2009, 21:15
Значи от другата седмица съм се решила да тръгвам на фитнес :)
Утрее ще обиколя тук там и ще видя за кой фитнес ще си купя карта :) Трябва да е женски.

Та значи искам да тръгна на фитнес,защото за лятото искам да стегна дупето,краката и коремчето.Също така и нещо за гръдната част ще ми трябва,за да може като стана стара поне да не ми увисне бюста(майка ми е тренирала академично гребане и сега бюста и изобщо не е увиснал).Имам стрий,появиха ми се скоро,но се надявам от фитнеса да се свият поне малко и да не си личат много :)
Та какви уреди ще трябва да използвам,като искам да наблегна повече на стягането на дупето,краката и коремчето,а за гръдната област да е по леко натоварването.И мисля да ходя по 3 пъти седмично за около 1:30-2 часа.

Нека тези които са стегнали поне една от желаните от мен области за стягане да сподели за колко време,колко често е ходел на фитнес и уредите естествено и по колко минути са му били серийте. :)

Мерси предварително! :)

Darkkiss
01-30-2009, 02:29
Значи от другата седмица съм се решила да тръгвам на фитнес :)
Утрее ще обиколя тук там и ще видя за кой фитнес ще си купя карта :) Трябва да е женски.

Та значи искам да тръгна на фитнес,защото за лятото искам да стегна дупето,краката и коремчето.Също така и нещо за гръдната част ще ми трябва,за да може като стана стара поне да не ми увисне бюста(майка ми е тренирала академично гребане и сега бюста и изобщо не е увиснал).Имам стрий,появиха ми се скоро,но се надявам от фитнеса да се свият поне малко и да не си личат много :)
Та какви уреди ще трябва да използвам,като искам да наблегна повече на стягането на дупето,краката и коремчето,а за гръдната област да е по леко натоварването.И мисля да ходя по 3 пъти седмично за около 1:30-2 часа.

Нека тези които са стегнали поне една от желаните от мен области за стягане да сподели за колко време,колко често е ходел на фитнес и уредите естествено и по колко минути са му били серийте. :)

Мерси предварително! :)

тичай по 6-7 км на ден и си готова...

sweetsunshine
01-30-2009, 13:01
Mислих за вариянта да тичам,защото до нас има стадион :) ,но сега като е дъждовно и по-студено не е много подходящо според мен :D

Darkkiss
01-30-2009, 13:11
Mислих за вариянта да тичам,защото до нас има стадион :) ,но сега като е дъждовно и по-студено не е много подходящо според мен :D

Е ПА В ФИТНЕСА ИМА ПЪТЕКИ...

Black_Fyed_Peas
01-30-2009, 20:41
отиди във фитнес акойто си харесаш и там инструктора да ти направи програма :P

SoFarSoG00d
01-30-2009, 20:46
Ами аз ползвам Вело(имам у дома и някой друг уред още),мисля,че ако въртиш на велото към 18-20 км,на 7-ма степен ,с 6,5-7 кг натоварване ефектът ще е доста добър.Както по-горе написаха може и да бягаш,защото от бягането се стяга цялото тяло и все пак е по-голямо разнообразие от кисненето във фитнеса(там доста смърди).
Относно стриийте,ако се появят един път-няма как да изезнат,защото това е кожен проблем,може да ограничиш появата им,ако се мажеш с някой крем против стрии,макар,че смятам,че нямат кой знае какъв ефект.ПРави и коремни преси към 300 на ден са достатъчни,но за начало почни със 100,това съчетано с една добра диета ще ти придаде идеалната форма.Най-важното последното хранене за деня трябва да е преди тренировка и да е преди 18:00часа.Писала съм и в други постове,че трябва да поемаш максимално количество течности(без газирани напитки и натурални сокове,а минерална вода и чай,)храна богата на протеини.

Jesus
01-30-2009, 20:54
Моят съвет е да не се натоварваш да правиш по "хиляди" серии и т.н, а просто да спортуваш за кеф и малко да си стегнеш тялото.

SoFarSoG00d
01-30-2009, 20:56
Ами зависи тя какъв ефект иска да постигне,аз например харесвам плочки на стомаха и изглежда много яко.

Jesus
01-30-2009, 21:00
жена с плочки нз, някакси е много относително, представям си мисс олимп :Д но да има стегнато тяло това е доста секси :)

sweetsunshine
01-30-2009, 21:20
Ами степера добро решение ли е?(за във къщи) и отделно да излизам всеки ден следобед да бягам на стадиона и да правя коремни преси,също така живея на 7 етаж мога да огранича използването на асансьора и да си слизам и да се качвам по стълбите.
Това според вас достатъчно ли ще е?
За храненето ще се опитвам да спазвам някакъв режим и да спра да пия кола постоянно :D

Jesus
01-30-2009, 21:27
Ами тозависи от кг и т.н но нети препоръчвам да правиш по много преси защото след време кръста ще си каже думата и тогава тия преси ще ти излезнат през носа :Д Всичко е хубаво да се прави с мярка :) Аз мисля че ако го правиш редовно не ти трябват по хиляди упражнения :)

SoFarSoG00d
01-30-2009, 21:36
Ами степера добро решение ли е?(за във къщи) и отделно да излизам всеки ден следобед да бягам на стадиона и да правя коремни преси,също така живея на 7 етаж мога да огранича използването на асансьора и да си слизам и да се качвам по стълбите.
Това според вас достатъчно ли ще е?
За храненето ще се опитвам да спазвам някакъв режим и да спра да пия кола постоянно :D
От сладките газирани напитки се пълнее много.

TheRestorer
01-30-2009, 22:41
Аз не спирам да се наливам с газ и пак съм си слаб.Май при всеки е персонално.

sweetsunshine
01-31-2009, 03:49
Aми то хубаво се пълнее ама аз не пълнея :D висока съм 179-180 см и тежа 63 кг а изобщо не съм дебела :D
Просто незнам как,но успявам да изразходя всичко,което се натрупа и не пълнея,вярно,че си е и до структура :)

Иначе мисля да почна с 3 серий по 30 коремни преси на ден и след това постепенно да увеличавам и да бягам на стадиона и естествено да си катеря стъпалцата :)

me4eto
01-31-2009, 08:17
аз като тръгнах на фитнес за първи път ходих около месец много голяма тренировка около 3 4аса обаче почти нямаше ефект свалих килограм после отидох на мое и качих два отгоре
ОБАЧЕ почнах с фитнеса и една диета ( без сладко хляб картофи и ориз)
свалих 8 килограма за около 2 месеца тъй че съчетай и двете много е добър ефекта :)




http://www.jivotno.com/wild-angel

sweetsunshine
01-31-2009, 09:57
E аз не искам да отслабвам достатъчно слаба съм си :D

Искам за лятото да стегна корем,бедра.. :)

igrachaa
01-31-2009, 19:27
Като намалиш асансьора ще стегнеш краката (само не ги претоварвай)
Като правиш коремни ще стегнеш корема (не е важно количетсвото коремни, а честото им правене [аз правя по 15 броики х 2 серии, всеки ден и има ефект ;)])
а за дупето прави повече секс ;} (базик)