PDA

View Full Version : Не мога да си преинсталирам Windows-а



mr0b1
01-30-2009, 08:40
ne moga da si preinstaliram windowsa prez bios shtoto biosa mi iska nqkva shibana parola koqto sum siguren che ne sym slagal..ima li nqkva parola koqto avtomatichno moje da se sloji i kva e tq? i ako ne prez bios po kuv drug na4in moga da si go preinstaliram? 10x

shadow4e
Заглавията трябва да са на кирилица

Ge7OverHere
01-30-2009, 08:44
Не можеш да инсталираш ОС през БИОС...

Bu7cher
01-30-2009, 09:30
Иска просто да зададе от точката на боотване на компютъра.Ми ... компютъра ти нов ли е,или някой ти го е правил?Малко инфо за хардуера...ако искаш помощ дай малко информация.Пробвай да бутнеш диска и да реснеш компа,току-виж станало :P и пиши на кирилица.

jambo_bs
01-30-2009, 10:37
Ами и аз преди каквото изтеглех от нета го пробвах ..... и доста пъти съм се преебавал.И веднъж намерих една програмка която показва паролата на BIOS - a.Само че се оказа че програмата не работи и бях забравил паролата на BIOS - a и трябваше да си настороя да буутва CD - ROM - a, а неможех.Знай че има различни BIOS - и --- AMI, Award, IBM, Phoenix и др., и програмите които показват паролата на BIOS или го разкодирват са направени за определен BIOS (този който използва програмиста).Повечето не бачкат така че най - лесно ще е да намериш джъмпера който трябва да ресетне BIOS - a .Той се намира на дънната платка и ако имаш някакво описание на платката си ще ти е много лесно да го намериш.В противен случай знай че той се намира близо до батерията и е самостоятелен.Кажи ми точно какъв ти е биоса за да ти помогна с паролата защото почти всички имат универсални.
:)

beretta92sd
01-30-2009, 11:40
Влизаш в биоса и си правиш да ти боотва от диск.Правиш си един ЕксПи диск Boot и готова работата . Слагаш диска в сд рома и като рестартираш автоматично ще зареди диска , на едно място малко преди да зареди уина с които си щети излезе един надпис на английски , ако искаш да продължиш да натиснеш ентер, натискаш и тогава тръва сетупа на диска , първо е сетъпа по отстраняване на стария уин всичко си пише там само тряба да знаеш каде да щракаш.
АКо нямаш боот диск с ексПи , ще трябва да си направиш , в интернет има описание как се прави и какво се тегли в допълнение зада стане.

Ge7OverHere
01-30-2009, 11:46
beretta92sd прочети пак въпроса му

Samoten89
01-30-2009, 16:01
Рестартирай БИОС. Махни биос батерията. Една бяла 3 волтова кръгла на дъното по-долу по-принцип. Друг начин няма за нулиране. Махаш я и я слагаш след 5 секунди. Това е няма да има парола след това. Първо провери кой Service Pack имаш и дали съвпада този на който ти е диска. Ако не съвпадат е кофти. Ще почне на ново инсталация. СЛед ресет на БИОС сигурно ще трябва да си донастройваш процесора. Честотите му, ако не са като старите.

thegmin
01-30-2009, 17:39
Рестартирай БИОС. Махни биос батерията. Една бяла 3 волтова кръгла на дъното по-долу по-принцип. Друг начин няма за нулиране. Махаш я и я слагаш след 5 секунди. Това е няма да има парола след това. Първо провери кой Service Pack имаш и дали съвпада този на който ти е диска. Ако не съвпадат е кофти. Ще почне на ново инсталация. СЛед ресет на БИОС сигурно ще трябва да си донастройваш процесора. Честотите му, ако не са като старите.
Наистина само това е начина.