PDA

View Full Version : Сериозен проблем - моля адекватни мнения



problemacionen
01-30-2009, 19:17
Здравейте, на всички потребители на този форум. Проблема ми е доста познат на всеки един тийн в наше време, но моя е нещо по-особено и го приемам доста навътре. Става дума за любимото ни акне. От 2 години гледам да се преборя с него, но безуспешно. Преди бях лидер на "бандата" ни, сега от такъв се превърнах в "човека, който винаги мълчи", в "болен от амнезия" и тн. Просто някак си не мога да се осмеля да заговоря някой, та да не говорим, че в мойта възраст (17) трябва доста да се грижа за външния си вид, но как след, като не се получва... Та научих за така наречения пилинг с IPL, искам да ви питам във всеки по-голям град ли предлагат такива услуги, в козметичен салон дали ще има, и, колко горе доло излиза? А, другия ми въпрос е ако реша да отида на козметичка вместо на този лазер дали ще ми помогне с нещо? И ако ходя веднъж в седмицата дали ще има резултат и за, колко време ще е той? Мерси. Ще се радвам да се отнесете по-сериозни с темата.

Evanescencefan
01-30-2009, 19:35
Из форума ведях положителни мнения за Акне аут.

sheilsis
01-30-2009, 19:57
много гадно тва акне да ама сега :( и през това трябва да се мине :] ако е много сериозно можеш да посетиш и дерматолог :] а бтв аз като ограничавам сладкото и по мазничките храни ми се поизчиства лицето :]
за пилинга с IPL някъде бях чувала нещо ама нямам мн спомени :( потърси из нета

praskovka91
02-01-2009, 11:32
ще ти дам един съвет...може и да не ти хареса..значи вуичото на най-добрата ми приятелка живее в Англия..и аз си го бях запомнила като пъпчивко..начи ставаше въпрос за..уникални пъпки и страшни белези..просто като го погледнеш нищо друго не можеш да видиш..не бях го виждала една година..и това лято отивам във въпросната моя приятелка и се разминавам с адския пич..и тои ми казва"здрасти" и аз втренчена не мога да познач,че е той...просто супер..лицето му..заедно с белезите(наистина феноменално) се изчистило..станало като бебешко дупе..все едно от пълна промяна си идваше..и после като питах приятелката ми какво е станало с него и тя ми каза просто,че тои бил спрял да яде месо..станал стриктен вегетарянец..и без никви мазила,а с добра хигиена..за 1 година ии нов човек..та ако ти стиска опитаи..:)

shell
02-01-2009, 13:55
И аз имам проблем с акнето и не мога да се отърва от него :( Опитах едни тестерчета на ексфолианта на Нивея от новата младежка серия и ми повлия много добре и сега си мисля дали да не си взема цялата серия-може и веднъж завинаги да се преборя с него !Другия съвет е да си правиш и маски с хума-при мен помогна с кожата ми изглежда много по-свежа.
Ако твоето акне е толкова упорито може би трябва да се консултираш с дерматолог ,за да ти предпише някакви медикаменти ,които да пиеш :-o
Успех ти пожелавам :-)

Lorraine
02-04-2009, 06:01
Иди на кожен лекар или дерматолог-има едни кремчета,които не ги продават никъде в аптеките.Акнето може да се лекува в домашни условия-има рецепти и т.н. но най-точно може да ти каже как да се справиш с проблема лекарят.

Bastor
02-04-2009, 16:24
Здравейте, на всички потребители на този форум. Проблема ми е доста познат на всеки един тийн в наше време, но моя е нещо по-особено и го приемам доста навътре. Става дума за любимото ни акне. От 2 години гледам да се преборя с него, но безуспешно. Преди бях лидер на "бандата" ни, сега от такъв се превърнах в "човека, който винаги мълчи", в "болен от амнезия" и тн. Просто някак си не мога да се осмеля да заговоря някой, та да не говорим, че в мойта възраст (17) трябва доста да се грижа за външния си вид, но как след, като не се получва... Та научих за така наречения пилинг с IPL, искам да ви питам във всеки по-голям град ли предлагат такива услуги, в козметичен салон дали ще има, и, колко горе доло излиза? А, другия ми въпрос е ако реша да отида на козметичка вместо на този лазер дали ще ми помогне с нещо? И ако ходя веднъж в седмицата дали ще има резултат и за, колко време ще е той? Мерси. Ще се радвам да се отнесете по-сериозни с темата.Ъм значи не си социално активен понеже....имаш акне?.....an hero now plox.



ще ти дам един съвет...може и да не ти хареса..значи вуичото на най-добрата ми приятелка живее в Англия..и аз си го бях запомнила като пъпчивко..начи ставаше въпрос за..уникални пъпки и страшни белези..просто като го погледнеш нищо друго не можеш да видиш..не бях го виждала една година..и това лято отивам във въпросната моя приятелка и се разминавам с адския пич..и тои ми казва"здрасти" и аз втренчена не мога да познач,че е той...просто супер..лицето му..заедно с белезите(наистина феноменално) се изчистило..станало като бебешко дупе..все едно от пълна промяна си идваше..и после като питах приятелката ми какво е станало с него и тя ми каза просто,че тои бил спрял да яде месо..станал стриктен вегетарянец..и без никви мазила,а с добра хигиена..за 1 година ии нов човек..та ако ти стиска опитаи..:)Да нека да се лишим от жижнено важни храни, за да изглеждаме социално приемливо....seriously....are you retarded?

heroine
02-04-2009, 21:00
мисля , че се зимаше антибиотик
абе не е за подценяване
то това си е болест

batkodoki
02-04-2009, 22:27
Здравейте, на всички потребители на този форум. Проблема ми е доста познат на всеки един тийн в наше време, но моя е нещо по-особено и го приемам доста навътре. Става дума за любимото ни акне. От 2 години гледам да се преборя с него, но безуспешно. Преди бях лидер на "бандата" ни, сега от такъв се превърнах в "човека, който винаги мълчи", в "болен от амнезия" и тн. Просто някак си не мога да се осмеля да заговоря някой, та да не говорим, че в мойта възраст (17) трябва доста да се грижа за външния си вид, но как след, като не се получва... Та научих за така наречения пилинг с IPL, искам да ви питам във всеки по-голям град ли предлагат такива услуги, в козметичен салон дали ще има, и, колко горе доло излиза? А, другия ми въпрос е ако реша да отида на козметичка вместо на този лазер дали ще ми помогне с нещо? И ако ходя веднъж в седмицата дали ще има резултат и за, колко време ще е той? Мерси. Ще се радвам да се отнесете по-сериозни с темата.

ПОЛ&ВЪЗРАСТ?!

пилинг с IPL изобщо няма да реши проблема, но пък може и да си щерка/син на някой "честен частник" и ще последва терапия със скенар, после с плазмата на д-р......etc.....я пиши на ЛС


ако наистина е така - с цената за "излекуването" на две твои пъпки, ще направим НеПравителственаОрганизац ия/НПО/ и две деца Момиченце и Момченце ще ги вземем от Детски дом, ще ги отгледаме и изучим.
от Две пъпки.
става ли?

dizzyemmy
02-25-2009, 19:41
отиди на дерматолог. моята програма е лосион за почистване NeoStrata, после Exfoliac 200 с комбинация от витамини Dermabion , за по-малко от месец имах видим резултат и продалжавам с това и дълбоко почистване при козметик всеки месец- ефекта е мн голям!!! А в други теми бях видяла съвети от типа- спирт, розова вода... голяма грешка!

afterforever
02-25-2009, 20:17
Здравейте, на всички потребители на този форум. Проблема ми е доста познат на всеки един тийн в наше време, но моя е нещо по-особено и го приемам доста навътре. Става дума за любимото ни акне. От 2 години гледам да се преборя с него, но безуспешно. Преди бях лидер на "бандата" ни, сега от такъв се превърнах в "човека, който винаги мълчи", в "болен от амнезия" и тн. Просто някак си не мога да се осмеля да заговоря някой, та да не говорим, че в мойта възраст (17) трябва доста да се грижа за външния си вид, но как след, като не се получва... Та научих за така наречения пилинг с IPL, искам да ви питам във всеки по-голям град ли предлагат такива услуги, в козметичен салон дали ще има, и, колко горе доло излиза? А, другия ми въпрос е ако реша да отида на козметичка вместо на този лазер дали ще ми помогне с нещо? И ако ходя веднъж в седмицата дали ще има резултат и за, колко време ще е той? Мерси. Ще се радвам да се отнесете по-сериозни с темата.Ъм значи не си социално активен понеже....имаш акне?.....an hero now plox.



ще ти дам един съвет...може и да не ти хареса..значи вуичото на най-добрата ми приятелка живее в Англия..и аз си го бях запомнила като пъпчивко..начи ставаше въпрос за..уникални пъпки и страшни белези..просто като го погледнеш нищо друго не можеш да видиш..не бях го виждала една година..и това лято отивам във въпросната моя приятелка и се разминавам с адския пич..и тои ми казва"здрасти" и аз втренчена не мога да познач,че е той...просто супер..лицето му..заедно с белезите(наистина феноменално) се изчистило..станало като бебешко дупе..все едно от пълна промяна си идваше..и после като питах приятелката ми какво е станало с него и тя ми каза просто,че тои бил спрял да яде месо..станал стриктен вегетарянец..и без никви мазила,а с добра хигиена..за 1 година ии нов човек..та ако ти стиска опитаи..:)Да нека да се лишим от жижнено важни храни, за да изглеждаме социално приемливо....seriously....are you retarded?

Защо не вземеш да се лишиш от жизнено важното ти седене във форума или пред компютъра изобщо и да седнеш да понаучиш български, че като те гледам едно изречение не можеш да вържеш САМО с български думи (пропуски в знанията?!). Аз за човек, умрял от вегитарианство, не съм чувал. Плюс това социалната активност е доста психологическо занимание, а външния ти вид може да голяма степен да влияе на психиката и дори самочувствието ти. Ти очевидно нямаш такива проблеми, за целта тряа пробваш да излезеш навънка малко. :lol:

Иди на дерматолог и говори с него, той ще ти даде най-доброто решение на проблема ти, ще бъде по-адекватен от доста от нас.

stealthyGirl
02-25-2009, 20:22
По-скоро имаш психичен проблем. Това си е съвсем адекватно мнение!

@afterforever, а ти като даваш съвет ходил ли си при дерматолог, и то за този проблем?! Аз пък ти казвам, че и сериозно и "несериозно" акне да имаш ти дават само модерните в момента продукти против акне, които са над 50лв. задължително. Трябва да имаш връзки, за да ти правят изследвания за хормони, и въобще, за да ти обърнат достатъчно внимание. Може и да не са всички дерматолози такива, но досега и високо и нископлатени, все на еднакви съм попадала, и то всичките препоръчани, 'щото били много добри... Смятай.


мисля , че се зимаше антибиотик
абе не е за подценяване
то това си е болестТи си болен! К'во го плашиш - когато е младежко акне не е болест! А и к'во за всичко взимате антибиотици... Те не са шега работа.

Не, не.. автора отиди при психото да си поговорите за най-важното... И междувременно се мажи с нещо, което поне г/д ти действа, не е нужно да си сваляш кожата, млад си още. 8-)

alex4eto0o1029
03-02-2009, 08:35
искам да попитам някой ако знае дали е нормално по време на пубертета (аз съм на 15 почти) да имам пъпки и по гърба и раменете? Ужасно е,през лятото ме е срам да нося потничета и т.н. И ако е нормално, как мога за около 3-4 месеца да ги махна (смисъл до началото на лятото)? Спешно е,моля Ви помогнете :( имам и още един проблем,но той май не е за тази тема,говоря за стриите но за тях някой друг път ;)

Kanela
03-02-2009, 11:22
Приятеля ми имаше сериозен проблем с пъпките, но с упоритост и търпение се махнаха.Сега лицето му е чисто :) Крема се казва "Скинорен"(с оранжевичко е) и се продава на аптеките.Нанася се само на пъпките и то ФИНО И НЕ ГОЛЯМО КОЛИЧЕСТВО,вечер преди лягане и сутрин-на измито лице!А като крем за цялото лице с две ръце препоръчвам Vichy NormaDerm (дневен!!!).

MaLty
03-02-2009, 12:24
:-x :-x :-x :-x :-x :x :-x :x :-x :-x :-x















8)

patenceto39
03-03-2009, 12:37
Аз също преди години имах проблеми с акнето, нашите ръснаха сумати пари за "чудотворни" скъпи мазила, но нищо не действаше и това определено понижи самочувствието ми. Колкото и невероятно да звучи, единственото, което ме спаси беше силицилов спирт с малко разтворен цинк в него. Използвам го от 5 години и забравих за проблемите.
При акнето много мажна е хигиената. Добре ще бъде да се консултираш и с кожен лекар, защото проблемът може да се дължи на друго.

MrUndaztood
03-08-2009, 00:00
Значи и аз бях така.Мих се с какви ли не маски и гупости и резултата се влошаваше.Но от 1 месец взех да използвам Зинерит (12 лв) и Гентамицин (крем - 3 лв).Взех да си мажа с Зенерита цялото лице 3 пъти дневно.После пък на другият ден редувах с гентамицин.
Изчисти ми се почти напълно,само няколко малки червени пъпчици,върху,които сега работя с Далацин Т (6 до 12 лв) и Ихтиол (3 лв) (върху някои,които се опитват).
Никога всичко горе,не го използвай заедно и в 1 ден!
Друг вариянт (но на твоя отговорност) - Бензонов Пероксид.Страшно и безотказно средство.Четох,че освен,че ти изчиства лицето на 100% винаги,може да ти създаде проблеми...просто ти е бедна фантазията.Избелва и тъканни материи(дрехи).Но си зависи от човека.Него не съм го пробвал,изпробвал съм горе написаното,то и без това в Далацин Т има много малко количество от този бензонов пероксид.
Самият БП е много,много труден за намиране в БГ и в аптеките ще те изгледат като гръмнати.

Че храната влияе на лицето...тези митове за развенчани отдавна,така че не се занимавай.Жертваш 1,навличат ти се 10!

До колкото знам,самото акне на лицето,тъй като самото лице било разположено по мериодионалните линии на жлъчката,самата жлъчка,за да сигнализира,че има проблем си го изкарва с това.За това,трябва да се стимулира отделянето на секрети от нея,с приемането на храни (пр.жълтъка на яйцето,хлебна мая и прочие,вж.Google).