PDA

View Full Version : Проблем с резолюция



masterbin
01-30-2009, 23:40
Днеска си карах компа малко на ремонт,и там му вклучиха една плазма незнам колко инча ма по малка от моита и сега абсолютно всички игри ми седат с орязан екран отстрани колкото и голяма резолуция да дам не става седи си орязано (резолюцията му е 1440x900)


*Липсва описателно заглавие!
Точка 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

masterbin
01-31-2009, 00:51
А ако задам 1440х900 ми седи малко разтеглено модела на монитора е Samsung SyncMaster 923nw

Samoten89
01-31-2009, 07:42
1440x960 po принцип е разтеглено. Дай го на 1024х768 и след това мърдай картината с бутоните на монитора. Няма как да няма просто. Horizontal Vertical. Явно са пипали настройките. Ако никой не ти е пипал компа явно проблема е в софтуерна промяна предполагам Ati Catalyst Control Center или Nvidia Desktop Manager. Потърси, че и те имат такава опция за местене на картината. Смяната на refresh rate също указва влияние. Виж я на колко е. По стандарт е на 60 херца.
Desktop-right click-properties-settings-advanced

masterbin
01-31-2009, 12:21
1440x960 po принцип е разтеглено. Дай го на 1024х768 и след това мърдай картината с бутоните на монитора. Няма как да няма просто. Horizontal Vertical. Явно са пипали настройките. Ако никой не ти е пипал компа явно проблема е в софтуерна промяна предполагам Ati Catalyst Control Center или Nvidia Desktop Manager. Потърси, че и те имат такава опция за местене на картината. Смяната на refresh rate също указва влияние. Виж я на колко е. По стандарт е на 60 херца.
Desktop-right click-properties-settings-advanced Пробвах го първо това но картината изчезва в "орязаното" а тва за Nvidia desktop manager... и него го гледах да на 60 е там сичко е ок ... все още не знам на какво се дължи това :(

masterbin
01-31-2009, 14:10
Хайде де хора помощ !!! :(

Samoten89
01-31-2009, 19:58
Пробвай различни херци. 70, 75 и 80. Ако не се поддържат ентър натискаш. ако ти стане, черен екрана и ще върне на старите настройки. Ако не стане и се прецакаш Ф8 натискаш и enable VGA mode като Ф8 се натиска като показва колко памет/процесор имаш помпиш на няколко пъти F8 за всеки случай. Аз имам предвид да изместиш екрана софтуерно, а не хардуерно Wink. Не гледай само Refresh rate. Screen Adjustment там отиди. Хубаво е във фирмата да звъннеш да питаш променяли ли са някаква опция. Според мен са забравили нещо.
Nvidia Settings - Nvidia Display - Analog Display от там в ляво менюто Screen Adjustment.


Друго просто не се сещам. От Enable VGA Mode може да се оправи, но е досадно винаги така да стартираш компа де.

term0t0
01-31-2009, 21:28
Аз ти казвам повече такива монитри не ползувай..Карай си на стандартните..Аз съм с Samsung SyncMaster 720N мамин убавец :-)

masterbin
01-31-2009, 23:29
Аз ти казвам повече такива монитри не ползувай..Карай си на стандартните..Аз съм с Samsung SyncMaster 720N мамин убавец :-) Не е от монитора ..