PDA

View Full Version : Как мога да върна косата си



sladkata90
01-31-2009, 08:45
Проблема е,че вече истинската ми коса не прилича на нищо.От 3 месе;а не съм я оставялада изъхне сама.Винаги ползвам преса сешоар маша,топирвам я ползвам лакове и куп други нещa.Сега мисля да се пострижа до раменете и да спра да ползвам всякакви нещо до април-май.Вярно,че косата ми няма да е хубава,но за сметка на това ;яло лято ще имам хубава коса или поне така мисля...

bonbon_
01-31-2009, 08:58
Вземи си кристали за коса .. и може някоя маска да правиш ..

НЕ я оставяй без балсам след миене .. и ако можеш я мий на 1 седмица за да не се изтощава косъма .

За тревитаминол /предполагам си чувала/ но не мога да ти кажа нищо относно него, защото той е за сгъстяване и растеж. Но все пак може да пробваш и с него.

Също така си избери хубави шампоани - аз ползвам на Гарниер и съм много доволна /серията Фруктис/


:)

foreverr
01-31-2009, 10:23
Toва с подстригването е добра идея, тъй като ще махнеш насъфтялото и сухите крайща.И след като се подстрижеш забрави всякъкви преси, маши, сешоари , лакове, пяни и тем подобни!!Каот забравиш тях започни да използваш маски за коса, също така и кристали за коса-препоръчвам ти на биофарма.Те се нанасят след всяко къпане на крайщата на косата.Кристалите бяха около 10-15 лева голямото шишенце което ще ти стигне за много време.А маските по принцип са на цени 5-10 лева, но си купи, защото те правят косата много хубава!

SoFarSoG00d
01-31-2009, 11:12
Максимално къса коса и много маски,никакъв сешоар,пяна или лак.Ако се надяваш косата ти без подстригване да се оправи няма как да стане,вече увредения косъм си остава такъв и единствения начин е ножицата,тези кристали са пълни измислици и маркетингови трикове :).Ако можеше човек за 10-15 лв да си оправи косата охоооо .

varnen4e
01-31-2009, 11:40
Да, наистина добре си го решила.. Това май е единствения начин, от личен опит ти го казвам. Махни изцяло химията и горенето и си вземи заздравяващи продукти.. има купища такива.. все нещо се надявам да ти помогне.
Успех. :)

sladkata90
01-31-2009, 12:15
Благодаря на всички! :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

kalpazanka
01-31-2009, 12:20
Може и герикапс да си вземеш. Просто израстващата ти коса ще е подхранена. Аз вече мога да се похваля с много симпатични пухчета.
Вземи си бадемово масло, втривай го в краищата; вземи си спрей на Глис /новия cell repair или с масло от дива роза/. Кристалите вече фризьорката ми не ги има за панацея, а препоръчва продукти на Глис.

Liar
01-31-2009, 12:48
Използвай маска за суха коса,спрей или кристали,за да и придадат по-добър вид.Може преди миене да си правиш маски със зехтин или растително масло,като първото не го слагай в корените,ако косата ти не е суха там.

roshavka
02-02-2009, 17:34
добре си решила да я подстрижен,максимално късо ,което да ти отива разбира се :)
маските,балсамите и точните продукти са задължителни

marilyn
02-02-2009, 20:49
И аз мисля, че решението ти е добро, защото наистина увреденият косъм няма как да се възстанови ... подстрижи се повечко и спри с тая химия за да не става по-зле положението. И според мен е по хубаво да не ползваш готови маски, ами да си правиш самичка, поне знаеш какво слагаш на косата си. :) Успех.

My6mYLka
02-02-2009, 21:07
зн с кристали косата става мн хубава но аз мисля че ако се пострижеш до раменете ще направиш нещо хубаво :) . Сигурно пак ще използваш тези изгарящите продукти . . . не че аз не ги използвам де 8-) по добре балсами след къпане остави косата си да исъхне сама намали горенето аз това ще ти препоръчам . . . . но има и още един вариант КОЙТО ГОРЕЩО НЕ ТИ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ не че ще гу напраиш де . една фр косата и беше мн зле от горене от бои лакове маши преси и др. боклуци и се пострига 10см коса имаше и си присади коса ама не ги зн тези работи :shock: :shock: същност на нея й ходеше ама недей да пробваш само споделих 8-) 8-) дано косата ти да се оправи :)

Boot
02-03-2009, 08:25
Редовно маски и то по-добре домашни - бадемово масло, зехтин, хума - ти прецени кое действа най-добре на твоята коса :)

Nadelina
02-03-2009, 08:53
Nai-loshoto ne e, che izpolzvash presa, seshoar, pqna, lak ili kakvoto i da bilo, nai-loshoto e tova, che zaedno s tqh ne izpolzvash i maski za kosa, kristali, neshto, koeto da podhranva kosata, da q vyzstanovqva. Az si izrusqvam kosata i samo po sebe si tova oznachava golqmo izstoshtavane, a nared s ostanalite neshta si e dosta, no kosata mi ne izglejda zle. Taka che syveta mi e - maski za kosa! No reshenieto za postrigvaneto sashto ne go othvyrlqm - trqbva da se mahnat izpryhnalite kraishta.

P.S. Vsqko edno momiche, koeto iska da izglejda dobre izpolzva presa, seshoar, masha i t.n.

titinkaa
02-03-2009, 09:32
Toва с подстригването е добра идея, тъй като ще махнеш насъфтялото и сухите крайща.И след като се подстрижеш забрави всякъкви преси, маши, сешоари , лакове, пяни и тем подобни!!Каот забравиш тях започни да използваш маски за коса, също така и кристали за коса-препоръчвам ти на биофарма.Те се нанасят след всяко къпане на крайщата на косата.Кристалите бяха около 10-15 лева голямото шишенце което ще ти стигне за много време.А маските по принцип са на цени 5-10 лева, но си купи, защото те правят косата много хубава!
+1 :)

sladkata90
02-03-2009, 12:55
Az veche se postrigah do ramenata i izglejdam naistina ujasno! :x :-x
Kakto i da e...
iskam da vi pitam sled kolko vreme shte mi porasne kosata naprimer s 5cm i sega sam reshila da q ostavq mesev mesec i polovina bez presi lakove i t=n= samos maska i kristali i hininova voda.Obache iskam da pitam sled tova moje li pak da izpolzam presa i seshoar ne vseki den.V smisal shte mi se yvredi pak mn kosata

Wrathchild
02-03-2009, 13:14
Подстригвай се на 2 месеца, напълно достатъчно е, в случай, че го правиш всеки месец.
Да предположим, че косата ти расте с по см. на месец... което значи, че 5 см ще имаш след... 4-5 месеца някъде.
Ако искаш да расте по-бързо, купи си хининова вода и стимулант за коса на Икаров.

Carmen_Kass
02-03-2009, 13:42
Да, наистина добре си го решила.. Това май е единствения начин, от личен опит ти го казвам. Махни изцяло химията и горенето и си вземи заздравяващи продукти.. има купища такива.. все нещо се надявам да ти помогне.
Успех. :)

+1

marjesa
02-03-2009, 14:47
Изтощената коса много трудно се възтановява. Сега ще трябва да наблъскаш пари в химия и да се надяваш да си попаднала на нещо качествено.

111111111
02-07-2009, 12:35
По-добре се посъветвай с фризьора си