PDA

View Full Version : Резюме :(



Weakness
01-31-2009, 10:01
Ако някой може да ми помогне малко с това резюме, ще съм мн благодарна :)

Обикновено се смята, че древните египтяни са политеисти. Египетските богове са персонификация на природни стихии, събития от живота, чувства. Египетският пантеон е един от най-внушителните. Боговете живеят на земята (в храмовете) и те трябва да бъдат почитани и уважавани. Затова древните египтяни е трябвало да им отправят молитви, да им танцуват, пеят и да им принасят дарове — храна и скъпоценни предмети. Само Ехнатон, познат като „фараонът-еретик“ се опитва да наложи монотеистичната религия към слънчевия диск Атон по време на краткото си царуване.

В Египет Божествата вземат човешки образ твърде късно в Историята на страната. Отначало всички богове са били изобразявани в образ на животно: Баст-котка, Анубис-чакал, Ра-сокол и т.н. едва по-ксно те придобиват по човешки черти като се започва от тялото. В Средното Царство вече виждаме божествата с човешко тяло а главата е на животно. Това произлиза от факта, че досега поклонниците на дадено божество са го възприемали като животно. И за да стане прехода по-плавен жреците постепенно променят тази структура на боговете. По времето на Новото царство боговете са вече с ясно изградени човешки черти, дори главата на някой божества е вече човешка. Изида, Озирис, някой божества-пазиители и др.

трябва да е в сегашно време :)

amour4eto
01-31-2009, 14:31
Ами не разбрах по-точно искаш да се приведе в сегашно историческо време ли? :)

Weakness
01-31-2009, 16:05
мда :)

amour4eto
02-01-2009, 05:12
[/b] Смята се, че древните египтяни са политеисти. Египетските богове са песонификация на природни стихии, събития ор живота, чувства. Египетският пантеон е един от най-внушителните. Боговете живеят на земята и трябва да бъдат почитани и уважавани. За това древните египтяни трябва да им отправят, да им танцуват, пеят и принасят дарове- храна и скъпоценни предмети. Само Енхатон, познат като "фараонът еретик" се опитва да наложи монотеистичната религия късм слънчевия диск Атон по време на краткото си царуване.
В Египет божествата вземат човешки образ твърде късно в историята на страната.Отначало всички богове са изобразявани в образ на животно: Баст-котка,Анубис-чакал,Ра-сокол и т.н. Едва по-късно те придобиват по-човешки черти като се започва от тялото.В Средното Царство виждаме божествата с човешко тяло,а главата е на животно.Това произлиза от факта, че досега поклонниците на дадено божество го възприемат като животно.И за да стане прехода по-плавен жреците постепенно променят тази структура на боговете.По времето на Новото царство боговете са с ясно изградени човешки черти,дори главата на някой божества е вече човешка.Изида,Озирис,някой божества-пазители и др.




Ами дано съм помогнала :-D В сегашно време съм го направила,не че имаше много неща да променям...е това е :) успех!