PDA

View Full Version : За диетата на Пиер Дюкан...СПЕШНО!



Juno
01-31-2009, 10:17
Хораа умирам от глад, от сутринта съм на 3 белтъка нз какво да ям...
в момента съм на "ударния период" и трябва да ям САМО белтъчини...
кажете нещо нормално за ядене...мерси
четох за някакви рецепти ама са ми някакви сложни...дайте нещо обикновенно и нормално за ядене.По принцип тази диета е хубава, защото не се гладува, ама аз като съм тъп нз кво да ям/....

kuklichka_bg
01-31-2009, 12:01
риба

merilin1
01-31-2009, 12:07
Ч И С Т И П Р О Т Е И Н И :От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и колкото ви се прииска.Разрешено ви е и да ги смесвате.

I. Постни меса
Това са : телешкото,говеждо и конско
- Говеждото-всички части,които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът,филето, ростбифът,забранени са рибицата и котлетите,които са прекалено тлъсти.
- Телешко: позволени са шницелът и частите за печене:котлетите също могат да се консумират,след като се отстрани тлъстата им част.
-Свинското и агнешкото са забранени през ударният период, през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни
Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло,олио,сметана нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.
Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 %
II. Дреболии:От тази категория е разрешен черният дроб-телешки,говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици,които не са тлъсти.Колкото до говеждият език-консумирайте му само върха,който е най-постната част.Черният дроб е ценен с високото си съдържание на витамини,които са изключително полезни през период на отслабване ,но за съжаление е богат и на холестерол,поради което се изключва от менюто на предразположените към сърдечно-съдови заболявания.
III. Риби: За тази категория храни няма никакви ограничения.Всички риби са позволени,все едно дали постни или тлъсти,пушени или сушени,може и консервирани в собствен сос, без олио.
Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио,на скара...но без мазнина!
IV.Морски дарове:всички ракообразни и всички миди:
скариди,омари,рази,лангист ,лангустини,стриди,миди,ра ани,охлюви
V. Птиче месо
Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн-патицата и гъската ,но при изричното условие да се консумират без кожата.
VI. Постни шунки:Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.
Традиционната шунка и джоланът не са разрешени, както и беконът,който е още по-тлъст.
VII.Яйца
Яйцата се консумират твърдо сварени или рохки, на очи,на омлет или бъркани в тефлонов тиган-без мазнина.
VIII.Обезмаслени млечни продукти/ кисело мляко,извара и сирене/
IX. Литър и половина вода дневно.

ДОБАВКИТЕ:
Обезмасленото мляко- прясно или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в приготвянето на сосове, кремове и др. подобни.
Захарта е забранена.
Оцетът,мащерката,копърът,л кът,магданозът и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимонът може да се използва изстискан върху рибите и месата,но не и като лимонада.
Солта и горчицата са разрешени,но в умерени количества.Могат да се заместят с безсолна горчица и диетична сол.
Обикновеният кетчуп не е разрешен,но има диетичен- без сол и захар,който можете да употребявате в ограничени количества.
Олиото и зехтина не са позволени!

kalpazanka
01-31-2009, 12:09
Авторе, на колко години си?

3oPuTy
01-31-2009, 12:13
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=135084.0


Ето ти 62 страници с диети подходящи за всеки период от диетата ;)

cherrypezz
01-31-2009, 12:19
Ммммм конско :grin:

:D :D :D

Dian4ety
01-31-2009, 18:54
http://prikachi.com/users/didondyrcho/3T.jpg



Офф топик :

Ммммм конско :grin:

:D :D :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: