PDA

View Full Version : Има ли начин да помогна на един приятел ?!?



mitkom89
01-31-2009, 10:41
Здравейте, от доста време един от най-добрите ми приятели изключва напълно... Проблема според мен е следния, от 4-5 години пуши редовно трева, а и напоследък е редовен по казина и игрални зали... Искам да попитам ако сте имали такъв случай как сте му помогнали да се нормализира, защото напоследък дори не може да проследи разговора за какво става дума... Не може да върже 5 думи на кръст...

s3xy
01-31-2009, 12:50
скоро в даскало в ЧК ни говореха точно как можем да помогнем ако знаем че някой е яко пристрастен и даже май имаше някакъв сайт, ей това е май http://www.drugsinfo-bg.org/bg/ виж там и дано му помогнеш!

varnen4e
01-31-2009, 14:40
Опитай се да го отклониш от тези неща, като си намерите по- различно забавление.

DevilWish
01-31-2009, 17:49
Да пушиш трева не те прави наркоман. Не те прави не нормален или абе . . какво да обеснявам де да знам.Това, че е пристрастен към такива игрички е 10 пъти по-лошо от това, че пуши трева.Отърви го от казината, защото познавам човек, който остана без цент, заради тези игри.А тревата не му прави нищо на момчето ;)

iv4oiv
01-31-2009, 22:25
Да пушиш трева не те прави наркоман. Не те прави не нормален или абе . . какво да обеснявам де да знам.Това, че е пристрастен към такива игрички е 10 пъти по-лошо от това, че пуши трева.Отърви го от казината, защото познавам човек, който остана без цент, заради тези игри.А тревата не му прави нищо на момчето ;)

Ами дааа, ами как. Нищо не му прави на момчето. Как ще му прави. Тя е ТОЛКОВА безвредна... Все едно диша въздух или пие вода. Даже водата е по вредна от тревата ...
Естественно че е вредна. Това е НАРКОТИК и той е пагубен за психиката. Стигнал е до там това да му дава смисъл в живота.
Щом е стигнал и до хазарт ... има 1 изход - затвора или клиника за лечение от зависимости - нарко и хазартни ...
Няма начин в ежедневието да му се помогне ....

mitkom89
01-31-2009, 22:49
Да пушиш трева не те прави наркоман. Не те прави не нормален или абе . . какво да обеснявам де да знам.Това, че е пристрастен към такива игрички е 10 пъти по-лошо от това, че пуши трева.Отърви го от казината, защото познавам човек, който остана без цент, заради тези игри.А тревата не му прави нищо на момчето ;)

Не си говорил с човек, който не може да си проследи собствената мисъл!!! Не е пристрастен... знае какво му прави, но просто си го харесва... Няма как да му отклоня вниманието... не приема съвети... Аз се чудя дали да споделя с родителите му ?!? Но това ще се окаже пагубно за приятелството ни...