PDA

View Full Version : Размазан екран



LittleWoman
01-31-2009, 13:12
Екрана ми доста често става размазан.Личи най-вече,където са буквите.Когато наместя кабелите,свързващи монитора и процесора се оправя що-годе,обаче след известно време отново е размазва? :-o Идея от какво може и да е и как да се оправи?

n0x
01-31-2009, 14:37
Екрана ми доста често става размазан.Личи най-вече,където са буквите.Когато наместя кабелите,свързващи монитора и процесора се оправя що-годе,обаче след известно време отново е размазва? :-o Идея от какво може и да е и как да се оправи? от тях е проблема, при мен екрана ставаше - жълт,розов, черен , замъглен купих си нови кабели и се оправи

Samoten89
01-31-2009, 19:49
Екрана ми доста често става размазан.Личи най-вече,където са буквите.Когато наместя кабелите,свързващи монитора и процесора се оправя що-годе,обаче след известно време отново е размазва? :-o Идея от какво може и да е и как да се оправи?Интересно как се свързват монитор и процесор :) =) :-o . Намести кабелите така, че гравитацията да не ги привлича. Демек да опират някъде на сигурно или ги заклещи с нещо в горната част. Явно леко се изкарва кабела. Не мисля, че е нужна смяна ами просто правилно разположение. Има едни винтове които могат да се свържат към видео картата, които са на кабела на монитора. Затегни ги на макс и двата. Тогава не би трябвало да има проблем. Проблем ако има може да е горе в кабела точно където влиза в монитора. Тогава може би смяна ще трябва, само дето мисля, че само много старите кабели могат да се сменят на старите компютри. Но от самият монитор може би зависи. Може да пробваш с преходник през DVI ;).

LittleWoman
02-02-2009, 19:13
Екрана ми доста често става размазан.Личи най-вече,където са буквите.Когато наместя кабелите,свързващи монитора и процесора се оправя що-годе,обаче след известно време отново е размазва? :-o Идея от какво може и да е и как да се оправи?Интересно как се свързват монитор и процесор :) =) :-o . Намести кабелите така, че гравитацията да не ги привлича. Демек да опират някъде на сигурно или ги заклещи с нещо в горната част. Явно леко се изкарва кабела. Не мисля, че е нужна смяна ами просто правилно разположение. Има едни винтове които могат да се свържат към видео картата, които са на кабела на монитора. Затегни ги на макс и двата. Тогава не би трябвало да има проблем. Проблем ако има може да е горе в кабела точно където влиза в монитора. Тогава може би смяна ще трябва, само дето мисля, че само много старите кабели могат да се сменят на старите компютри. Но от самият монитор може би зависи. Може да пробваш с преходник през DVI ;). :oops:
Ако разбирах чак толкова мислиш ли ,че щях да питам?
Я обясни малко по-подробно за тия винтове,че както виждаш хич ме няма в тия работи... :lol:

Samoten89
02-03-2009, 08:08
Екрана ми доста често става размазан.Личи най-вече,където са буквите.Когато наместя кабелите,свързващи монитора и процесора се оправя що-годе,обаче след известно време отново е размазва? :-o Идея от какво може и да е и как да се оправи?Интересно как се свързват монитор и процесор :) =) :-o . Намести кабелите така, че гравитацията да не ги привлича. Демек да опират някъде на сигурно или ги заклещи с нещо в горната част. Явно леко се изкарва кабела. Не мисля, че е нужна смяна ами просто правилно разположение. Има едни винтове които могат да се свържат към видео картата, които са на кабела на монитора. Затегни ги на макс и двата. Тогава не би трябвало да има проблем. Проблем ако има може да е горе в кабела точно където влиза в монитора. Тогава може би смяна ще трябва, само дето мисля, че само много старите кабели могат да се сменят на старите компютри. Но от самият монитор може би зависи. Може да пробваш с преходник през DVI ;). :oops:
Ако разбирах чак толкова мислиш ли ,че щях да питам?
Я обясни малко по-подробно за тия винтове,че както виждаш хич ме няма в тия работи... :lol:Е мисля. че дпстатъчно обясних. Има едни винтчета по-принцип на сините VGA кабели, които идват от монитора. Като пъхнеш кабела просто ги затягаш тях, така че кабела да не мърда. Не е трудно да се досетиш как действат. Целта е кабела от монитора, който се свързва към видео картата въобще да не мърда.

WooDy
02-03-2009, 09:54
n0x както казва ;)
Няколко медни жички са изгорели и се преебават
вземай новеи кабели 8-)

CucAgMuH
02-03-2009, 10:38
Ако разбирах чак толкова мислиш ли ,че щях да питам?
Я обясни малко по-подробно за тия винтове,че както виждаш хич ме няма в тия работи... :lol:

Предполагам се опитват да ти обеснят да си затегнеш ето тези неща:

http://www.badmin.org/error/wow2/vga.jpg

Двете винтчета, логично се завиват по посока на часовниковата стрелка, развиват се наобратно. Предотвратяват откачането/разместването на кабела от мястото за което е закачен.

Ако проблема ти не се оправи оттам, имай предвид че с времето кабела острява и е възможно на определени места, където е стоял леко прегънат, проводимостта на сигнала вече да не е в норми, което до води до известни малфункции на монитора(в т.ч. замазване на изображението). Чрез разместването на кабела може би улучваш предната му позиция(я която е стоял прегънат) и сигнала се стабилизира. Най-лесният и сигурен метод по който се решава подобен проблем е да подмениш кабела, който ако не ме лъже паметта не беше скъп(десетина лева).