PDA

View Full Version : Добрите " ние "



freak.doll
01-31-2009, 17:02
Чувствали ли сте се така, все едно вие помагате на всички, обаче на вас никой ?
Имам предвид, правите всичко за приятел, но той не го оценява... стараете се да сте " добър човек ", но никой не го оценява... всички в живота ви искате да бъдате по " лош ", да сте някак злобен, обаче вие отново сте си добрякът... какво правите тогова?
Тоест, да обобщя " какво правите в случаите когато вие сте добрият, не нараняващият другите, а приятелите ви и познатите ви са злобни или комплексирани? "

Axe_vs_Sword
01-31-2009, 17:19
Чувствали ли сте се така, все едно вие помагате на всички, обаче на вас никой ?
Имам предвид, правите всичко за приятел, но той не го оценява... стараете се да сте " добър човек ", но никой не го оценява... всички в живота ви искате да бъдате по " лош ", да сте някак злобен, обаче вие отново сте си добрякътАБСОЛЮТНО!


... какво правите тогова?
Тоест, да обобщя " какво правите в случаите когато вие сте добрият, не нараняващият другите, а приятелите ви и познатите ви са злобни или комплексирани? "НИЩО! :cry:

Giva
01-31-2009, 17:21
Такава съм да...помагам помагам ама то по едно време започват да ти се качват на главата..Не се усещат.Като стане така почвам да ставам някак злобна към тях защото се ядосвам супер много и в повечето случаи се усещат.Ако ли пък не им казвам точно това което мисля пък каквото искат да правят.Не съм ''момиче за всичко''.Тези хора които не оценяват какво правя за тях са използвачи и с тях не поддържам връзки.Просто няма смисъл...аз да правя всичко,а от другата страна да няма никой :? Такива хора не ти трябват.Намери си човек,който да знаеш че като му направиш услуга не само ще я оцени,но и при нужда от твоя страна ще ти помогне.Малко са тези хора,но пък поне знаеш на кой можеш да разчиташ.

TikvenaElhichka
01-31-2009, 17:22
A бе, човек не е ли добър към околните, за да помогне, не за оценката ;) Когато си добричък, ти се чувстваш добре и доволен от стореното. В противен случай - явно не е безкористно. :P

И ... като виждаш, че те не те оценяват и това те дразни, теглиш им една по-сочна и толкова.

killuminati
01-31-2009, 17:29
Аз съм помагал на доста познати и приятели, след което 70% от тях, като и искам помощ почват да мънкат.....
Иначе аз обичам тоя лаф "Направи добро – изяж лайно" :D

bishop
01-31-2009, 17:32
нз, на последък имам чувството че това вече се очаква от мен.
ся съм почнал най редовно да отказвам да помагам, след като последния път като спасих 1 съученичка по информатика не чух едно благодаря.

мн се дразня от хора които си мислят че съм длъжен да скачам като щракнат с пръсти.

ivcheto0o
01-31-2009, 17:35
mnogo 4esto mi se slu4wa vinagi gledam parvo problemite , jivota na drugite se trqva im pomogna :? a na men koi 6te mi pomogne :? :? NIKOI :?

DevilWish
01-31-2009, 17:36
Еми при мен беше цяла година така.Аз правих всичко за човек, който наричах най-добър приятел и накрая без извинение ми се изсра в устата и ме предаде по най-долният възможен начин и се опита 100000 пъти да ми направи живота черен.
Какво правя в този момент ли?Нищо, приех факта, че приятели нямам.Приятел ми е майка ми, няма никога да ме предаде и гаджето.Имам една единствена истинска приятелка, но за жалост съм далече от нея. Никой друг. ;)

Axe_vs_Sword
01-31-2009, 17:47
И ... като виждаш, че те не те оценяват и това те дразни, теглиш им една по-сочна и толкова.И тогава не стига, че ще си сам, ами и мразен

Mi6inka
01-31-2009, 17:57
о0хх... това в днешно време е ежедневие... за жалост... иначе се сърдят ,когато не им помагаш.... ама ако трябва те да помогнат... Всеки гледа себе си.. и аз като повечето от вас съм се уверила че няам истински приятели .. или поне покрай мен.... Какво правя ли... помагам до толова на другите,колкото аз да се чувствам добре ,че съм помогнала... не очаквам нито благодарности нито върната помощ (така или иначе няма да я получа,поне да не се надявам да ми става още по-кофти).... ии така

sasha_90
01-31-2009, 18:48
Чувствали ли сте се така, все едно вие помагате на всички, обаче на вас никой ?
Да,за съжаление.Чувството е ужасно и ти идва да се скриеш някъде и да не се покажеш.


" какво правите в случаите когато вие сте добрият, не нараняващият другите, а приятелите ви и познатите ви са злобни или комплексирани? "
Тегля им по една(най-често наум).Нека ме нараняват като искат.Но да внимават,защото като ми мине ще си имам 1 на ум.

m3talmania
01-31-2009, 18:55
Преди помагах често и на непознати даже. Мислех си, че някой забелязва... Мачкаха ме и аз пак помагах... Мислех си, че едва ли не се излагам. Вече не очаквам от никой нищо, но пак помагам когато мога. :-|
Всичко се връща. :wink:

Jesus
01-31-2009, 18:58
Аз помагам на всички защото така мисля че е редно :) пък за възнаграждене Господ ще реши :)

Bellatrix
01-31-2009, 19:01
Аз доста съм помагал на достна познати и приятели, след което 70% от тях, като и искам помощ почват да мънкат.....
Иначе аз обичам тоя лаф "Направи добро – изяж лайно" :D
+ 1. :D Същия бъркоч.

illidan_stormrage_bg
01-31-2009, 19:02
1 fr ми казва направи добро, яж говно.

MartyParty
01-31-2009, 19:29
Намирам си нови приятели и познати.

hrisis
01-31-2009, 20:05
Ох, колко ми е познато всичко това. Когато усетя, че ме използват.. продължавам да съм добра и нищо не правя, просто си имам едно на ум за хората, от които не мога да очаквам подкрепа... :( :?

N0_feAR
01-31-2009, 20:25
Случвало ми се е, даже доста често. Абе кофти тръпка. Да ти кажа, вече спрях да се впрягам толкова. И без това нямам истински приятели, всички са някакви черногледи, вечно сърдити и обидени, отчаяни от живота. То прайш добро, ама не можеш вечно да си им на разположение. В един момент просто ти писва и единственото добро, което правиш е за роднините и себе си.

sexy_for_you
01-31-2009, 21:30
Мисля,че и аз спадам към добрите "ние".Не мога да направя нищо поради причината,че се описвам с по-горните ти изречения.Сдухвам се и се депресирам и до там.

ThePowerOfLove
01-31-2009, 22:38
Случвало ми се е, Да. Не е приятно усещане :?
Какво правя? Еми правя си изводи за дадените хора ;) понякога и се отчайвам :( ..

alwaysnforever
01-31-2009, 23:26
За жалост ми се е случвало..да правиш всичко за даден човек, а после да те заебе заради някой друг :? ..жалкото е, че такива хора не осъзнават какво са направили..и когато ти направиш и най-малката грешка те изкарват най-лошия и едва ли не, човекът на който не му пука и т.н..
А по въпросът какво правя..? Ами винаги си имам 1 на наум за този човек (в случай, че се оправим..макар че след голямо разочарование е доста трудно) или просто спирам да контактувам с него..и се сближавам с други хора..разбрах, че не трябва да се ядосвам, заради грешките на другите, а трябва мн мн да не ми пука, но просто не съм такъв човек и не мога да направя такова нещо.... :( :( [-X

kuklichka_bg
02-02-2009, 12:03
Бах ги сички и са осъзнаха :x

cwe7ka
02-02-2009, 16:54
Аз гледам да се отнасям към другите така, както искам да се отнасят с мен. Друг е въпросут, че др не са толкова добрички, но такъв е животът. Не можеш да контролираш нещата, които ти се случват, но можеш да контролираш отношението си към случващотото се :)

kris4uuuu
02-03-2009, 11:58
Spriah ad pomagam...Polovinata mi sau4enici izklasiavat aposle dori ne te poglejdat!!!Sledva6tiat pat pone da si napraviat pi6tovi....vse triabva da pro4etat ne6to :D

krisence
02-04-2009, 05:40
За съжаление и аз съм така. Помагах на новите си съученици кво нищо не помогна. Затова сега съм един вид сама. Нямам си много приятели в даскалото ама по добре един истински отколкото много но фалшиви :)

Blab
02-04-2009, 05:47
Аз гледам да се отнасям към другите така, както искам да се отнасят с мен. Друг е въпросут, че др не са толкова добрички, но такъв е животът. Не можеш да контролираш нещата, които ти се случват, но можеш да контролираш отношението си към случващотото се :)
:)