PDA

View Full Version : Маслени бои



lovetanya
02-01-2009, 06:58
Здравейте! Купих си маслени бои и съответно някакъв разредител за боите. Бих искала, ако някой се е занимавал с маслени бои, да ми каже горе-долу по колко разредител се слага в боите...Знам, че въпроса може би ще прозвучи малко тъпо, но просто за пръв път се занимавам с това и съм абсолютно начинаеща. Благодаря предварително! :)

sasi1seint1saskata
02-01-2009, 10:11
здравей :)
първо разредитела не се слага в боите,а в отделна чашка,за предпочитане да е здрава стъклена чашка,защото може да се разтопи ина4е.За разредител се използва терпентин.
в чашката сипваш най-много 3 пръста разредител и си топка6 4етката там,трябва да има6 и парцал,в който да бършеш,защото ина4е мн ще разредиш боята.в разредитела се топи малко и пестеливо,а иначе да знаеш,че маслото доста бавно съхне,една седмица някъде.тъй че ако искаш по бързо съхнеща боя,си вземи акрил,който е на водна основа :)

lovetanya
02-01-2009, 11:23
Мерси много...Мале аз нищо не съм знаела! :)

sasi1seint1saskata
02-01-2009, 14:51
eee няма защо,пак заповядай и приятно рисуване :)

LiL_MeoW
02-15-2009, 19:24
с терпентина или там къвто разредител си си купила се работи като с водата при акварела.. миеш четките в него няма ко да разреждаш

lovetanya
02-19-2009, 08:36
с терпентина или там къвто разредител си си купила се работи като с водата при акварела.. миеш четките в него няма ко да разреждаш

Да схванах...просто ми трябваше мънчико помощ, щото съм новак! 8-)

WILD__BOY
02-20-2009, 18:56
рисуването с масло има много много тънкости и определено не се усвоява лесно. препоръчвам ти да потърсиш професионална помощ при усвояването на тази нова за теб техника

LiL_MeoW
02-20-2009, 19:06
рисуването с масло има много много тънкости и определено не се усвоява лесно. препоръчвам ти да потърсиш професионална помощ при усвояването на тази нова за теб техника

Много хубаво казано. + това не съхне за седмица ... за да видиш истинският цвят на нанесената боя се поевява след около 6 месеца, тогава вече е наистина изсъхнало. Пробвай с акрил, а и няма да използваш разни отрови - водичка, чиста работа.

lovetanya
02-27-2009, 05:47
Много благодаря за всичките ви съвети :-)