PDA

View Full Version : Какво мислите за Windows Vista



TheSameDevil
02-01-2009, 10:04
Моето мнение е че Вистата е претрупана с толкова много излишни работи и много бави от това.Има екстри които само бавят пък от 1 година сам с Виста и не сам ги отварял даже.Производителноста на XP SP3 е много по голяма.Имам чувството че там са заложили повече на дизайна отколкото на функциите.
Вие сте. :?

T3RROR
02-01-2009, 10:35
Аз съм с Windows Vista Ultimate SP1 x64 и съм страшно доволен. Компа ми е Athlon X2 5400 (2.80GHz) 3GB RAM картата ASUS GeForce 9600GT и нямам проблеми. Върви като XP. С виста съм понеже не върви някак се на такъв компютър да си с XP. А и поддържа DirectX10 който е задължителен за новите игри. И на стария процесор - Athlon 64 3500+ вистата вървеше супер така че всичко зависи от компа. Имаш ли добър комп слагай виста, ако си с под 2GB рам - XP. Лятото ще сложа WIndows 7 като излезе Final версията. Абе с две думи за вистата - Добра но бъгава. Често ми дава сини екрани. ( често често през месеца един път, а на XP само 2 пъти ми се е случвало ) :D

Samoten89
02-01-2009, 10:42
Бавна е наистина! Добре върви при 64 битови процесори, но иначе има нещо много шибано в тази ОС. Има User Account Control - ТОВА Е ТОТАЛ БУЛШИТ! Значи от Майкрософт изкарват потребителите някакви олигофрени, защото не знаят дали искат да си пуснат програма или не. Дори харек да влезе в компа ви той няма да е тъп, че да не натисне Позволи. Това е като в ХП един архив да искате да отворите и да ви каже, че е опасно. Ами то записването на ОС от Майкрософт е опасно. Много ме дразнят за какви ламери се показват да правят такива защитни простотии от които няма абсолютно никакъв смисъл. Нима едно тъпо съобщение ще ви промени мнението дали да отворите някой файл или не? Много ясно, че не - тогава защо е там? ЗА ДА ВИ ДРАЗНИ!
:-o
Поне в ХП не спира всичко, както във Вистата... Знам как се маха съобщението, но разберете, че е малоумно!

Jesus
02-01-2009, 10:48
http://prikachi.com/files/577306U.png

T3RROR
02-01-2009, 10:49
Това може да изключва. Аз съм го спрял. Преди не ми даваше да пуста WinRaR :D

Xanibal
02-01-2009, 10:59
БОКЛУУУУУУУУУК по ме кефи 7цата

Bu7cher
02-01-2009, 11:00
Като го пробвах не ме очарова с нищо полезно.Новите неща бяха напълно излишни...направиха си гавра,като издадоха тоя боклук.Все пак толкова години работа върху виста...и да излезе такъв боклук.След месеци да излезе 7цата,която да е наистина напред...нещо не ми се връзва.Все пак предпочитам 7цата пред Виста.А пред 7цата предпочитам ХР.

a3c1M
02-03-2009, 18:33
Vista не покрива минималните изисквания на компютъра ми. 8-)

WooDy
02-03-2009, 18:50
Microsoft Windows са създали една доста мощна и стабилна операционна система. Тя е с приятен дизайн и съвременна структура, но не бива да пропускаме и немаловажните факти, че изисква сериозни ресурси, като постоянните 512 MB , които използва в режим на пълно бездействие. Моята машина не ги усеща, но съм убеден че за много хора това би бил сериозен проблем. Друг проблем е, че Vista пак не е направена толкова удобно за работа от страна на потребителите, възнаква въпосът до колко е ПЕРСОНАЛНА ОС. Пред Microsoft се изправила сериозната задача през следващите няколко месеца да се опитат да достигнат поне една малко част или да наподобят някоя от съвременните операционни системи, доказали своите ваъзможности, като например Linux.
Вие нали знаете на какво е съкращение Vista? http://www.download.bg/upl/attachments/Vista.6930.JPG
Попринцип хората казват : "-Много бъгав windows има какво да се желае от него да се надяваме че до края на годината или поне началото на другата ще са го пооправили но маи за сега ще е така:)"
Windows Vista с кодовото име LONGHORN си е една много много обещаваща операционна система. Хората от Microsoft Доста са се потрудили и са направили доста сериозно нещо, въпреки че някой по-горе се изразиха като "бъгава работа" или други пък споменават "недоклатена работа" или още незнам каква друга работа. Да, вярно че все още има какво да се чисти по Vista-та но нека да не забравяме че това е BETA-2 което се води първия пуснат вариант за свободно тестване. Операционната система има интересен дизайн доста обновен, но все пак са запазени традиционните за Windows, start menu управлението на процесите, DOS prompt е запазен, а някой казваха че DOS вече бил в "3-та глуха". Май не е точно така, както и да е. Другото което ми направи сериозно добро впечатление е съвместната поддръжка на IPv4 и IPv6. За тези които не са много запознати какво е IPv6 това е новия стандарт за интерпретиране на IP адресите който увеличава вече задухващия се IPv4 стандарт. Има една книжка която се казва IPv6 Microsoft, погледнете за повече информация там. Другото което ми направи добро впечатление е Самия дизайн на Интернет експлорера , вярно че прилича малко на Mozila или на Netscape, но си остава Windows IE. Относно Администраторските инструменти това което прави добро впечатление е че инструментите са подредени в категории и под категории. Единствения built-in user е Администратор и Guest акаунта които е забранен. Сърсърния управител е добре направен с възможност за лесно представяне и поставяне на сървъра като сърсър в мрежата има Active Directory, DHCP, DNS общо взето основните неща за една по-съвременна мрежа. В менюто System tools го няма File and settings Transfer wizard. Поддържа добър и работещ Remote desktop и няколко нови иконки . В контролния панел има една опция която ми хареса доста Advance Options която дава директно управление на SCSI и SNS.
Изобщо това е една доста стабилна и обещаваща операционна система. И за малко щях дапропусна да спомена Event viewer и мониторинга на системата. Страхотно добре са направени, както също и организиране на полизите и потребителските права. Е определено започва да става интересна конкуренцията Windows vs. Linux
Да, DOS промпта е запазен, но DOS - не. DOS няма да отиде в трета глуха скоро, но прави разлика между DOS и това, което го има в Windows от XP насам. На пръв поглед това, което го имаше в 98 и това в ХР не изглеждат различни, но ето един по-видим и прост най-общ пример - в 98 се извеждаше с командата command (от command.com) в диалога Run, а в ХР се превърна на CMD. Тъй че това е по-скоро шел, отколкото DOS, а от двата - cmd.exe е по-малко дос-съвместимо всъщност.Има определено доста интересни виждания както от икономическа, така от пазарна и техническа гледна точка на участници в този форум. Определено ме изненадаха ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ маркетингови анализи ! Въпреки това нека да видим , може да се окаже че Microsoft ще вземат да фалират и тогва да му мислим всички какво ще си правим домашните си компютри? А и още се питам, или по-скоро питам администраторите и модераторите на download.bg какво ще си правят техните компютри. Е нека да видим СрИвАнЕтО на Microsoft.Каква е разликата между XP и Vista еми втория е малко по красив само това и почти нищо друго.Не си заслужава.Аз бих останал на XP.Дали XP и Vista са едно и също и какво им е различното, хм, може би някой е гледал само старт меню-то и основните неща. Първо Vista е сървърно замислен и ориентиран продукт, от което се подразбира че глупости като Games или paint не са много необходими, по мое мнение. Погледнете Администраторската среда, погледнете Event Viewer-a, погледнете мрежовите комуникации, погледнете поддръжката на IPv6. Нека да погледнем поставянето и администрирането на Active directory, или пък нека да погледнем routing manager-a. Но моеже би GPO (groupe policy object) не е изключително обновен даващ сериозни администраторски възможностти. Има още доста работа но това е все още BETA-2.Е, щом MS не се е сринал след толкова пиратство - бъдете сигурни, че няма да се срине и Vista да е неуспешна. Имам чувството, че ще се насочват към все по-малки печалби от потребителски софтуер и ще се съсредоточат на корпоративните си клиенти, от които идват истинските пари. Новият Visual Studio примерно прави чудесен пример - първо обещаваха 2 месеца, че ще пуснат всички езици само по $45 и точно, когато си поръчах VB 2005 - изведнъж решиха, че и това е много и го пуснаха безплатно 'уж само за една година'. Доста е глупаво да го кажат така - все едно 'безплатно, ама не безплатно'. MS няма да изчезнат скоро - те съществуват още от зората на персоналните компютри - фирмата изгрява със софтуер за компютър, който дори не е имал и монитор - '75 година е било. Толкова много компании са изчезнали за тия 30-тина години и само гигантите са останали - само IBM, MS и Intel са най-добрите примери за толкова стари компании. И го казвам с чиста съвест, въпреки, че не предпочитам Intel-ските процесори.Инсталира се без проблеми, работи стабилно, неизисква никакви настройки ако работи в workgroup ако работи като сърсър, изисква простите елементарни настройки като за сърсър. Дали си струва да се изхаби едно DVD, ами определено си струва, ако човека който ще хаби DVD-to има желание да го види това чудо Vista. А пък при положение че има и DVD-RW кое е проблема?

Сигурен съм че ще надделее любопитството за да се види Vista.Абе както и да е.Къв е смисала да си го инсталвам след като е съвсем малко по-добър от ХР? Основните промени са в интерфейса и ефектите.Иначе наистина е готин (изглежда много яко) ама разбрах , че е доста тежък и според мене не си струва за некви ефекти.На мене ми е нужна ОС , която да ми въши работа и въобще не ме интересуват ефектите и т.н.Е,ако прилича на Windows 1.00 или Windows 3.11 тогава бих си сменил ОС-а :) Незнам дали сте гледали или не сорса на Windows Vista, но официално има един единствен бъг, който е открит и пуснат в security сайтовете. Дори има и експлойти за него. Ето погледнете : http://www.securityfocus.com/bid/16074
Относно Vistata, и едно мнение по-горе, определено само ОСНОВНИТЕ ВИДИМИ ПРОМЕНИ са в интерфейса, а всъщност огромната невидима част си остава backgroung режим, е то и Linux е шареничък с картинки но си е сериозна система. Това са нормални неща да се прави user-friendly среди но същинската работа и сериозност да са зад "картинките и шаренииките".Много от хората тук, както и по целия свят говорят негативно срещу Microsoft. Е я погледнете какво вкарва Microsoft на този линк
http://ideas.live.com/
и тогава да продължим дискусията къде ще отиде Microsoft и колко е близо момента когато ще се сринат. Този линк отразява много полезни неща които се ползват ежедневно по целия свят. Всички са важни:
Прогноза за времето, Трасиране на пътя, OnLine Messenger, ОnLine любимите линкове и още един куп все полезни неща."След като препоръчителната за XP е 64MB" - Малко е малко..няма как да работи добре с толкова памет и незнам кой го препоръчва!
Аз лично съм пробвал как работи...зле е! На Хард диска му се завива свят!Чесно казано за "масова" употреба и аз не го харесвам ...Ако и финалната версия работи така чичо Бил го очакват тежки дни.На АМD64 и 512Мb RAM;128Mb видео се влачи нечовешки.Да не говорим,че при най-малкото натоварване започва да сече.Пълна скръб.Красиво,но засега само толкова.Аз ще си остана с ХР,защото някъде бях чел,че Vista ще има много по малко екстри,но ще е много по скъпа.
Явно тази разработка на Microsoft ще е 98% провал.А щом е 98% провал значи 95% срив на Microsoft.Ако Microsoft загуби 95% от своята Империя,Google ще са много радостни,защото Microsoft ще фалират.А чичо Бил ще си блъска главата в стената.
Все пак и Google ще трябва да поработят малко повече,за да вземат клиентите на Microsoft .
Честно казано аз не подкрепям идеята на Microsoft,но има още много време докато Vista води по използваемост с/у XP

TheSameDevil
02-03-2009, 18:56
Един приятел от Microsoft му пратиха бета да тества Windows 7.Каза че е по лоша и от вистата.Пълен боклук

ivanstef
03-10-2009, 23:07
Hit or Shit

SHIT мн ясно

LittleDude
03-11-2009, 10:11
Един приятел от Microsoft му пратиха бета да тества Windows 7.Каза че е по лоша и от вистата.Пълен боклук
На мене ми казаха, че едно трабантче изпревари Porshe 911 Turbo. Следва че поршетата са боклуци, и вместо поршета на купуваме трабантчета! :)

n0x
03-12-2009, 12:06
mn ste zabludeni 4esno

miminia
03-12-2009, 16:51
Vista е супер преебаната ... има толкова мн косури ... една недовършена версия за мен , която не струва! ; )

ivanstef
03-27-2009, 19:06
Ако вси още не сте разбрали Windows 7 е Вистата, която очаквахме. Въпреки че е БЕТА се държи много по-добре от Вистата. Качил съм я на лап-топа (малка машинка) и върви като XP. И още нещо - май забравихте какво говореха за XP преви, а сега всички го харесват.
П.С. Две думи - Пазарна икономика

FancyGirl
03-28-2009, 23:28
Наскоро си купих лаптоп на който естествено му сложиха виста... отначало си мислех, че ще имам големи проблеми защота съм чувала че много бави, не тръгват доста работи и тн но съм доволна не е лоша... бави рядко като цяло е добре :)

ivanstef
03-29-2009, 08:59
Точно за лаптоп пък е пълен та.ак. Хаби батерията почти 2 пъти повече. С това наля живота й.

golf_5_r32
03-31-2009, 09:03
Пълен та*ак си ти аз съм минал през почти всички Уиндоуси като почнем от 3.11 и ще ти кажа, че по добро от Windows Vista Ultimate x64 няма (за Уиндоус) иначе Убунту. И ако ми говорите за подобията на Sp3 мн се лъжете Sp3 с нищо не помага ама оригинала няколко пъти уин-а ми се е упдейтвал с това чудо на майкрософт и компа се срива тотално ;) а да не говорим за подобията на виста дето така сриват системата като цяло че и компота за нищо не става в послдствие :) а който иска скорост и оптимизация да минава на Xp Pro x64 :). A за лаптопите ами ко да кажа явно тука сте мн зле и не сте чували за оптимизация и на лаптопите които стават си пише Certified for Vista :) и който също така не знае може да си махаш всички добавки и кирии :)

Ето как е при мене и ми е супер удобно :)
http://195.149.248.189:8080/2009-03-31/af4499eb5344ec05a5547c34f49d40e6_120x90.jpg

PainMonopoly
03-31-2009, 09:41
На бавна щайга вистата няма как да върви.

Обаче с 64-bit Vista Ultimate компа ми мърка като котенце. Нямам никакви оплаквания засега. :)

renegade1990
04-03-2009, 18:24
Който има нещо против системата, или е празноглавец който не може да се оправи с нея, или е позьор пишман фен на някоя друга платформа, без дори да знае фактите.
Не вярвам да има някой който да не може да я подкара, и да я мрази за това, което всъщност е тъп довод.

Лично аз ползвам 64 битова Vista от 15 месеца, и съм изключително доволен.
Последно съм я преинсталирал преди 7 месеца, и от тогава е се е крашвала толкова пъти, че се броят с пръстине на едната ръка.

ivanstef
04-03-2009, 18:41
Да да, бах тея специалисти. Кво бе искаш да ми кажеш, че вистата харчи по-малко от XP :shock: :shock:
А нуберите сте вие, които още не сте разбрали, че колкото повече една система натоварва (независимо от вашината) тя е по-лоша. Не случайно хвалят Linux. Все пак не ми се води спор с тъпи снобари.

renegade1990
04-03-2009, 18:50
Те ярим у критика. (Български поздрав...)

Колкото по-малко ресурс харчи една система, толкова по нефункционална и остаряла е.
Нито можеш да направиш нещо което новите могат, нито нищо.
Снобарите са точно тея с Линукса, който за поровината неща почти не става...
А какво ми дреме дали товари или не, аз да не съм с правец.

Всеки си има определени нужди и изисквания.
Ако щеш вярвай, но има хора доволни от 98 и Макинтошовата трагедия...

ivanstef
04-03-2009, 18:53
Добре, посочи ми един Pros във Vista

renegade1990
04-03-2009, 18:55
DirectX 10.1

ivanstef
04-03-2009, 18:57
И какво печелиш от това.

Да не би да имаш Palit или 980GTX+

renegade1990
04-03-2009, 18:58
Нови възможности за развитие ми дава.

P.S. Palit е производител, а не модел.
А имам това антично чудо от края на 2007-ма година: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=376763

ivanstef
04-03-2009, 19:01
Добре, признавам те. Аз пък имам

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=2&id=43681

и нищо не ме топли. :D

renegade1990
04-03-2009, 19:04
Как да не топли бе човек, аз с моите два калорифера дето са в CrossFireX режим цяла зима не съм пускал парно, и никога не ми е било студено. :)

@До колегата дето ми се радва на ламерлъка - вземи виж другата водна тема. :lol:

ivanstef
04-03-2009, 19:07
Ясно, вече наистина спирам.

ivanstef
04-03-2009, 19:10
Нали ти казах Тихо там

renegade1990
04-03-2009, 19:11
Хах, а кой се бил наговорил после... :razz:

renegade1990
04-03-2009, 19:22
Я, селския ентелегент как вулгардно се обажда!

golf_5_r32
04-03-2009, 21:12
Аз дето винаги съм бил на Виста ще ти кажа че определено линукса е по млако товареш с повече графична среда и повече възможности но не всеки може да се справи с нея например аз НЕ мога а и софта не е толкова разпространен има но не е разпространен :) а който иска може да си сложи и МАC :) :-P


А като заговорихме за машинки моята е
Gigabyte MA78GM-S2H
AMD 4200+ 2x2100 ~ clock 2x2500
2x1gb PQI
9600GT
Chifteck 450W
и Vista 64-bit върви що годе подобаващо F.E.A.R. 2 върви на мax и Crysis War Head. П
роблема който ми прави единствено е на 64 е че рама не ми пада под 50% но и не бави самия комп :)

http://media.snimka.bg/2579/011412710-big.jpg

golf_5_r32
04-03-2009, 21:23
Я, селския ентелегент как вулгардно се обажда!Оригинален си като дЕсното ми мъдо.
Пишеш тъпотии после вкарваш тъпите си лафове. Браво наистина си оригинален.

да говорим по темата викам аз :)

golf_5_r32
04-03-2009, 21:33
Я, селския ентелегент как вулгардно се обажда!Оригинален си като дЕсното ми мъдо.
Пишеш тъпотии после вкарваш тъпите си лафове. Браво наистина си оригинален.

да говорим по темата викам аз :)Да и аз това викам.

OS1 която не товари машината колкото OS2 не означава, че OS2 която е по-тежка е по-добра.
Ламерите които не могат да се справят със Линукс дистрибуциите не правят самите Линукс системи по-тъпи.
На кратко всеки да си слага каквото му е удобно, което му върши работа.
Няма най-добра OS защото всеки има различни потребности. :)

Това е сборния отговор на целия спор :) :P 8-)

jambo_bs
04-03-2009, 21:36
WooDy майстор си в копирането на статий

golf_5_r32
04-03-2009, 21:39
0_o

golf_5_r32
04-03-2009, 21:53
какво стана ти мина ли на убунту-то

renegade1990
04-04-2009, 19:37
Какво разбирате и вие.
Вистата е най-доброто! :evil:

golf_5_r32
04-04-2009, 19:44
Какво разбирате и вие.
Вистата е най-доброто! :evil:

Абеее Windows 3.11 rlz

renegade1990
04-04-2009, 19:58
Виста, виста, виста, виста, виста, виста!

P.S. Кликай тука (http://img80.imageshack.us/img80/1511/hahahahahaha.png)!

colymoly
04-05-2009, 12:11
чувам разни коментари, че се работело трудно с тая виста :-o не се изненадвам той целия уиндоус е такъв :-D

Lav40
04-05-2009, 13:19
Производителноста на XP SP3 е много по голяма.
Това си го внушаваш!Или ако е така сегашната ти машина е съвсем за бракуване.
Лаптопа какво ли не го мъчих това ХР само заорава.После си сложих 32бит Виста(просто нямах под ръка 64)...и от тогава не съм я сменял(вече 9ти месец).
ХРто на настолния зависва и го преинсталвам през 2 седмици :D При това не с какво да е а с истинско лицензно излязло от "фабриката" на Майкрософт.Та това вече няма да се повтори,защото вече съм свободен от продуктите на МС.
Вече МС не бих препоръчал на никой.Само нещо с Линукс кърнъла! :)
Убунту е страшно удобно! :) При това върви прилично на старата ми настолна талига :D А лаптопа ще има глисти докато не се сбозят :D

cappy123
04-11-2009, 11:41
Аз бях с олекотената версия на Виста. Но все пак не бях доволна. Дизайна е супер. Но качеството определене не е за моя компютър !!! :-P