PDA

View Full Version : Компа ми се изключва самичък!



Frozenfury2
02-01-2009, 15:37
Както си играех Starcraft: Brood War изведнаж компа ми се изключи отсамосебе си. Аз го включих и си пуснах Брууд Уара ислед около 1 час пак се изключи. Помислих си, че е неюо от играта. Изтрих я и я инсталирах отнова пак същия проблем. Изтеглих я от друго място - пак сащия проблем. Изтрих я нацяло и не се занимавах с нея повече.
1 седмица по-късно инсталирам си Call of Duty 4: Modern Warfare и след като поиграх малко отново се натъкнах на същия проблем.
Интересното е че на другите игри, които играя ( Diablo 2: LoD , CS 1.6) не ми се изгася компа. Като неиграя игри пак никви проблеми. Само когато играя CoD 4 или Starcraft. Моля помогнете.

Благодаря предварително.

П.П. Не ми пише Windows Shuting down, а направо се изгася целия комп, все едно е спрял тока.

Jesus
02-01-2009, 15:55
Може би някъде нещо ти прегрява и затова се изкючва :) Предполагам видео картата.

Di
02-01-2009, 16:04
вирус

n0x
02-01-2009, 16:06
pregrqwa

vij 4e se izklu4va samo pri igri, kato e w neta ne se izklu4va za6toto ne se natovarva mnogo zna4i ne e virus.

spored men

ThEKiNgG
02-01-2009, 16:49
при мен така се случваше когато захранването беше много скапано

MadNesScHo
02-01-2009, 16:50
Смени си вентилаторите :)

Frozenfury2
02-01-2009, 17:28
Скапи ли са нови вентилатори ?

n0x
02-01-2009, 17:43
http://jarcomputers.bg/l_bg/?m=10&i=10014 сам прецАни скАпи ли са

magi_003
02-01-2009, 19:33
ili nqkakav viros, ili nqkakva 4ast ot kompa ti e se e precakala ... imah podoben problem

Samoten89
02-02-2009, 06:58
Hiren's Boot 9.7 изтегляш печеш на диск и буутваш
Пускаш и в менюто цъкаш бутоните 5 ентър 1 ентър и 2 ентър. Така започва Golden Memory Test. Оставяш го да направи един цял тест. Зависи каква ти е паметта и колко е голяма. Ако не се изпишат нови неща е ок. Ако се покажат разни цифри и букви като Матрицата разни случайни неща в червено, проблема ти е в паметта. След това, ако ти е ок паметта пускаш HDD Regenerator и чекваш целият диск.
След това оставяш една вечер компа да работи в БИОС менюто и ако на сутринта не се е рестартирал значи е от температурите по-всяка вероятност. Хубаво е да разглобиш вентилаторите, да ги почистиш и смажиш с машинно масло/парафин. Може да си купиш едно захранване до 30 лева 350-400 вата да видиш как ще работи с него. Може да иам подут кондензатор. Има просто много възможности но РАМ, Захранване и Температури са най-вероятни.

beretta92sd
02-02-2009, 07:40
Според мен проблема ти е в захранването , здава багажа, щом при по мощни игри се изключва а при по слаби като CS и Diablo НЕ, значи е напълно възможно да е от това .Защото когато играеш някоя по мощна игра примерно кадо Call of Duty тая версия която казваш освен че ползва повече ресурси като рам, видео, процесор , всичките тези компоненти ползват и повече напрежение особенно видео картата и процесора .Колкото повече натоварване толкова повече ток , като при колите колкото повече я настъпваш толкова повече гори .При тези по старите игри двете които играеш там натоварването е много малко дори никакво защото те си вървят без проблеми и на PC та с захранвания от 240 W тоест на PC от преди 10 години .
От видео картат е малко вероятно да е проблема защото ако беше от нея или нямаше да ти се включва монитора или нямаше да може да възпроизвежда графиката в играта едни черти щеше да вади или ще има графика но щети сече много почти няма да може да се играе.
Какъв ти е компа колко вата е захранването.

WooDy
02-02-2009, 10:20
Не е нито вирус нито прегрява...От играта е ;)

beretta92sd
02-02-2009, 11:10
Не е от играта .И аз го имам на моя комп тоз Call of duty ама несе изключва сам :)) ЛЕти на макс настройки играта :)

ef4etyYy
02-10-2009, 16:07
abe i moq komp se izkliy4va tukmo kat stane interesno :D mn go mraza ...

XceSS
02-10-2009, 17:05
Не е нито вирус нито прегрява...От играта е ;)

Тоя па и тоя се исказа...

yanyrum
02-10-2009, 17:18
Може би трябва да го почищиш отвътре слъчва се когато много мръсен отвътре може и да е от захранването на на мен така ми се е случвано.

Komar
02-10-2009, 21:51
вирус

Тъп ли си или да?

ТОВА Е ХАРДУЕРЕН ПРОБЛЕМ...

Топлообменна паста.. или надут кондензатор..

и видео картата не е за подценяване..

beretta92sd
02-11-2009, 07:45
От захранването , от видео картата ако е други проблеми ще му прави .
Просто захранването здава багажа неможе да се справи с напреженията . Ако е такова от 20 лв е ясно защо.На мен на новият ми комп е 100 лв само захранването.
АКо ти е някои некой знае какво PC може да си вземеш и от 20 пак захранване.Ама гледай да е минимум 400 W или 450 W не че ще бъдат реални ама поне ще върши работа.
Като ти се изключва компа сам, то е ясно от кое може да е най вече а тоест от захранването и първо започваш от там .Купуваш ново захранване пробваш и толкова.
Аз на моя стария комп съм имал всякакви проблеми, от 3 надути кондензатора до изгоряла почти цялата конфигурация.
Да не говорим видео картата ми колко пъти горя.И колко пъти съм я сменял.

HipHopBlond
02-15-2009, 15:11
вирус

Тъп ли си или да?

ТОВА Е ХАРДУЕРЕН ПРОБЛЕМ...

Топлообменна паста.. или надут кондензатор..

и видео картата не е за подценяване..

МНОГО ЯСНО, ЧЕ Е HADWARE-ЕН ПРОБЛЕМ!!!

Или WINDOWS-а го изключва, защото нещо не в частите не е добре (ва е зьащита на windows) Или имаш защита в самия компютър(ако марката е хубава най-вероятно) Преинсталваш WINDOWS-a и ако продължи значи съм бил прав и го носиш на ремонт, Успех

beretta92sd
02-15-2009, 16:17
И престависи докато праинстал Windowsa, се изключи.Няма такава програма или защита в Windows която да ти изключва компа.
Има такива програми за защита на някакъв фаил или папка с парола когато при невкарване на правилната парола компа се изключва.
Но при него случая е такъв че става когато играе някоя по тежка игра.
Аз ти казва проблема ти е в Захранването.

ionicle
02-17-2009, 15:52
на мнение съм че си прав, само дето ако ми окачествяваш Brood War от 98ма като тежка игра, значи компа му трябва да е от началото на 90те.........

трябва да е от захранването щом се изключва а не се ресва компа. не е нито от памет, нито от харда. нито от видеото. ако беше така щеше или да забие с така любимия ни на всички BSOD, или да се ресне. щом гасне, захранването е.

beretta92sd
02-17-2009, 22:28
Ами при брудлоара и по принцип при стратегийте кадето се водят големи битки и така нататъка и има много единици , колкото повече персонажи има в играта извършващо някакво действи толкова повече натоварва процесора .Примерно събрал си една армия от 500 войници и ги пуснеш да се бият срещу още толкова , това е бая товар за процесора да обработи тая информация.
То нее един и същ ресурс при всяка игра от процесора или видеото.

hugeZ
06-25-2011, 14:56
Според мен е от рам-та. Или пък много грее. :-)