PDA

View Full Version : мед



girl4eety
02-01-2009, 16:17
Здравейте!
Харесала съм си една диета и от утре я почвам, но пише сутрин една чаша с вода и МЕД :-o :-o :-o :-o но ми стана чудно от МЕДА не се ли дебелее а го дават за диета

NaskoKaulitz
02-01-2009, 16:18
Аз по принцип мразя мед, но си правя маска за лице от него, с мляко :)
ПС иначе предполагам че се дебелее, то е само захар :(

Dian4ety
02-01-2009, 16:19
Аз мисля, че меда е едно от сладките неща от които не се дебелее.. ама не съм сигурна :-o

SoFarSoG00d
02-01-2009, 16:19
От мед не се дебелее,той е адски полезен за метаболизма и присъства във всяка диета като заместител на захар.

pifiella
02-01-2009, 16:22
не се дебелее!Зависи по колко ядеш разбира се,но от 1 лъжичка нищо няма да ти стане........
Еи и аз от утре съм на диета..успех!!! :P

billytalent
02-01-2009, 16:22
Каква е тази диета ???

shell
02-01-2009, 16:24
он тего не се дебелее,организма го усвоява много бързо и е много полезен :) Така,че давай смело и успех с диетата

Jesus
02-01-2009, 16:33
Сутрин на гладно чаша топла вода с мен :)

SoFarSoG00d
02-01-2009, 16:34
Здравейте!
Харесала съм си една диета и от утре я почвам, но пише сутрин една чаша с вода и МЕД :-o :-o :-o :-o но ми стана чудно от МЕДА не се ли дебелее а го дават за диета
По време на диета се консумират 4 супени лъжици мед на ден,а медът с вода сутрин се пие за да се прочисти организма,в смисъл да отидеш до WC-to,така че медът е задължителен.

Giva
02-01-2009, 16:37
Пчелният мед се използва основно като хранителен продукт. Той е източник на бързо освобождаваща се енергия и лесно усвоими въглехидрати. При ежедневна употреба е доказано, че влияе благоприятно на двигателната активност на стомашно-чревния тракт и върху секрецията на стомаха и червата.

Пчелният мед се използва и като лечебно средство. Използва се за основно или помощно средство за лечение на гастрити, както и при променена киселинност на стомаха. Оказва лечебен ефект при заболявания на дихателната система, а също и при възпалителни заболявания на кожата и лигавиците, което се дължи на антибактериалното действие на меда.
При здрави хора профилактичната денонощна доза мед е 1-2 g/kg телесно тегло, разпределен в няколко приема. По-високи дози не се препоръчват, тъй като могат да доведат до развитие на захарен диабет.