PDA

View Full Version : Хранителни добавки



SexyChild
02-01-2009, 16:17
Здравейте!

Искам да се допитам до вас. Значи смятам март, април да започвам с фитнеса. Имам познат, който има фитнес зала, и днес говорих с него по тази тема. Понеже имам малко по-малко килограми от нормалните за височината ми, той ме посъветва заедно с фитнеса да пия протеини и "Mass Gainer". Понеже съм чувал доста негативизми за тези хранителни добавки (не за горе-посочените, а като цяло), някой от вас ходи ли на фитнес? Консумира ли ги тези?

Попитах го дали са вредни за организма и той ми обясни, че те са изцяло на натурален състав и не са въобще вредни като разни аминокиселини и онези другите инжекции.

Та все пак реших да попитам вас. Какво мислите вие? :)

ivankooo
02-01-2009, 16:30
И на мен ми е слабост фитнеса чувал съм за тези добавки.Точно така използват се за да качиш някое килце но ако взимаш по-добре бъди сериозен с фитнеса щтото ще станеш толуп като един мой приятел ползвал добавки.И все пак се допитай до специалист... :)

SexyChild
02-01-2009, 16:58
И на мен ми е слабост фитнеса чувал съм за тези добавки.Точно така използват се за да качиш някое килце но ако взимаш по-добре бъди сериозен с фитнеса щтото ще станеш толуп като един мой приятел ползвал добавки.И все пак се допитай до специалист... :)
Еми той ми каза, че дори и да ги пиеш няма да ти навредят.

Nitroglycerin
02-01-2009, 17:48
Години?! Значи тези хранителни добавки много натоварват черния дроб и понякога при изследване на човек който ги взема тези хранитлни добавки се откриха хепатит С.Естествено не е болен но просто черния дроб е много натоварен,пробвай с бирена мая тя отключва апетита.И тези добавки 1кг до колкото си спомням беше около 60 лв. не съм съгурен тъй като не се занимавам с хранителни добавки.

SexyChild
02-01-2009, 18:05
Години?! Значи тези хранителни добавки много натоварват черния дроб и понякога при изследване на човек който ги взема тези хранитлни добавки се откриха хепатит С.Естествено не е болен но просто черния дроб е много натоварен,пробвай с бирена мая тя отключва апетита.И тези добавки 1кг до колкото си спомням беше около 60 лв. не съм съгурен тъй като не се занимавам с хранителни добавки.
Еми.. 177 съм висок, 56 кг. Това е прекалено малко за височината. На 16 години съм...

SKINHEADGIRL
02-03-2009, 20:52
ХРАНИТЕЛНИТЕ ДОБАВКИ НЕ СА ВРЕДНИ.Има най-различни видове например някой са за качване на мускулна маса други за изчистване на маса за релеф за мускулните влакна и др.Щом мислиш да започнеш да ходиш на фитнес и искаш да качиш маса е желателно да взимаш протейн може креатин или амино киселини както и глутамин-той предпазва мускулите от травмиращо разкъсване. Редовното му приемане гарантира, че мускулната тъкан ще разполага с достатъчно количество за развитието си.

EarthShaker
02-03-2009, 21:08
аз пък ти препоръчвам да изчакаш докато спреш да се развиваш и така... до към 20-21 години...

какво ли разбирам

me4eto
02-04-2009, 11:29
ми аз съм на фат бърнери на американ мускул определено има промяна с тях като отслабнах и си седях на едни килограми обаче като започнах да ги взимам определено се стегнах и свалих още един килограм... не връщат килограми .. всичко е натурално в тях спокойно






http://www.jivotno.com/wild-angel

Master_88
02-06-2009, 13:57
Хранителните добавки не са вредни, освен ако не се предозират или ако се приемат непрекъснато, без указаните на етикета паузи(напр. креатин, при който следва да имаме пауза от 1 месец). От 2 месеца не ходя на фитнес, но преди това около 2 години посещавах залата редовно.