PDA

View Full Version : Защо скинарите...



MostHated
02-01-2009, 18:04
Защо скинарите се бръснат, има ли някаква символика в това?
съвсем сериозен въпрос...

InitialD
02-01-2009, 18:07
Аз знам че го правят от военна гледна точка ... в смисъл че като нямаш коса врага не може да те хване за нея в бой!

Canis_Dirus
02-01-2009, 18:11
Щото нямат пари за гел и преса за коса бе 8-)

hAshoo
02-01-2009, 18:12
Не е лесно да поддържаш съответния изглед. Да носиш кубинки и лятото, при това винаги с бели връзки. Да си як или поне жилав, щото хърбав скинар е най-смехотворното нещо във вселената след лили иванова. Да гледаш лошо и да внимаваш да не се засмееш, щото ако го направиш ставаш педал и другарчетата ти ще те разкъсат и ще изядат черния ти дроб. Да внимаваш като те накара майка ти да хвърлиш боклука да не те види никой, защото ще те скъсат от бъзици - истинските скинари никога не хвърлят боклука (това го правят негърките на деветия месец).

Скинарите не са бръснати пънкари както вика 1 френд :D

Мостхейтед тапак

hAshoo
02-01-2009, 18:15
Бръснатите глави и обувките с метални пластини били заимствани от докерите, които носели такива обувки за безопасност в тежката им работа и бръснели главите си като предпазна мярка срещу въшките. По-късно произлиза и схващането, че косите се бръснат за да не пречат при бой, но ми е трудно да преценя кое е вярно. 8-) 8-)

EarthShaker
02-01-2009, 18:18
за да заслепят врага с блясъка на темето си

LINKNOT
02-01-2009, 18:18
Да гледаш лошо и да внимаваш да не се засмееш, щото ако го направиш ставаш педал и другарчетата ти ще те разкъсат и ще изядат черния ти дроб.
=;

bulgarche
02-01-2009, 18:18
Може да не им харесва с брада :-|

Boot
02-01-2009, 18:19
Да внимаваш като те накара майка ти да хвърлиш боклука да не те види никой, защото ще те скъсат от бъзици - истинските скинари никога не хвърлят боклука (това го правят негърките на деветия месец).


Измисли си нови лафове за скинарите беее, това е за блек метълите.


Скинарите се бръснат, щото са метро 8-)

hardball
02-01-2009, 18:21
К'ви са тия, аз не ги позна'ам :smt028

batman4o
02-01-2009, 18:28
Понятието “Скинхед” е въведено в началото на `70-те години като противопоставящо се на широко разпространената тогава мода на дългокоси младежи. Прическите на тогавашните скинхедс са с дължина на косата от 1 до 1,5 см. Като начална дата за възникването на скинхедс-движението най-често се определя 1969 г., но и преди това е имало младежи, които са се обличали и подстригвали по характерния за скинхедс начин. Движението е основано от бели младежи от работнически семейства в Източен Лондон – работнически квартал, обитаван също от преселници от Ямайка и други Западноиндийски (т.е. Карибски) острови. Съжителствайки с тях те се запознават с Черната музика като Early Reggae (наричана също скинхед-реге), Ска и Соул. Скинхедс рано се отделят и разграничават от „Модс“, които също произхождат от работническата класа или по-ниските слоеве на средната класа, както и от хипитата. Постепенно култивират и познатия днес стил на обличане, тип пролетарска естетика. Още в ранните години на движението скинхедс се отличават с агресивност и хулигански прояви (особено на футболни мачове). Първоначално са ориентирани срещу буржоазията, но като цяло са слабо заинтересовани политически.

В началото на 70-те чернокожите скинове все по-често се появяват на политически развиващата се реге-сцена и все повече се разграничават от бялата британска култура. Част от тях оставят косите си по-дълги и започват да се наричат „Suedeheads“ („Диви скинхедс “), за да се различават от останалите.

През `70-те години разнородното скинхед-движение започва да се разделя на “леви”, “десни” и “традиционалисти”, а екстремистката десница привлича по-голяма част от тях. Подобно развитие се дължи основно на английските партии Национален фронт и Британска национална партия (БНП). Скоро неонацистите, които до тогава са нямали нищо общо със скинхед-културата започват да се обличат и държат като скинхедс.

В началото на `80-те години в Германия и САЩ, също се появяват т.н. наци-скинс (дясно екстремистки настроени младежи), които по външност принадлежат към скинхед-движението. Впоследствие скинхедс се свързват най-често с десния радикализъм. Това мнение се изгражда предимно от медиите, които коментират по-често случаи на етническо насилие, отколкото на демонстрациите на скинхедс срещу расизма.


Като реакция срещу това през 1988 г. в Ню Йорк се създава антирасисткото движение „SHARP“ - „SkinHeads Against Racial Prejudice“ (Скинхедс срещу расовите предразсъдъци).

ТВА Е ИСТОРИЯТА НА СКИНХЕДС за всички идиоти дето се правят на такива а изобщо незаят нищо за този начин на живот се ебете.i. и дано да умрете...

hardball
02-01-2009, 18:31
Ча'й уееее, ние си говорим тук за скинари, не за скинхедс :D

batman4o
02-01-2009, 18:32
Щото съм ви ебал майката минаваме и ако те видим да ми се правиш на скин питаме те през коя година е прозилязло това движение и ако незнаеш ще ти размажем шибания фейс като на циганин :smt097

BlueAvalanche
02-01-2009, 18:32
Ти шибано педалче с негърски аватар заслужаваш само шутове в главата знаеш ли ? Терор за такива като тебе дето се кефят на негри и ги имитират.

batman4o
02-01-2009, 18:35
Ча'й уееее, ние си говорим тук за скинари, не за скинхедс :D :o Ти си много,много зле skinhead-кожена глава-скинхед-скинар земи да про4етеш нещо преди да говориш глупости

Jesus
02-01-2009, 18:37
От толква бой дето ядът започва да им капи косата и зада неси личи и да са фйешън се бръснат :)

Canis_Dirus
02-01-2009, 18:38
:razz:

hardball
02-01-2009, 18:38
Ча'й уееее, ние си говорим тук за скинари, не за скинхедс :D :o Ти си много,много зле skinhead-кожена глава-скинхед-скинар земи да про4етеш нещо преди да говориш глупости
Ма и ти си яко във филма, eбaвам се с темата, защото "скинар" не съществува като название и термин, а е използвано около 50 пъти в предната страница.
Моята ирония ли е твърде сложна или четящите твърде елементарни?

Boot
02-01-2009, 18:39
Кожена глава!!!!!!!

batman4o
02-01-2009, 18:41
От толква бой дето ядът започва да им капи косата и зада неси личи и да са фйешън се бръснат :)Много смешно....направо се пукам,оле немога да спра,скинхедс са едни от последните хора дето оби4ат БЪЛГАРИЯ и я защитават с дела не само с думи...

InitialD
02-01-2009, 18:42
От толква бой дето ядът започва да им капи косата и зада неси личи и да са фйешън се бръснат :)Много смешно....направо се пукам,оле немога да спра,скинхедс са едни от последните хора дето оби4ат БЪЛГАРИЯ и я защитават с дела не само с думи...

И един мармот завива шоколада в станиол! :lol:

ScionOfStorm
02-01-2009, 18:43
Кожена глава!!!!!!!

.

batman4o
02-01-2009, 18:47
Ча'й уееее, ние си говорим тук за скинари, не за скинхедс :D :o Ти си много,много зле skinhead-кожена глава-скинхед-скинар земи да про4етеш нещо преди да говориш глупости
Ма и ти си яко във филма, eбaвам се с темата, защото "скинар" не съществува като название и термин, а е използвано около 50 пъти в предната страница.
Моята ирония ли е твърде сложна или четящите твърде елементарни?От къде да те знам такива идиоти са навсякъде дето мислят че скинхед и скинар са различно нещо.("скинар" е медийна дума и с нея се разпознават хората които не знаят нищо за скинхедс)

MostHated
02-01-2009, 18:49
Ти шибано педалче с негърски аватар заслужаваш само шутове в главата знаеш ли ? Терор за такива като тебе дето се кефят на негри и ги имитират.

Кви негри кви чудеса, човека от аватара ми е руснак...

А такива като теб, дето само дрискат в интернет, с тях какво се прави? На клавиатурата си цар, в живота си гнида...
Като се докажеш, тогава пръскай тъпизми... исках компетентно мнение. Не повече...
не те бях питал кфо искаш да направиш с мен, и за какво си мечтаеш...
шибаняк

hAshoo
02-01-2009, 18:51
+ за пича с аватара на Левски.

BlueAvalanche
02-01-2009, 18:51
Добре мистър джи юнит само ми кажи от къде разбра какъв съм в живота и ще ти дам да ми оближеш маратонките :D
Дреме ми дали е руснак, важното е, че се облича като смръдливите негри и се занимава с тъпата им музика.
Като се докажа :lol: Еми ела да ти се докажа бе сопол 8)

hAshoo
02-01-2009, 18:53
Преди негротата са пеели за мъката си в рими,а сега пеят за трева,амфети,как шмъркали кокайн(въпреки,че никога не са виждали такова нещо)..за нищо не ставате,само за роби ставате!

BlueAvalanche
02-01-2009, 18:55
Мощен кур за негрите и за феновете им и за тъпата музика, която е по-скоро караница отколкото пеене.

MostHated
02-01-2009, 18:56
ще дойда с бухалка и сам ще све прасна в главата...
да ти е по лесно пръдня такава.

На теория си велик... само на теория

така че ако нямаш какво да кажеш- по темата моеш да ми пишеш лично съобщение за това какво искаш би или възнамеряваш да направиш с мен- белия негър както ми казаха :D

все ми е тая, искам да получа нормален отговор

ScionOfStorm
02-01-2009, 18:56
Преди негротата са пеели за мъката си в рими,а сега пеят за трева,амфети,как шмъркали кокайн(въпреки,че никога не са виждали такова нещо)..за нищо не ставате,само за роби ставате!

има ги още от тея "преди" негрота, както има и някои стойностни неща в музиката им. далеч съм от тея неща, ама фактите са факти ;)

MartyParty
02-01-2009, 18:56
Набутахте се в тая тема само СкИнАрИ,бегай...

BlueAvalanche
02-01-2009, 19:24
ще дойда с бухалка и сам ще све прасна в главата...
да ти е по лесно пръдня такава.

На теория си велик... само на теория

така че ако нямаш какво да кажеш- по темата моеш да ми пишеш лично съобщение за това какво искаш би или възнамеряваш да направиш с мен- белия негър както ми казаха :D

все ми е тая, искам да получа нормален отговор

Aбе смъкльо такъв, ти си срам за арийската раса бе :shock: Къде съм казал, че съм велик ? Вземи се изразявай малко по-смислено бе :-x И понеже повдигна въпроса с теориите - ето ти една теория : " Щом си черен си виновен " а ти щом се правиш на черен си още по-виновен.
Ама не аз те разбирам, те всички такива от 5 до 7-8 клас искат да са в някоя субкултура и някои се ориентират към негърщината, което е жалко. Аз ако съм на баща ти на мястото ще те пребия от бой да напълниш широките гащи с ако. Паляче такова.

BlueAvalanche
02-01-2009, 19:36
такова нещо скинар няма...

а скинхедс се постригват късо за да са контра на всички дългокоси и гелосани педали,с момичешки прически и коси.

http://www.myspace.com/shobeatz 8)
Дълбок поклон :oops:

MostHated
02-01-2009, 19:38
такова нещо скинар няма...

а скинхедс се постригват късо за да са контра на всички дългокоси и гелосани педали,с момичешки прически и коси.

http://www.myspace.com/shobeatz 8)
Дълбок поклон :oops:

йеее отдавна не съм влизал и аз...

BlueAvalanche
02-01-2009, 19:41
Аз мислим, че е негъроподобен той бил хаусър нашия :D Или си хибрид някакъв 8)

MostHated
02-01-2009, 19:46
Аз мислим, че е негъроподобен той бил хаусър нашия :D Или си хибрид някакъв 8)

мхм... имам и чалгарска жилка...

BlueAvalanche
02-01-2009, 19:49
А и руснак си бил явно, е що не каза по-рано бе :D Седнал съм аз да ти се чудя, че си срам за арийската раса ти си бил славянин :D Айде лека вечер 8)

hAshoo
02-01-2009, 19:51
Аз мислим, че е негъроподобен той бил хаусър нашия :D Или си хибрид някакъв 8)

мхм... имам и чалгарска жилка...

Ти си толкова негативна и противна личност.

MostHated
02-01-2009, 19:52
А и руснак си бил явно, е що не каза по-рано бе :D Седнал съм аз да ти се чудя, че си срам за арийската раса ти си бил славянин :D Айде лека вечер 8)

да бе, голям срам съм, няма накъде... Русия е много назад с материала, нали така... помогнете им малко.

Blo0dyBitch
02-01-2009, 20:00
ае в едно клипче "скинари" обясняваха,че са с голи глави,понеже било неприятно като се бият да се скубят :razz:

hAshoo
02-01-2009, 20:13
ае в едно клипче "скинари" обясняваха,че са с голи глави,понеже било неприятно като се бият да се скубят :razz:

Клипа на канал 1 през 1991?

batman4o
02-01-2009, 20:38
Ми аз като ги гледах се наливаха с водка,те са толкова смешни не знаят кво са ма говорят....

LiveFlower
02-01-2009, 21:42
Ееее тука пак са се разигравали некви драми...

MostHated
02-01-2009, 21:53
Corporatedesign т'ва снимката си е супер! :D

и информацията е интересна... аз питах информативно а те ми се нахвърлиха 200 човека...

иначе пак мерси за инфото.

HexGirl
02-02-2009, 10:13
Питаи стария мъж от планината той знае истинската история 8-)

П.С. Rudeness Empire - The old man in the mountins

cherinka
02-02-2009, 11:06
мда, братовчед ми беше с коса до кръста, ся е гола глава, явно тва са некви неписани закони да си гологлав 8-)

SiegHeil
02-02-2009, 11:17
batman4o, яко си истински..сложи си 2ри ред бели връзки 8)

Pagan_man
02-02-2009, 12:19
той батманчо май е раш.

BoCupycake
02-02-2009, 12:21
Щото нямат пари за гел и преса за коса бе 8-)
:razz: :razz: :razz:

Незнам,защо и не ме интересува!Не мога да ги понасям!

Nitroglycerin
02-02-2009, 12:45
Да не могат да те хванат за косата докато риташ някого,също и да не ти пречи ако е по-дълга.