PDA

View Full Version : Dj Music Mixer



Buhtaaa
02-01-2009, 17:56
Не знам дали програмата е за тук ... но тук я поствам
Някой има ли я тая програма как се борави с тея и т.н.Ако не с тази какви програми имате и с какви миксирате и също как ги използвате.Ще съм ви благодарна за инфото :)

jambo_bs
02-01-2009, 18:30
Еми аз познавам доста DJ. Някой от тях ползват Traktor DJ Studio а другите Virtual DJ.Ползвал съм и двете и като цяло Virtual DJ e по - лесна.DJ Music Mixer не съм я пробвал,иначе ето ти я http://www.program4pc.com/download/DJMusicSetup.exe :)

Buhtaaa
02-02-2009, 06:24
мерси :)

Мисля почвам кариера трябва да съм добре информирана ;)

WooDy
02-02-2009, 10:27
Настоящата програма, както се вижда и от името й, е ориентирана предимно към дисководещите (DJ) и меломаните, занимаващи се със смесването и обработката на музикални парчета. Продуктът позволява едновременното отваряне и миксиране на множество песни, като за разлика от другите подобни продукти, където възможностите са ограничени до два файла, във Virtual DJ Studio може да работите с много повече. Аз успях на пусна 12, като това ограничение е единствено заради наличната площ на екрана. Както твърдят авторите му, компютрите отдавна са достатъчно мощни, за да се ограничаваме само до две песни наведнъж.

От опциите може да си изберете колко канала (Lines) да са налични по едно и също време. Те се подреждат в отделни панели надлъжно на екрана ви, което е неудобно, ако сте с малък монитор и искате да работите наведнъж с повечко файлове. Самата програма ви ограничава в зависимост от разделителната способност на екрана ви. На 19-инчов монитор се събират 12 панела, на 17 – максимум 9. Това си е ограничение на интерфейса на програмата, защото главният прозорец не се преоразмерява, размерите на панелите също са фиксирани. Обаче може да го пуснете на цял екран (full screen).

Иначе интерфейсът не е нищо необичайно, интуитивен е за работа и е сравнително удобен. Като цяло с продукта се работи лесно. Във всеки панел може да си заредите различен звуков файл от поддържаните формати. Програмата не пипа оригиналите, а работи с временни файлове, така че, каквито и миксове и промени да направите, те няма да се отразят на оригиналните парчета. Поддържа се и работа с няколко звукови карти едновременно. Това е задължително при озвучаването на клуб или купон. През едното устройство пускате текущата песен (или микс от песни), а през другото в същото време си прослушвате следващите парчета. Разбира се, ще ви трябват слушалки за второто устройство. Или пък може да включите два чифта колонки към всяка карта и да пускате отделно музика на всяка. Имате много възможности.

Миксирането и обработката на песните става с контролите, налични във всеки панел. Имате възможност за промяна на темпото, скоростта на възпроизвеждане, нивото на звука. Може да използвате големия 10-скален еквалайзер за цялостно регулиране на звука, а за всеки от файловете си имате отделен, който е валиден само за конкретното парче. Силата на звука също се променя отделно за всяка песен или общо за цялата композиция. Може да нагласяте различни ефекти, като преливане (crossfade) от една песен в друга, заглъхване, забавяне на темпото или обратното – забързване. За всяка песен си има отделни бутони за пускане, пауза или спиране на звука, но не и за възпроизвеждането (Mute). С едно щракване може да превключвате възпроизвеждането да става от основната карта на допълнителната (през слушалките) или обратно. Програмата има още вграден редактор на ID3 таговете на песните. Налична е и функция за караоке.

Virtual DJ Studio разполага също със собствен файлов мениджър, специално приспособен за работа с аудиофайлове. Той е стандартен, с два панела, като от единия избирате файловете, а в другия те се отварят директно от вградения плеър или се подреждат в плейлиста, която може да запишете и отворите за слушане или редакция по-късно. Може да си създадете и списък с най-слушаните песни (Popular Songs).

Като цяло Virtual DJ Studio е програма с прилични възможности. Цената й е $39,95 и е нормална за функциите, които предлага. Ако потърсите, може да намерите доста продукти с такива възможности, но това не пречи да пробвате и тази. Може лично да прецените дали си струва парите, като си изтеглите 30-дневната пробна версия от официалния сайт: VirtualDJ Trial