PDA

View Full Version : Изпити след 7-ми клас



shadow4e
02-02-2009, 11:21
В тази тема обсъждайте изпитите след 7-ми клас. Как протичат, форматът, сложността на изпитите.


А тук е темата къде ще кандидатствате:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=226775

shadow4e
02-02-2009, 11:33
Последното, което се коментираше в старата тема беше тази статия:

Махат изпитите за елитните гимназии догодина
30 януари 2009 / News.dir.bg
През 2010 г. ще отпадне познатото досега кандидатстване след 7-ми клас. То ще бъде заменено с тестов изпит за всички седмокласници в края на учебната година като част от външното оценяване, каза министърът на образованието и науката Даниел Вълчев.
С оценките от този задължителен изпит седмокласниците ще влизат в профилираните и професионалните гимназии, уточни министър Вълчев, предаде БНТ.
Досега на външно оценяване в края на годината се явиха последователно учениците от 4 и 5 клас. Тази година е ред и на шестите класове, а от другатата година и на 7-ми клас. Това се прави според Националната програма за развитие на училищното образование, приета преди две години. Така през 2010 г. всички седмокласници задължително ще се явят на тест в края на учебната година. Тези деца, които желаят да кандидатстват в профилираните и професионалните гимназии ще изполват оценките от външното оценяване. Отделен изпит като досегашния няма да се прави.
"Понеже 7-ми клас така и така има изпит за профилираните гимназии, разумното е да не караме децата на два изпита, а резултатите от този вече задължителен за всички изпит да се ползват като вход за съответните профилирани паралелки, поне такъв е замисълът на стратегията", коментира Даниел Вълчев.
Предвижда се изпитите през 2010–та да останат същите като сега – тестове по български език и по математика. ”Разбира се, това ще се случи при друг мандат, каза министърът, но по закон, ако има някакви промени те трябва да се обявят до 15 септември 2009–та, така че едва ли ще има изненади”.
Тази промяна няма да спре частните уроци, коментираха учители, по–скоро родителите ще изтеглят още по-рано подготовката на децата си за изпита.” Поне на учениците ще им отпадне още един стрес”, смятат учителите.


Е, какво е вашето мнение по този въпрос. По-добро или по-лошо ще стане положението след тази реформа?

GbSy
02-02-2009, 16:18
Пак сме прецакани.

AnIcHkAtA
02-02-2009, 16:34
Нее, не мисля, че сме прецакани.Ей хора, мислете малко по-оптимистично!Вярно е, че ние сме последните, които ще кандидатстват така, но поне знаем за какво учим, а другата година масово ще се преписва и нивото дори на най-хубавите гимназии ще е по-ниско от досегашното.

balon4eee
02-02-2009, 17:10
Xax , pojelavam vi uspex . Az ve4e minax pod noja :D ( minalata godina )

zloto
02-02-2009, 17:27
Не съм седми клас, но ще си изкажа мнението. Имам чувството, че в последните няколко години взимат всички от випуск 2008 нагоре за опитни зайчета. Аз държах изпит след седми клас последната година преди да го променят, т.е. тогава не послужих за опитно зайче. Смятам, че съчиненията и тогавашните 2 задачи, всяка с по две подусловия, бяха много по-подходящи от сегашните тестове. И както ми се размина теста след седми клас така няма да ми се разминат матурите (най-вероятно тази по математика), така че все пак ще послужа за опитно зайче. Тези хора просто си правят някаква гавра с учениците в последните няколко години. За толкова кратко време измислиха толкова много глупости. Тук не е темата, в която ще се оплаквам от матурите, правила съм го в други теми. Но да бяха само те...
Пълни дръвници, тази новина за седмокласниците направо да я кажат април месец... и за матурите по математика могат да ми съобщят по средата на годината, когато съм 12ти клас...

Не искам да съм опитно зайче!

AnIcHkAtA
02-02-2009, 17:35
Да, съгласна съм със zloto, че си правят гавра, особено миналата година, когато изпита по математика беше повече от ужасен и инженери не могат да решат задачи от него, какво остава за нас!Тази година пак ще го пише същия доцент, който го писа миналата и пак ще е отвратителен..А ние учим цяла година, за да ни дадат задачи, които е почти невъзможно да решим..