PDA

View Full Version : киста на опашката



nelity10
02-02-2009, 13:12
здравейт az сам на 15 години преди 3 дена ми установиха киста на опашката и ми я цепнаха сега се вазстановявам и след 3 седмици ме о4аква втора операциа ако мойе да ми кажете как преминава операцията трудно ли е вазстановяването колко време и други подробности сварзани с проблема ми благодаря предварително и ако мойе да ми препоръчате лекар

WooDy
02-02-2009, 17:37
Ами нямал съм киста :-D Но лесно се възтановява

Dokken
02-02-2009, 19:29
Значи аз съм имал и ще ти кажа при мен как беше, бях мисля че и аз на 15, да точно така беше. Та при мене беше наследствено,понеже баща ми беше имал, но и защото косъм ми растеше навътре. Та мен ме цепиха веднъж(цепенето е различно от операцията), но след това се образува пак, точно на опашката.Много ме боля, ходих и ме цепиха втори път и след това искаха да ме оперират. Лятото, в най-големите жеги се подложих на операция с пълна упойка. Значи няколко дни ще си с едно маркуче и дренаж в опашката, за да може да изтича каквото има. Оттогава нямам много болежки, но пак понякога се усеща, веднъж даже пак леко се беше спукало едно мехурче там, но сега всичко е наред. От много хора съм чувал, че това е много трудно, ако не и невъзможно за лечение, не мога да кажа. Понеже съм от Габрово ми бяха казали че един човек по-възрастен от мен е опериран 7-8 пъти тук, но след като се е образувала пак е отишъл в София във Военномедицинската мисля и оттогава няма проблеми. Самата операция не е тежка, зависи си от много фактори, няма от какво да се притесняваш. Трябва да се спазва изключителна хигиена там и да ходиш редовно на прегледи първите месеци. Айде успех ти пожелавам и бързо възстановяване след това. Не се притеснявай ;)

nelity10
02-03-2009, 08:53
благодаря много

SteelBlade
02-03-2009, 08:56
Ами нямал съм киста :-D Но лесно се възтановява

Мълчи бе... :(