PDA

View Full Version : Есе "Природата и аз"



sweetsunshine
02-02-2009, 18:29
Трябва да пиша есе за сряда сутринта на тема "Природата и аз".Нямам си и на идея какво да пиша,не сме учили как се прави есе само написахме някакъв план от които нищо не разбирам.
Ако някой може да напиша ще съм му много благодарна,просто нямам си и на идея какво да пиша. :(


shadow4e
Грешен раздел
Заглавията трябва да са описателни

WooDy
02-02-2009, 18:32
Като природата и аз разбирам НИЩО...Поиграх си малко...Напиши го ;)
Защитата на животните - това е една от най - трудните дейности на човека. Защита - това е да предпазиш от унищожаване всички живи твари - от мравката та чак до слона , от най - нисшите до най - висшите живи организми. Защо трябва да ги защитаваме ? Ако започне да избиваме всички животни, един ден на планетата ще останем само ние, хората. И какво ? Ще започнем да се унищожаваме сами, мислим се за най- умните и висши същества на планетата. Но това съвсем не е така. Всяка жива твар действа според нуждите си.

Колко нелепо и жалко е да се твърди , че животните са лишени от познание и чувство същества, които постъпват винаги по един и същ начин. Според хората, животните не чувстват нищо. Това въобще не е така. Ако беше така, щеше ли ловджийското куче да разбира заповедите на господаря си ? А може би и канарчето нямаше да може да интерпретира всяка мелодия, която чуе ? Те, всички четириноги са същества, които могат да се сравнят с хората. За едни това е реалност, за други -измислица, но животните са най - близкият родственик на човека. Нека не забравяме теорията , че човекът е произлязъл от маймуната. А какво е тя ? Животно , прародител на човека. Затова трябва да ги приемаме като наши приятели и да ги защитаваме. Защото има хора, които убиват животни за удоволствие. Според мен, това е престъпление, защото така намаляват животните и е възможно цели видове да изчезнат. Но има и хора, които като убиват животни, за да се прехранват.

Във връзка с това аз мисля, че издаването на подходяща литература за това кои са застрашените видове в отделните страни, кога е забранен ловът на дивеч, увеличаването на броя на резерватите би допринесло за повишаване на нашата информация и промяна в отношението ни към животните. Тази информация трябва да е достъпна за всички. Ние трябва да помним, че имаме полза от животните и трябва да ги пазим, да се грижим за тях. Защото, ако избием всички червеи и къртици, кой ще прокарва “тунели” под земята, кой ще я обогатява с кислород и вода ? Не трябва да убиваме нашите приятели - животните, защото те са наши помощници. Трябва да правим всичко възможно, за да продължат своето съществуване. Да се погрижим през зимните месеци горските животни да имат храна в хранилките, за да оцелеят. Да не ги убиваме безразборно, ако е възможно да предотвратим тяхното експлоатиране в лабораториите като “опитни мишки”. Защото почти всеки нов козметичен продукт се тества първо върху животни. За да опазим животните, трябва да пазим и естествената среда , в която те живеят. Понякога постъпваме егоистично, като затваряме животните в клетки в зоопарка или ги дресираме в цирка. Мисля, че това - да се направят повече резервати, в които животните да живеят необезпокоявани от никого, е идея, която може да се приветства.. А за хората - любители на ловния спорт, - да се направят ловни стопанства, където да могат да отстрелват животни.

А да опазим животните, трябва да се забрани производството на палта, поли, чанти, ботуши и други продукти, направени от естествени кожи. За да ги има нашите четириноги приятели, трябва да ги опазим и да се грижим за тях. Трябва да правим всичко възможно да ги пазим и защитаваме от нас самите. Ако успеем да опазим животните,ще съхраним екологичното равновесие и хармонията в природата.

sweetsunshine
02-03-2009, 16:08
Хиляди благодарности :-)

Между другото начина ми на мислене точно в тази област е абсолютно същия,сега вече разбрах и долу горе какво трябва да съдържа едно есе и за напред ще се опитвам сама да ги пиша :)