PDA

View Full Version : Книга



sexyyypi4aaa96
02-02-2009, 19:53
Здравейте на всички!!!
От доста време си чудя коя книга да почна да чета, но така и не намерих подходяща!? Бихте ли ми препоръчали някаква книга плс. Търся нещо с епична любовна история и същевременно да има нещо над, което да се замислиш - някакви философски мисли или нищо подобно. От друга страна харесвам и книги, в които всичко се развива мн бързо и динамично - приключенси или фантастика.

ПС: Миналата година прочетох "Пеперудата" и много се впечатлих не само, защото главният герой не се спира пред нищо, но и защото е е написана по истински случай - всъщност нейният автор описва всичко, което му се е случило в своята книга. Ако знаете някаква подбна книга пишете плс.

ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ

SteelBlade
02-03-2009, 01:21
"Мечта" на Емил Зола

Hysteric_Bitch
02-03-2009, 01:28
Secret Sentence на Vicki Baum. Страхотна книга. И на бългърски трябва да я има.

velma
02-03-2009, 08:57
"Кефер,цветовете на малката Ида" от Милена Фучеджиева

krisence
02-04-2009, 09:12
Има доста инатересни книжки, аз лично ти предлагам да отидеш в някоя книжарница и да вземеш да процетеш отзад резюметата и да видиш какво сте ти хареса.
На мен лично много ми харесаха книгите: Здрач - Стефани Майер
Дуел - Тили Багшоу
Честни илюзии – Нора Робъртс
На Мери Хигинс Кларк - Песента от параклиса и Обява за запознанства.

Дано да съм ти помагнала. Можеш ако искаш да ги напишеш в нета и да им видиш и техните резюмета. :)

мичка
02-04-2009, 09:25
"Железният светилник", "Преспанските камбани", "Илинден" и "Гласовете ви чувам" - Димитър Талев

LINKNOT
02-04-2009, 12:12
"Огън под леда" от Марион Дели.

SunShinePearl
02-04-2009, 14:17
''това е тайна''-Томас Брецина супер яки книжки всички съм ги чела 22 са ....И ЗДРАЧ за 2 дни я прочетох направо не можех да се разделя с нея уникална е !!!!!!!!!!!!!!!!!!а е 500 листа смятай....просто в у-ще като чакха на зъболекар направо само я мъкнех тия 2 дни даже не учех мега яка е ..просто нямам думи....филмът не съм го гледала но смятам че няма и да е наполовина толкова як колкото книгата просто...нямам думи :-)

Sanguis
02-04-2009, 14:47
''това е тайна''-Томас Брецина супер яки книжки всички съм ги чела 22 са ....И ЗДРАЧ за 2 дни я прочетох направо не можех да се разделя с нея уникална е !!!!!!!!!!!!!!!!!!а е 500 листа смятай....просто в у-ще като чакха на зъболекар направо само я мъкнех тия 2 дни даже не учех мега яка е ..просто нямам думи....филмът не съм го гледала но смятам че няма и да е наполовина толкова як колкото книгата просто...нямам думи :-)

Без да се обиждаш,но "Това е тайна" са книжки за деца на 10 години! (аз,по това време ги четох,действително много ми харесаха,но тогава бях по-малка...)
По темата: "Дейвид Копърфийл" от Чарлз Дикенс
:wink:

sexyyypi4aaa96
02-04-2009, 20:14
Мерси на всички за отговорите :-) Ще се радвам ако давате още предложиния :) Поноже прочетох здрач преди няколко седмици реших да прочета и останалите книги. Тази книга си заслужава :grin:

CTAMAT
02-04-2009, 21:16
Хах аз ще ти препоръчам нещо нестандартно. Прочети Дядо Горио на Оноре дьо Балзак
Ще научиш доста за обстановката във Франция през 19 век...
близо 300 страници е, а и ще ти е полезна в 10 клас когато се изучава по литература.

Jumbie483
02-04-2009, 21:28
Последният валс на Матилда

най-хубавата книга, която съм чела до сега...невероятна..

Nikneg
02-05-2009, 05:45
"НЕ ПИПАИ ТАЗИ КНИГА" на Ян Ван Хелсинг http://bg1.msrv.store.bg/d-prdimages/prd/20624.jpg :) :)

мн яка книга а и щом искаш философия и мистерия :)

наистина за много таини пише в книгата :-o