PDA

View Full Version : Подкожни косми по лицето



ThePenetrator
02-02-2009, 20:54
Здравейте, от известно време си махам с пинсета някои нежелани косъмчета по лицето, но преди 2-3 месеца започнаха да ми се появяват подкожни косми, някои от които се инфектират и стават на пъпки. За да ги махна използвам игла или пинсета, но вече се притеснявам че от толкова човъркане ще ми останат белези. Какви са начините да се справя с този проблем и само с бръснене ли ще се оправят нещата ? Предварително благодаря.

WooDy
02-03-2009, 11:15
Освен ексфолирането друго решение не виждам :D . А иначе не вярвам да е защото епилаторът е стар, моят е нов и пак имам подкожни косми. Доколкото си спомням (може и да се лъжа) се получава, защото като се изтръгват косъмчетата от корените изтъняват и не винаги успяват да пробият кожата.

Nitroglycerin
02-03-2009, 11:48
Мъжкият косъм е с остър връх и лесно пробива кожата,но когато го отскубнеш (с пинсета,епилатор и тем подобни неща) коренът на косъма отива заедно с него и когато отново започне да расте тъй като няма хубав връх и не може да пробие кожата си остава вътре и си расте и стават пъпки.


Използвайте изобретението самобръсначка на която редовно подменяте ножчетата и няма да имате такива проблеми.