PDA

View Full Version : За студентството в Канада



aaasdfghjklll
02-02-2009, 21:21
Какви документи се искат и има ли университети дето се учи на френски в тях как е има ли купони и такива неща ме интересуват...понеже родителите ми заминават за Торонто лятото, аз съм първи курс студентка тука има ли смисъл да се изнасям и аз или да си стоя ?

Darkkiss
02-02-2009, 23:24
Какви документи се искат и има ли университети дето се учи на френски в тях как е има ли купони и такива неща ме интересуват...понеже родителите ми заминават за Торонто лятото, аз съм първи курс студентка тука има ли смисъл да се изнасям и аз или да си стоя ?

1. трябва да чакаш 1 год в канада и тест за езика..
2. няма нито купони нито нищо хората са идиоти!!!
3. има цяла френска провинция...

aaasdfghjklll
02-03-2009, 09:46
Каквоооо начи ако замина нали сега на лято и ще трябва за почна на уча чак 2010/2011 ?! и да започна от първи курс?!

Darkkiss
02-04-2009, 02:02
Каквоооо начи ако замина нали сега на лято и ще трябва за почна на уча чак 2010/2011 ?! и да започна от първи курс?!
1. ти не може да почнеш от др курс
2. ти трябва да чакаш мин година(да си живяла в канада) преди да кандидатстваш
т.е най рано почваш 2011/12 (ако ти приемат дипломата и издържиш теста за език)

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-06-2009, 02:09
omg..
testa za ezik mu se vika toefl koeto i az trqbva da vzema vupreki 4e dokato otida v universitet shte imam 3 godini v kanada ..
nqmam mnogo mnogo informaciq kak e ako si zavurshil v bg i iskash da se premestish za universitet tuk no moje i da ne se nalaga da 4akash ako minesh nqkakuv kurs ili neshto daje moje i kurs da ne ti se nalaga..
p.s 4esno nz kakvi gi govorq no koito i kakvoto i da ti kazva imai edno neshto predvid 4e tuk vuzmojnosti ima mnogo .. ako ne stane po edin na4in shte stane po drug i nqma da se nalaga da 4akash godina .. vij za tova znam kfo govorq ;)

Darkkiss
02-06-2009, 17:50
a[N]D[i]T[k]a]omg..
testa za ezik mu se vika toefl koeto i az trqbva da vzema vupreki 4e dokato otida v universitet shte imam 3 godini v kanada ..
nqmam mnogo mnogo informaciq kak e ako si zavurshil v bg i iskash da se premestish za universitet tuk no moje i da ne se nalaga da 4akash ako minesh nqkakuv kurs ili neshto daje moje i kurs da ne ti se nalaga..
p.s 4esno nz kakvi gi govorq no koito i kakvoto i da ti kazva imai edno neshto predvid 4e tuk vuzmojnosti ima mnogo .. ako ne stane po edin na4in shte stane po drug i nqma da se nalaga da 4akash godina .. vij za tova znam kfo govorq ;)
НЕ НЕ ЗНАЕШ!!!
това е закона на канада....
и теста не е тоефл може и иетлс или някой др който унив изисква да вземеш...
и възможностите са 1... това трябва да направиш и това правиш....
а за твоите 3 год ако си била 4 години в гимназия не ти искат тест за унив....

aaasdfghjklll
02-06-2009, 22:30
Да ви обада чесно много не ми стана ясно.. ама карай...
[B]a[N]D[i]T[k]a я раздуй кво има по Торонто, че аз натам ше ходя :>
и такова.. тея тестове дето ми ги говориш те не са ли по английски брат, аз искам да уча на френски, английския ми е много далечен :>
и такова..ако искам да уча на фр трябва да ида там където говорят на френски тъй ли излиза сега?
и друго такова...има ли смисъл въобще да ходя там, смисъл ако завърша там ще има ли работа после да не е само да се бъхтам за тоз дет духа...
и трудно ли е там да се образоваш?

Darkkiss
02-07-2009, 00:30
Да ви обада чесно много не ми стана ясно.. ама карай...
[B]a[N]D[i]T[k]a я раздуй кво има по Торонто, че аз натам ше ходя :>
и такова.. тея тестове дето ми ги говориш те не са ли по английски брат, аз искам да уча на френски, английския ми е много далечен :>
и такова..ако искам да уча на фр трябва да ида там където говорят на френски тъй ли излиза сега?
и друго такова...има ли смисъл въобще да ходя там, смисъл ако завърша там ще има ли работа после да не е само да се бъхтам за тоз дет духа...
и трудно ли е там да се образоваш?

кажи речи ти трябва да ходиш куебек т.е френската част
в англииската част не знам да има унив на френски
тука тъпото е
че англииско говорящите мразят френско говорящите така че...
в куебек е пъти по яко така че ако одиш там няма да збъркаш...
а за тестовете то за всеки унив ти трябва тест
и за да учиш на френски ти трябва тест(теста нз куф е всеки унив си има изисквания трябва да ги видиш) също така може да не ти признаят дипломата тука и да те карат да одиш в гимназия(тъпо знам но е факт)
а иначе за Торонто
има 1 умрела кула и тфа е.... село като село(е верно е 7 мил) ма е супер здухано

Moderated by slun4ice

Water_lili
02-07-2009, 09:00
какъв ти е проблема да влезеш в сайта на унитата да намериш майла на отговарящият за приемането на студени и да му пратиш едно писмо с всичките си въпроси?той ще е единственият, който може да ти отговори с 100% сигурност какво ти трябва. Дори и да не ти отговори точно ще ти каже къде да си го прочетеш и ще ти прати нужните формуляри. Да не говорим ,че на самите сайтове обикновено седи доста изчерпателна информация за всичко, има и сайт на посолството със сигурност....Успех

П.П: ако не можеш да си намериш и прочетеш тая информация на английски или френски може да забравиш да следваш успешно на тези езици, освен ако не е математика може би....

aaasdfghjklll
02-07-2009, 11:32
Момиче слушай какво, не ми давай акъли на кого да пиша и в какви сайтове да търся, ако нямаш с какво да помогнеш и да кажеш по темата си мълчи там...аз за да питам хора, които живеят в Канада значи си имам нещо на ум...

Darkkiss
02-07-2009, 14:09
какъв ти е проблема да влезеш в сайта на унитата да намериш майла на отговарящият за приемането на студени и да му пратиш едно писмо с всичките си въпроси?той ще е единственият, който може да ти отговори с 100% сигурност какво ти трябва. Дори и да не ти отговори точно ще ти каже къде да си го прочетеш и ще ти прати нужните формуляри. Да не говорим ,че на самите сайтове обикновено седи доста изчерпателна информация за всичко, има и сайт на посолството със сигурност....Успех

П.П: ако не можеш да си намериш и прочетеш тая информация на английски или френски може да забравиш да следваш успешно на тези езици, освен ако не е математика може би....


в саитовете нито има информация нито нищо
не се кандидатства през формуляри и тн
дори няма хора които да питаш...

Moderated by slun4ice

LudoMlado
03-05-2009, 09:43
Какви документи се искат и има ли университети дето се учи на френски в тях как е има ли купони и такива неща ме интересуват...понеже родителите ми заминават за Торонто лятото, аз съм първи курс студентка тука има ли смисъл да се изнасям и аз или да си стоя ?

Купончета има яко :grin: Просто зависи от хората с които циклиш там. Иначе ше трябва тестчета да минеш за езика обаче след тва е лесна работа. Торонто си е кеф обаче е мн луд град :D

Darkkiss
03-05-2009, 20:20
Какви документи се искат и има ли университети дето се учи на френски в тях как е има ли купони и такива неща ме интересуват...понеже родителите ми заминават за Торонто лятото, аз съм първи курс студентка тука има ли смисъл да се изнасям и аз или да си стоя ?

Купончета има яко :grin: Просто зависи от хората с които циклиш там. Иначе ше трябва тестчета да минеш за езика обаче след тва е лесна работа. Торонто си е кеф обаче е мн луд град :D

я малко прочети
и после си давай не компетентното мнение

hahavteen
03-05-2009, 20:49
Darkkiss предупреждавам те за последен път да спреш да нарушаваш точка 2 от правилника обиждайки всички БЕЗ причина и БЕЗ да си бил провокиран по какъвто и да било начин!


2. Да уважават мнението на останалите потребители, модератори и администратори. Коментари, които са обидни и накърняващи доброто име на потребители или сайта ще бъдат премахвани.

Моля спазвайте добрия тон. Всеки има право на мнение. :)

LudoMlado
03-07-2009, 07:28
Darkkiss предупреждавам те за последен път да спреш да нарушаваш точка 2 от правилника обиждайки всички БЕЗ причина и БЕЗ да си бил провокиран по какъвто и да било начин!


2. Да уважават мнението на останалите потребители, модератори и администратори. Коментари, които са обидни и накърняващи доброто име на потребители или сайта ще бъдат премахвани.

Моля спазвайте добрия тон. Всеки има право на мнение. :)

Съгласен, Darkkiss прощавам ти :)