PDA

View Full Version : Търся тема...



d3ath_man
02-03-2009, 12:29
Може ли да ми намерите тема "Винаги ли трябва да казваме истината?" търсих къде ли не но уви одарих на камък :( пробвах се да измисля нещо но въобще не знам как да започна :(

LiloTa
02-03-2009, 12:37
по какво точно ти е темата? ПО литература или философия?

WooDy
02-03-2009, 12:39
РЕДАКТИРАЙ СИ ГО МАЛКО :) НЯМАМ ВРЕМЕ И ТОВА МИ ДОЙДЕ НА АКЪЛА
=================================================
„Какво гледате? Вие всички сте идиоти. И знаете ли защо? Нямате кураж дабъдете това, което искате. Нужни са ви хора като мен. За да можете да сочите спръст... и да казвате,"Ето един лош човек." И какви сте вие?

Добри ли? Не сте добри. Но знаете как да се прикривате, как да лъжете.

За мен това не е проблем. Аз казвам винаги истината. Дори когато лъжа.

Та така, пожелайте лека нощ на лошия. Хайде. Това е последният път, когато

се сблъсквате с лошия герой. Хайде. Сторете път на лошия. Оттук минава лошчовек! Отдръпнете се от пътя му!”



Мда, горният цитат е от филма „Scarface“.

Как да лъжем?Според проучванията това го владеем перфектно. Средно около 50 пъти (илинякаква още по-голяма цифра) на ден лъжем. Лъжем за всичко – яденето ни билохаресало, онова било невероятно и не знам какво си още. Сега тук може дазапочнем полемика, да включим прадедите ни, който се криели из храстите,имитирали птички и по този начин лъжели плячката си. После пак се криели в храстите,и пак се правили на птички, но този път колели всичките войни на съседнотосело. После почнали все по-често и често да лъжат, по-често да воюват и да сетрепят. Почнали първи, втори, виетнамски и не знам какви си войни и лъжи.Въобще всичко е една голяма лъжа.

Ходим да сиразвяваме онази работа в Ирак, където народа бил подтиснат от диктаторскиярежим, но видиш ли ни е през онази работа за места по света където не само, чеимаме диктаторски режим, но и няколко стотин хиляди хора заровени под земятаили пък още по-лошо – не заровени, ами натрупани на купчина.

Какво обикновеностава когато човек каже истината? Е, как какво? Прецаква се! Дотолкова смесвикнали да лъжем, че ако насреща ни отговорят със самата истина не сме склоннида я приемем, а очакваме да ни излъжат, за да направим нещо.

Замислете се –отивате някъде! Изпуснали сте срока и насреща ви казват – ако нямате важнапричина нищо не можем да направим. Демек – ей глупак измисли си нещо бързо и меизлъжи иначе нищо не мога да направя за теб. А, какво прави глупака? Казваистината – казва, че той е виновен, че е бил несъобразителен, че е проспалвсичко и т.н. Е, па много хубаво! Ама к’во ме ***? Ти не ме излъга! Не мипоказа, че си усвоил това невероятно изкуство лъжата, сега и аз няма да те лъжаи ще ти кажа самата истина – все ми е тая за теб и няма да си мръдна пръста. Даси лъгал, когато си можел! Сега вече е твърде късно...

d3ath_man
02-03-2009, 13:29
Тфа ми е за БГ.Език :?

d3ath_man
02-03-2009, 15:32
хора помогнете плсссс :cry: