PDA

View Full Version : Мазна коса ;(



monhity
02-03-2009, 17:36
ЗДравейте.. хора значи моята коса попринцип е дълга малко над раменете.. не е много гъста от както я подстригах.. и започна много често да се омазнява и много бързо... цяло лято я изправях с преса и всичко си беше наред смисъл че много си харесвах косата но я подстригах сега съм с бритон.. и на всичкото отгоре после пак ходих да се подстригвам и ми я истаниха повече.. незнам вече какво да казвам на фризиорките наистина.. уж косата трябва да изсъхва от пресата.. а пък моята става все по мазна.. незнам може би е от подстрижката може би е прекалено истънена не знам вече какво да мисля.. моля ви помогнете..

SoFarSoG00d
02-03-2009, 17:42
1.Ако миеш косаа прекалено често-тя се омазнява.
2.Ако използваш често балсами ,пяна-тя се омазнява,
3.Пробвай да я миеш максимум 2 пъти седмично с избран от теб шампоан за мазна коса.Преди къпане втривай ракия в корените,така порите се свиват и няма да се омазнява толкова много,плакни с оцет за блясък.Ако искаш може да правиш маска с яйце.Опитай се да изключиш:преса,балсам,пяна и да не я буташ толкова много и не използвай сешуар,нека съхне естествено.Може да я миеш и с хума.

monhity
02-03-2009, 19:27
МЕрси ще опитам това с ракията изглежда ми интересно пък и не съм го опитвала :P даваите още предложения моля.. :D

ira90
02-03-2009, 19:59
1.Ако миеш косаа прекалено често-тя се омазнява.
2.Ако използваш често балсами ,пяна-тя се омазнява,
3.Пробвай да я миеш максимум 2 пъти седмично с избран от теб шампоан за мазна коса.Преди къпане втривай ракия в корените,така порите се свиват и няма да се омазнява толкова много,плакни с оцет за блясък.Ако искаш може да правиш маска с яйце.Опитай се да изключиш:преса,балсам,пяна и да не я буташ толкова много и не използвай сешуар,нека съхне естествено.Може да я миеш и с хума.

Има ли значение какъв оцет ? Били ми обяснил/а как по точно се прави това с оцета ? За първи път го чувам ... не пречи да не пробвам :grin: А тази хума от аптеките ли мога да си я набавя и знаеш ли горе долу каква е цената ? Благодаря, предварително за информацията ! :-)

Axe_vs_Sword
02-03-2009, 20:17
3.Пробвай да я миеш максимум 2 пъти седмично с избран от теб шампоан за мазна коса.
В моята тема беше споменато да не се ползва такъв шампоан.

BrokenInnocence
02-03-2009, 21:50
Балсамът е полезен за косата, особено за третирана коса... лошо е да не се използва... Вярно е, че по- бързо се омазнява косата от него, но просто не го втривай в корените, а само по дължината или само в краищата на косата...

titinkaa
02-04-2009, 10:41
Балсамът е полезен за косата, особено за третирана коса... лошо е да не се използва... Вярно е, че по- бързо се омазнява косата от него, но просто не го втривай в корените, а само по дължината или само в краищата на косата... +1 вярно е

BoCupycake
02-04-2009, 12:13
Помня,че имаше някакво мазило с лимонов сок,вода и .... :-o не се сещам.Но знам,че помагало. :-o

monhity
02-04-2009, 16:05
Супер сте хора.. но да наистина ''плакни с оцет за блясък'' как става това когато си намазала косата с ракия и после я плакнеш с оцет или...? моля кажете.. мерси пак :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :P :-) :-)

monhity
02-04-2009, 16:32
Хора.. туко що се изкъпах направих това с ракията.. косата ми е още мокра но изглежда добре за сега.. :-D :-D :-D ще видим по нататъка.. а да ви питам наистина ли хининовата вода омазнява косата.. аз цяло лято си слагах не ми я омазняваше и адски бързо растеше но четох някаде че омазнявала бързо косата.. и сега се чудя.. #-o даааа... моля ви кажете и мерси за бързите отговори! :-) :-)

SUSSIE
02-04-2009, 16:53
Балсамът е полезен за косата, особено за третирана коса... лошо е да не се използва... Вярно е, че по- бързо се омазнява косата от него, но просто не го втривай в корените, а само по дължината или само в краищата на косата...

Аз пък знам , че е вреден :? А по темата , косата ти може да се омазнява , ако например както в случая косата ти е била нормална , и ако си използвала шампоан за суха коса ето защо ти се е омазнила . Може също , ако много си я пипаш с ръце също се омазнява . Според мене най - добре не я къпи 4 - 5 дена . Ще е кофти , защото ще е мръсна вероятно ама какво да се прави . После я мий по 2 пъти в седмица . А косата не се омазнява толкова , когато е била на плитки . Аз преди се мажех с жълтък и като цяло за всичко помага :)

ira90
02-04-2009, 19:10
Хора.. туко що се изкъпах направих това с ракията.. косата ми е още мокра но изглежда добре за сега.. :-D :-D :-D ще видим по нататъка.. а да ви питам наистина ли хининовата вода омазнява косата.. аз цяло лято си слагах не ми я омазняваше и адски бързо растеше но четох някаде че омазнявала бързо косата.. и сега се чудя.. #-o даааа... моля ви кажете и мерси за бързите отговори! :-) :-)

Как се използва тази "хининовата вода " и колко струва ?

monhity
02-04-2009, 19:56
Как се използва тази "хининовата вода " и колко струва ?
Отговор: хининовата вода е като розовата до колкото знам.. втрива се в корените на мокра коса след като се изкъпеш абе не точно на мокра на влажна коса.. а някой я слагат и на суха коса всеки ден.. ама аз не.. струва околко лев и нещо.. :-) :-) :-) :-) :-)

Liar
02-05-2009, 07:22
Просто си смени фризьорката и и кажи да не използва филираща ножица!!!И ти внимавай да не го прави!!!
Иначе ти предлагам да си вземеш някое масло на Икаров-например от гроздови семки,то е за мазна коса.Потърси в нета домашни маски за подхранване.Понякога изтощената коса се омазнява повече,но дори и да не е това причинта при теб,грижите няма да ти навредят.Повечето шампоани за мазна коса които ги има по магазините отмиват и нужния себум на косата.Вземи си някой за нормална или за косопад.След като си измиеш косата сложи някоя готова маска-най добре за обем и подхранваща.Хем ще ти подхрани косата хем няма да я слепне.Ампули също може да си вземеш.Не изплзвай изсушаващи продукти като яйца,кисело мляко,алкохол,хума с цел спиране на омазняването,защото просто няма да стане.

ira90
02-05-2009, 18:06
[quote="monhity"]Как се използва тази "хининовата вода " и колко струва ?
Отговор: хининовата вода е като розовата до колкото знам.. втрива се в корените на мокра коса след като се изкъпеш абе не точно на мокра на влажна коса.. а някой я слагат и на суха коса всеки ден.. ама аз не.. струва околко лев и нещо.. :-) :-) :-) :-) :-)[/quote

Благодаря,непременно ще си я вземяя :grin: :-)

desiis
02-05-2009, 20:00
Moqta kosa sy6to e mazna i e ujasna.Omaznqva se na 2 dni i mi se poqvqva pyrhot.Sy6to taka nqma i obem.Moje li da mi kajete ne6to za obem ?Maskite za kosa pomagat li ?Molq vi kajete mi marka na nqkoq maska za kosa ? Blagodarq vi predvaritelno.Imam nujda ot pomo6ta vi.

roshavka
02-08-2009, 08:03
правата коса е склонна да се омазнява по-бързо защото е по близо до скалпа:) намери шампоан за обем,използвай по-малко пресата и наблегни на стилизантите:)

BrokenInnocence
02-08-2009, 14:22
Така като ви чета всичките теми за мазна коса започвам да се чудя... какъв резултат очаквате, по дяволите? Искате да не си миете косата по една седмица и тя да иглежда супер или какво?

Моята я мия през ден... понякога през два... имало е периоди от време, през които съм я мила всеки ден... Правя го просто защото ми харесва усещането да е толкова чиста... Дори да не се омазнява, коса която не е мита 4- 5 дни... просто не изглежда добре, това е. И само за инфо към тея, които сега ще започнат с това колко било вредно и т.н... Косата ми е дълга до кръста, здрава е, с обем и блясък... не е започнала да се омазнява по- бързо, да се изтощава, да изтънява, да цъфти или пада...

Понякога имам чувството, че повечето хора са готови какви ли не лайна да си сложат на главата само, за да избегнат 30 минутки в банята и изхабяването на малко шампоан...

roshavka
02-08-2009, 14:35
:grin: еууу само как го каза яко е броукън . понякога се получава вманиячаване заради всички тези реклами и тн '

MemoRieS
02-08-2009, 17:01
1.Ако миеш косаа прекалено често-тя се омазнява.
2.Ако използваш често балсами ,пяна-тя се омазнява,
3.Пробвай да я миеш максимум 2 пъти седмично с избран от теб шампоан за мазна коса.Преди къпане втривай ракия в корените,така порите се свиват и няма да се омазнява толкова много,плакни с оцет за блясък.Ако искаш може да правиш маска с яйце.Опитай се да изключиш:преса,балсам,пяна и да не я буташ толкова много и не използвай сешуар,нека съхне естествено.Може да я миеш и с хума.

Моята коса също е мазна и лятото пробвах да я мия 2 пъти седмично, знаеш ли 4е на 2 ден беше мазна?! А не съм използвала нищо друго освен шампоан на Clear за мазна коса...

roshavka
02-08-2009, 21:02
ракия,оцет,малко аспирин и затвварящ туршията :lol: