PDA

View Full Version : Цистит



4epHo0KaTa_Lady
02-03-2009, 20:01
Здравейте ! В тази тема пишете начини за предпазване от цистит ..Момичета с хроничен цистит, ще ви помоля да опишете симптомите си подробно, защото и аз имах ..излекувах се и мисля, че сега пак имам. Затова утре съм на лекар! Мерси предварително .. Споделете вие как се борите с/у цистита ..

shadow4e
02-03-2009, 22:06
С пиене на мноого вода, а и от две години почнах да нося боди, като застуди, не е плътно, но топли :)

kalpazanka
02-04-2009, 05:51
Преди секс карайте партньорите си да си вземат душ и старателно да мият *палавника*!

Water_lili
02-04-2009, 08:27
ако се разровиш малко из раздела ще видиш ,че има поне 10 подобни теми....

а иначе е важно да се обличаш топло, да потдържаш добра хигиена, да пиеш много течности ( препорачва се чай от мечо грозде , също и всичко свързано с червена боровинка...), след лечение с антибиотик се прави задължително повторно изследване на урината..., след секс ходи възможно най- бързо до тоалетна и в най- краен случай трябва и партньорът да се изследва, дори да няма симптоми.

SiSsKkAa
02-05-2009, 10:56
Ами моите симптоми са често уриниране,парене при уриниране и чувство,че задържам урина,макар че съм уринирала точно преди 1 минута.Както казаха много течности,никакво солено и кисело,краката и кръстта на топло и добра хигиена при секс.Мен тези неща ми помагат,макар че и моя е хроничен пролет и есен

foreverr
02-05-2009, 14:57
Ми аз имам цистити и днес бях на лекар!НАЙ-ДОБЖРЕ Е ДА СЕ ИДЕ НА ЛЕКАР И ДА НЕ С ЕЛЕКУВАШ САМА!А и то лекаря поне нищо не ти прави-поне при мойта лекарка неска като отидах ми даде една чашка, изчишках се в тоалетната на болницата и и я дадох, сложи вътре едно тестче и ми каза, че имам цистит и ми даде хапчета и чай.И за това по добре е да се иде на лекар, но все пак ти ще ходиш де. Успех.Иначе забравих да кажа-при мене симптомите са-кръв в урината, често уриниране, лека болка при уриниране.

ice__kiss
02-05-2009, 19:47
аз от миналата година някъде имам и си купувам ЦИСТОН и ми помага и нося боди също така зада не ме боли после...a почна със болки нз къде точно е ама се 1 е в бъбреците или в кръста и мнго ме болеше и пиих и мечо грозде (чай) и некви др хапчета докато не прочетох за ЦИСТОН и такам

SiSsKkAa
02-05-2009, 19:49
и Уринал също помага,но все пак мисля че е по добре с хапчета изписани от лекар след преглед

Dind0r
02-18-2009, 10:24
амии и аз имам цистит и се появява в наачалото на зимата :( носи памучно боди , пии повече течности и се консултирай с лекар .. (мисля че беше споменала , че ще ходиш) . Аз лично пих учинал и за около 2 седмици при добро пазене минава :) Иначе чувството е отвратително :(

theteacher
02-18-2009, 22:33
Практикуването на анален секс много често води до цистит.